Son Dakika Haberleri: Binali Yıldırım'dan "Ortak yayında soruların görüşülmesini talep etti" iddiasına yalanlama

Binali Yıldırım'dan "Ortak yayında soruların görüşülmesini talep etti" iddiasına yalanlama

4 gün önce

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 16 Haziran'daki ortak yayın için soruların talep edildiğine yönelik ifadelerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı bir canlı yayında, Binali Yıldırım'ın ortak yayındaki soruların görüşülmesini istediğini iddia etmişti. Yıldırım'dan konuyla ilgili açıklama geldi.

YALANLAMA GELDİ

İmamoğlu, programda ortak yayınla ilgili, "Bir gazeteci bir adaya hangi soruları özgürce sorabiliyorsa, aynı duyguları bir başka adaya da hissettirerek sorularını hazırlayabilmeli diye düşünüyorum. Benim bakışım bu. Bu konuda çok netim ama Sayın Yıldırım soruların görüşülmesini talep etmiş. Danışmanıma bu ifadelerimi söyledim. Biz müdahale eden değil sadece gözetleyen konumda olalım" ifadesini kullandı. İmamoğlu'nun konuk olduğu programın moderatörü Simge Fıstıkoğlu, AK Parti'nin gönderdiği bilgi notunda, Binali Yıldırım'ın böyle bir talebinin olmadığını aktardı.

Binali Yıldırım'dan  Ortak yayında soruların görüşülmesini talep etti  iddiasına yalanlama
Haber Yayın Tarihi : 11.06.2019 10:08 İBB, 'makam aracı' iddialarına yanıt verdi: Hizmet için kullanılıyor Soylu'dan İmamoğlu'na: Sen önce Beylikdüzü'nde başladığın camiyi bitir Ekrem İmamoğlu mu, Binali Yıldırım mı? İşte son anket sonucu CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nde yola gübre döken vatandaşın kendisinden özür dilediğini açıkladı!