Son Dakika Haberleri: Binlerce Venezüellalı Peru'ya Göç Ediyor

Binlerce Venezüellalı Peru'ya Göç Ediyor

7 ay önce

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) her gün yaklaşık bin 250 Venezüellalının Peru’ya göç ettiğini duyurdu.

Binlerce Venezüellalı Peru'ya Göç Ediyor, System.String[]
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) her gün yaklaşık bin 250 Venezüellalının Peru'ya göç ettiğini duyurdu.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Venezüella'da devam eden ekonomik kriz sebebi ile vatandaşların Peru'ya göç ettiğini belirtti. BMMYK her gün yaklaşık bin 250 kişinin Tumbes sınır bölgesinden Peru'ya giriş yaptığını aktardı.

Peru'da kurulan mülteci kamplarında ise binlerce kişinin hayatını idame ettirmeye çalıştığı kaydedildi. Kampları ziyaret eden BMMYK üyesi Filippo Grandi ise Venezuela'daki yaşam koşullarının çok kötü olmasından dolayı vatandaşların göç ettiğini ifade etti. Grandi, insanların çok çeşitli sebeplerle komşu ülkelere göç ettiğini vurgulayarak, mültecilerin burada daha yaşanabilir yaşam koşulları aradıklarını söyledi. - LİMA
Haber Yayın Tarihi : 16.10.2018 10:29 Kaynak: İHAİBB'nin Sitesinde Dikkat Çeken Atatürk Detayı Buket Aydın'ın Görevden Alındığı İddiasına Kanal D'den Açıklama HDP'li Vekil İle Emniyet Amiri Karşı Karşıya Geldi: Bu Ülkede Kanun Var