Biga'da Cumhuriyet dönemi altın paraları sergilenecek - Son Dakika

Biga'da Cumhuriyet dönemi altın paraları sergilenecek

28.10.2020 16:03
Biga'da Cumhuriyet dönemi altın paraları sergilenecek, System.String[]

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Nihat Manav'ın koleksiyonunda bulunan Cumhuriyet dönemi altın paraları sergilenecek.

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Nihat Manav'ın koleksiyonunda bulunan Cumhuriyet dönemi altın paraları sergilenecek.

Manav, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçedeki bir sarraf vitrininde sergilenecek paraların özel bir koleksiyon olduğunu söyledi.

Sergiyi Cumhuriyet'in ilanının 97. yıl dönümü anısına hazırladığını belirten Manav, şöyle konuştu:

"Cumhuriyet dönemi altın paralarımızdan üç grup para tam set olarak sergilenecektir. Yakın tarihimizi tanımak, tanıtmak, koleksiyonculuk olgusunu geliştirmek, tarihi objelerin korunmasını sağlamak amacındayım. Bu objeler, sarraf vitrinlerinde, kasalarımızda kolye olarak boynumuzda, yüzük olarak parmaklarımızda var fakat tarihi öneminin farkında değiliz. Müzelerimizde de yakın tarihimizde yok denecek kadar az ve çoğu sarraflarda hurdada eritiliyor. Sayıları tükenmek üzere. Sergilenen objeler satılık olmamakla birlikte Türkiye'de ve Biga'da ilk defa açılacak olan bir sergi niteliği taşımaktadır."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Biga'da Cumhuriyet dönemi altın paraları sergilenecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Altının kilogramı 435 bin 800 liraya geriledi 2020'de yüzde 3,5 daralan ABD ekonomisi son 75 yılın en kötü performansını sergiledi Dönme dolapta cinsel ilişkiye giren çift, bu kez de marketin otoparkında rezil halde yakalandı Nikah konvoyu kana bulandı! 1 kişi hayatını kaybetti Yüz yüze eğitim için Bakan Selçuk'un açıkladığı 15 Şubat'ı erken bulan Bilim Kurulu 15 Mart'ı önerdi Erdoğan'ın üstünü çizdiği Mehmet Şimşek, sessizliğini "aşı milliyetçiliği" paylaşımıyla bozdu Hadise ve Kaan Yıldırım'dan ayrılık sonrası ilk fotoğraf Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bindiği otobüsün önüne geçen vatandaşlar, Sıddık Erikli isimli kişiyi şikayet etti