Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Venezuela haberleri, Venezuela son dakika, son dakika Venezuela

Son Dakika Venezuela Haberleri

Son dakika Venezuela haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son venezuela haberleri anında burada.


 • 06:33 Guyana Ordusuna Ait Helikopter Venezuela Sınırında Kayboldu

  Guyana Ordusuna Ait Helikopter Venezuela Sınırında Kayboldu Guyana ordusuna ait bir helikopterin Venezuela sınırına yakın bir noktada kaybolduğu bildirildi. Helikopterin iki ülke arasındaki ihtilaflı Esequibo bölgesinde kaybolduğu tahmin ediliyor. Venezuela tarafından konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

 • 04:57 Venezuela ve Guyana, Esequibo bölgesi sorununu görüştü

  Venezuela ve Guyana, Esequibo bölgesi sorununu görüştü Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil, Guyana Dışişleri Bakanı Hugh Todd ile ihtilaflı Esequibo bölgesi sorununu görüştü. Taraflar, iletişim kanallarını açık tutma konusunda kararlı olduklarını belirtti. Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun Esequibo bölgesinde petrol ve gaz işletmeciliği için lisans vereceğini açıklaması gerginliği artırmıştı.

 • 02:51 Venezuela'da 13 muhalif hakkında yakalama kararı çıkarıldı

  Venezuela'da 13 muhalif hakkında yakalama kararı çıkarıldı Venezuela Başsavcılığı, 13 muhalif hakkında kara para aklama, vatana ihanet, devleti ekonomik zarara uğratma ve komplo kurma suçlamalarıyla yakalama kararı çıkarıldığını duyurdu. Karara tepki gösteren muhalif lider Maria Corina Machado, rejimin çaresizce çırpındığını belirtti. Ayrıca eski Devlet Başkanı Hugo Chavez'in bakanlarından Andres Izarra ve Rafael Ramirez hakkında da yakalama kararı çıkarıldığı bildirildi.

 • Dün Dün 07:39 Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Esequibo bölgesini haritasına dahil etti

  Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Esequibo bölgesini haritasına dahil etti Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, komşu ülke Guyana ile ihtilaflı olan Esequibo bölgesini Venezuela'nın yeni haritasına dahil etti. Maduro, sosyal medya hesabından yeni haritayı paylaşarak bütün okullara, liselere, kamu kurumlarına ve evlere dağıtılması talimatını verdi. Esequibo bölgesi, Guyana'nın batısında bulunan ve doğal kaynaklar açısından zengin olan bir bölgedir.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:22 Nikaragua, Arjantin Büyükelçisini geri çekti

  Nikaragua, Arjantin Büyükelçisini geri çekti Nikaragua, Arjantin'de devlet başkanı seçimini kazanan Javier Milei'nin Nikaragua hükümetine yönelik sözlerini gerekçe göstererek Buenos Aires Büyükelçisini geri çekti.

 • 05.12.2023 05 Ara 09:45 Kolombiya ve ELN Arasında 5. Tur Barış Müzakereleri Başladı

  Kolombiya ve ELN Arasında 5. Tur Barış Müzakereleri Başladı Kolombiya hükümeti ile silahlı isyancı örgüt Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) arasında Meksika'da gerçekleştirilen 5. tur barış müzakereleri başladı. Müzakerelerde çatışmalara kalıcı bir çözüm bulunması hedefleniyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 06:57 Venezuela Halkı, Esequibo Bölgesine Tam Destek Verdi

  Venezuela Halkı, Esequibo Bölgesine Tam Destek Verdi Venezuela halkı, Dayanışma Referandumu'nda yüzde 96 evet oyu vererek Guyana ile ihtilaflı olan Esequibo bölgesine hükümete tam destek verdi. Referandumda halkın 5 soruya evet ya da hayır şeklinde tercihte bulunduğu ve evet oranının yüzde 96 civarında olduğu belirtildi. Devlet Başkanı Nicolas Maduro, halka açık mitingde referanduma destek veren Venezuela halkını tebrik etti. Esequibo bölgesi veya Guyana Esequiba olarak bilinen bölgenin doğal kaynaklar açısından son derece zengin olduğu biliniyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 18:18 Venezuela'da Halk Esequibo Bölgesi Referandumuna Katıldı

  Venezuela'da Halk Esequibo Bölgesi Referandumuna Katıldı Venezuela'da halk, komşu ülke Guyana ile ihtilaflı olan Esequibo bölgesine ilişkin 'Dayanışma Referandumu' için sandık başına gitti. Referandumda halk, 5 soruya 'evet' ya da 'hayır' diyecek. Referandumun amacı, Esequibo bölgesini Venezuela topraklarına dahil etmeyi amaçlayan bir planın hayata geçirilmesidir.

 • 01.12.2023 01 Ara 20:29 BM Uluslararası Adalet Divanı, Venezuela'dan Esequibo bölgesindeki durumu değiştirecek eylemden kaçınmasını istedi

  BM Uluslararası Adalet Divanı, Venezuela'dan Esequibo bölgesindeki durumu değiştirecek eylemden kaçınmasını istedi BM'nin yargı organı Uluslararası Adalet Divanı, Guyana'nın talebi üzerine Esequibo bölgesindeki sınır anlaşmazlıklarına ilişkin tedbir kararlarını açıkladı. Divan, Venezuela'nın Guyana'nın idare ettiği bölgelerde halihazırdaki durumu değiştirecek herhangi bir eylemden kaçınmasına hükmetti. Kararda, her iki ülkenin de uyuşmazlığı ağırlaştıracak veya çözümünü zorlaştıracak her türlü eylemden kaçınması gerektiği belirtildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 19:48 AB Yüksek Temsilcisi Borrell: 'İki devletli çözüm için Türkiye ile görüşmeye hazırız'

  AB Yüksek Temsilcisi Borrell: 'İki devletli çözüm için Türkiye ile görüşmeye hazırız' AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye'nin çatışmaların çözümünde önemli roller üstlendiğine dikkat çekerek İsrail-Filistin meselesinde 'iki devletli çözüm' için Türkiye ile temasa geçmeye hazır olduklarını söyledi.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:05 Olıver Varhelyı: İnsanlar Arası Temas ve Ekonomilerimizin Entegrasyonu Türk Öğrenciler ve İş İnsanlarının AB'ye Daha Kolay Erişimini Gerektiriyor.

  Olıver Varhelyı: İnsanlar Arası Temas ve Ekonomilerimizin Entegrasyonu Türk Öğrenciler ve İş İnsanlarının AB'ye Daha Kolay Erişimini Gerektiriyor. Avrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Komisyonun Komşuluk ve Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oliver Varhelyi ile düzenlediği ortak basın toplantısında; "Türkiye ile Gümrük Birliği'nin modernizasyonu müzakerelerinin başlatılması yönünde ilk adımların atılmasını öneriyoruz. Bunun olması için Türkiye'den beklentilerimiz konusunda netiz: Rusya'ya yönelik yaptırımların delinmesinin önlenmesi ve Kıbrıs'ta çözüm müzakerelerinin yeniden başlamasına elverişli bir ortamın yaratılması konusunda bizimle işbirliği yapılması" dedi. Varhelyi vize sorununa ilişkin, "Göç alanındaki iş birliğimiz 2016 tarihli AB-Türkiye Mutabakatı'na dayanıyor. Orada vize serbestisi için koşulların ne olduğu çok açık. Bu koşulların yerine getirilmediği konusunda da Türkiye ile aramızda ortak bir anlayış var. Ancak, insanlar arası temas ve ekonomilerimizin entegrasyonunun, Türk öğrencilerin ve iş insanlarının AB'ye daha kolay erişimini gerektirdiğini görüyoruz ve bu nedenle vize kolaylığını öneriyoruz" diye konuştu.

 • 29.11.2023 29 Kas 13:41 AB Yüksek Temsilcisi Borrell, hemen her çatışmanın çözümüyle ilgili önemli rol oynayan Türkiye ile Orta Doğu barış süreciyle ilgili temasa geçmeye...

  AB Yüksek Temsilcisi Borrell, hemen her çatışmanın çözümüyle ilgili önemli rol oynayan Türkiye ile Orta Doğu barış süreciyle ilgili temasa geçmeye... AB Yüksek Temsilcisi Borrell, hemen her çatışmanın çözümüyle ilgili önemli rol oynayan Türkiye ile Orta Doğu barış süreciyle ilgili temasa geçmeye hazır olduklarını söyledi.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:37 Venezuela, İsrail'in Suriye'ye düzenlediği hava saldırısını kınadı

  Venezuela, İsrail'in Suriye'ye düzenlediği hava saldırısını kınadı Venezuela hükümeti, İsrail'in Şam'daki uluslararası havalimanına düzenlediği hava saldırısını sert bir dille kınadı. Suriye'nin altyapısını hedef alan saldırı sonucunda havalimanı geçici süreyle kullanılamaz hale geldi.

 • 25.11.2023 25 Kas 07:39 Venezuela Dışişleri Bakanı İsrail Başbakanı Netanyahu'yu eleştirdi

  Venezuela Dışişleri Bakanı İsrail Başbakanı Netanyahu'yu eleştirdi Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu eleştirerek, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde Filistin halkına yönelik imha ve etnik temizlik yaparken, Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu'nun Miami'de tatil yaptığını iddia etti.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:44 TBMM'nin 28. Yasama Dönemi'nde dostluk gruplarının sayısı 147'ye ulaştı

  TBMM'nin 28. Yasama Dönemi'nde dostluk gruplarının sayısı 147'ye ulaştı TBMM, 28. Yasama Dönemi'nde dostluk gruplarının sayısını bir önceki döneme göre artırarak 147'ye çıkardı. Hollanda, El Salvador, Trinidad ve Tobago ile Filipinler de dostluk grupları arasına katılan ülkeler arasında yer aldı.

 • 24.11.2023 24 Kas 09:19 TİKA, Meksika Ulusal Dünya Kültürleri Müzesi'nde Türkiye Salonu Açtı

  TİKA, Meksika Ulusal Dünya Kültürleri Müzesi'nde Türkiye Salonu Açtı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Meksika Ulusal Dünya Kültürleri Müzesi'nde Türkiye Salonu'nun açılışını gerçekleştirdi. Türkiye'nin zengin tarihi ve kültürel çeşitliliğini yansıtan eserlerin sergilendiği salon, iki ülke arasındaki dostane ilişkilere katkı sağlamayı hedefliyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:25 İstanbul'da ilginç! Bir çuval parayla sokakta böyle gezdi

  İstanbul'da ilginç! Bir çuval parayla sokakta böyle gezdi İstanbul Tahtakele'de bir vatandaşın sırtında bir çuval dolusu para taşırken çekilen fotoğrafları sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

 • 21.11.2023 21 Kas 11:06 Arjantin'de tartışmalı siyasi figür: Javier Milei

  Arjantin'de tartışmalı siyasi figür: Javier Milei Arjantin'de, 19 Kasım seçimlerini açık ara kazanan Javier Milei, kampanyası süresince ülke tarihinde "görülmemiş" vaatlerde bulunması ve geçmiş yıllardaki "aykırı" çıkışlarıyla tartışmalı siyasi bir figüre dönüştü.

 • 21.11.2023 21 Kas 08:37 Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Arjantin'de Milei'nin zaferini eleştirdi

  Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Arjantin'de Milei'nin zaferini eleştirdi Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Arjantin'de yapılan devlet başkanlığı seçimlerinde aşırı sağcı Javier Milei'nin zaferini eleştirerek, 'Neonazi aşırı sağ kazandı' ifadesini kullandı. Maduro, Latin Amerika'da ultra-neoliberal projelerin devam ettiğini ve aşırı sağcı yönetimlerin büyük bir tehdit olduğunu belirtti. Öte yandan, Venezuela'daki muhalefet liderlerinden Maria Corina Machado, Milei'yi tebrik ederek Latin Amerika'da değişim ve özgürlük mücadelesinin ilerlediğini söyledi.

 • 20.11.2023 20 Kas 17:34 Mısır, İsrail saldırılarından etkilenenlere yardım sağlıyor

  Mısır, İsrail saldırılarından etkilenenlere yardım sağlıyor Mısır yönetimi, Gazze'de İsrail saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana Refah Sınır Kapısı'ndan 6 binden fazla yabancı ile 236 yaralı Filistinlinin giriş yaptığını bildirdi. Mısır, ayrıca bölgeye insani yardım gönderen ülkeler ve kuruluşlar aracılığıyla 9 bin 205 ton yardım sağladı. Yardımlar arasında ilaç, tıbbi malzeme, gıda, su, akaryakıt ve diğer yardım malzemeleri bulunuyor. Mısır Sağlık Bakanı Halid Abdulgaffar, İsrail ordusunun baskını nedeniyle Şifa Hastanesi'nden nakledilen 31 prematüre bebekten 28'inin Mısır'a ulaştığını açıkladı.

 • 20.11.2023 20 Kas 11:04 Latin Amerika Gazze'yi nasıl okuyor?

  Latin Amerika Gazze'yi nasıl okuyor? Prof. Dr. Mehmet Özkan, Latin Amerika ülkelerinin Filistin-İsrail çatışmasına yaklaşımlarındaki tarihsel süreçleri ve bugün gelinen noktada ayrışmanın sebeplerini AA Analiz için kaleme aldı.

 • 19.11.2023 19 Kas 21:40 Kolombiya Cumhurbaşkanı İsrail Başbakanı Netanyahu'yu Herodes'e Benzetti

  Kolombiya Cumhurbaşkanı İsrail Başbakanı Netanyahu'yu Herodes'e Benzetti Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Gazze'ye yönelik saldırılar nedeniyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu, Hristiyan kaynaklarında İsa peygamberin doğuşundan kısa süre sonra Beytüllahm'deki tüm erkek bebeklerin öldürülmesi emrini verdiği anlatılan Yahudi Kralı Herodes'e benzetti. Petro, uluslararası insan haklarının ayaklar altına alındığını belirterek, Netanyahu'nun ABD'yi bölgeye getirme gücüne sahip olduğunu ifade etti. Ayrıca Petro, Filistin'in haklarını savunan İngiliz şarkıcı Roger Waters'ın ülkesinde otel bulamadığını ve uluslararası karşıt bir dayanışma yapıldığını söyledi. Petro, Filistin halkına yapılan baskıları soykırım olarak nitelendirerek, uluslararası hukukun öldüğünü vurguladı.

 • 19.11.2023 19 Kas 06:07 Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro, Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile bir araya geldi

  Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro, Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile bir araya geldi Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, çalışma ziyareti kapsamında Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile bir araya geldi. İki lider, Amazon Ormanları'nda yasa dışı madencilikle mücadele, enerjide işbirliği, yatırımlar ve göç konularını ele aldı. Petro ve Maduro, iki ülke arasındaki ilişkilerin yeniden düzelmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

 • 17.11.2023 17 Kas 13:46 Venezuela ve Rusya, Finansal İlişkilerini Güçlendirmek İçin Adımlar Atıyor

  Venezuela ve Rusya, Finansal İlişkilerini Güçlendirmek İçin Adımlar Atıyor Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil, Venezuela ve Rusya'nın finansal, ticari ve ekonomik ilişkilerini korumak ve geliştirmek amacıyla dolarsızlaştırma sürecinde ilerleme kaydettiğini söyledi. Gil, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile gerçekleştirdikleri toplantıda iki ülkenin merkez bankaları arasındaki mali iletişimi güçlendirmek konusunda mutabakata vardıklarını belirtti. Ayrıca, Venezuela'nın BRICS grubuna katılmaya istekli olduğunu da ifade etti. Gil, Batı'nın Rusya ve Venezuela'nın egemenliğini zayıflatmaya çalışmasının başarılı olamayacağını vurguladı.

 • 17.11.2023 17 Kas 13:25 ATO'dan büyükelçilere ve yabancı misyon temsilcilerine resepsiyon

  ATO'dan büyükelçilere ve yabancı misyon temsilcilerine resepsiyon Ankara Ticaret Odası (ATO), TRAVELEXPO Ankara Fuarı'nda büyükelçiler ve yabancı misyon temsilcilerini ağırladığı bir resepsiyon verdi.

 • 17.11.2023 17 Kas 11:09 Emtia piyasası geçen ay yönünü bulamadı

  Emtia piyasası geçen ay yönünü bulamadı Emtia piyasasında geçen ay jeopolitik riskler, para politikasına ilişkin belirsizlikler ve küresel ekonomiye yönelik endişelerden kaynaklanan sert dalgalanmalarla yön arayışı hakim oldu.

 • 17.11.2023 17 Kas 10:57 Arjantin, Uruguay'a 2-0 mağlup oldu

  Arjantin, Uruguay'a 2-0 mağlup oldu 2026 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri 5. haftasında Arjantin, konuk ettiği Uruguay'a 2-0 mağlup oldu. Uruguay, maçta attığı 2 golle Arjantin'in 14 maçlık yenilmezlik serisine son verdi. Diğer maçlarda Kolombiya, Brezilya'yı 2-1 mağlup ederken, Venezuela-Ekvador ve Şili-Paraguay maçları berabere sonuçlandı. Arjantin ise grupta liderliğini sürdürüyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 17:19 Rusya ve Venezuela, Gazze Şeridi'nde ateşkes ve Filistin devletinin kurulması çağrısı yaptı

  Rusya ve Venezuela, Gazze Şeridi'nde ateşkes ve Filistin devletinin kurulması çağrısı yaptı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil, Gazze Şeridi'nde ateşkesin acilen sağlanması ve ileride Filistin devletinin kurulması gerektiğini belirtti. Lavrov ve Gil, görüşmelerinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Lavrov, Gazze Şeridi'ndeki duruma değinerek terörün kınandığını ancak uluslararası insancıl hukuku ihlal eden yöntemlerle terörle mücadeleye karşı olduklarını söyledi. Lavrov ayrıca Filistin devletinin kurulmasıyla sorunun çözülebileceğini ifade etti. Venezuela Dışişleri Bakanı Gil ise İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki eylemlerini soykırım olarak nitelendirerek ateşkesin acilen sağlanması ve Filistin devletinin oluşturulması çağrısında bulundu.

 • 16.11.2023 16 Kas 09:36 İSTANBUL-EMİNE ERDOĞAN: İKİ DEVLETLİ BİR ÇÖZÜM DİLİYORUZ

  İSTANBUL-EMİNE ERDOĞAN: İKİ DEVLETLİ BİR ÇÖZÜM DİLİYORUZ CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul'da devlet başkanlarının eşleriyle 'Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi'nde bir araya geldi.

 • 16.11.2023 16 Kas 07:29 Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Filistin Bağımsızlık Bildirisi'nin 35. yılını anıyor

  Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Filistin Bağımsızlık Bildirisi'nin 35. yılını anıyor Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, sosyal medya hesabından Filistin bayrağını paylaşarak, Filistin Bağımsızlık Bildirisi'nin 35. yılını anma mesajı yayınladı. Maduro, dünyaya çağrıda bulunarak, Filistin halkına baskını durduracak bir barış anlaşmasının geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Her yıl 15 Kasım'da kutlanan Bağımsızlık Bildirisi, 1988'de Filistin lideri Yasir Arafat tarafından ilan edilmiştir.

 • 16.11.2023 16 Kas 07:03 Venezuela ve Paraguay Diplomatik İlişkilerini Düzeltme Kararı Aldı

  Venezuela ve Paraguay Diplomatik İlişkilerini Düzeltme Kararı Aldı Venezuela ve Paraguay, 4 yıllık aranın ardından bozulan diplomatik ilişkilerini tekrardan düzeltme kararı aldı. İki ülke Dışişleri Bakanlıklarının ortak açıklamasında, iki liderin görüşmeleri sonrasında diplomatik ve konsolosluk ilişkilerini yeniden kurma kararı aldığı belirtildi. Her iki taraf da kendi kaderini tayin hakkı, diğer devletlerin iç işlerine karışmama ve dayanışmaya tam saygı göstererek ikili ilişkileri yeniden başlatmayı taahhüt etti. İki ülke büyükelçiliklerinin yakın zamanda faaliyete geçeceği kaydedildi.

 • 16.11.2023 16 Kas 06:01 Kolombiya'da askıya alınan barış müzakereleri yeniden başlıyor

  Kolombiya'da askıya alınan barış müzakereleri yeniden başlıyor Kolombiya hükümeti ile eski FARC üyeleri arasında askıya alınan barış müzakereleri 24 Kasım'da tekrar başlayacak. EMC üyeleri, hükümetin taahhütlerine uymadığını gerekçe göstererek barış görüşmelerini askıya almıştı. Barış anlaşmasına rağmen bazı eski komutanlar ve FARC üyeleri silahlı eylemlerine devam ediyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 00:25 Emine Erdoğan: "Filistin ve İsrail için iki devletli bir çözüm diliyoruz"

  Emine Erdoğan: 'Filistin ve İsrail için iki devletli bir çözüm diliyoruz' Emine Erdoğan: "Filistin ve İsrail için iki devletli bir çözüm diliyoruz" Emine Erdoğan, Filistin İçin Tek Yürek Zirvesinin kapanışında konuştu Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi'nin kapanışında konuşan Emine Erdoğan, "Filistinlilerin ve İsraillilerin çocuklarını huzur ve güven...

 • 15.11.2023 15 Kas 18:47 "Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi"nde farklı ülkelerden kalıcı barış ve çözüm çağrısı

  'Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi'nde farklı ülkelerden kalıcı barış ve çözüm çağrısı Birçok ülkeden devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ve özel temsilcileri, Gazze'deki uluslararası hukuk ihlallerine dikkati çekerken, uluslararası topluma barış sağlanması çağrısında bulunup kalıcı çözümün gerekliliğini vurguladı.

 • 15.11.2023 15 Kas 16:50 Emine Erdoğan: "Filistin ve İsrail için iki devletli bir çözüm diliyoruz"

  Emine Erdoğan: 'Filistin ve İsrail için iki devletli bir çözüm diliyoruz' Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi'nin kapanışında konuşan Emine Erdoğan, "Filistinlilerin ve İsraillilerin çocuklarını huzur ve güven içinde yetiştirebilecekleri iki devletli bir çözüm diliyoruz" dedi.

 • 15.11.2023 15 Kas 16:42 İSTANBUL-EMİNE ERDOĞAN: İKİ DEVLETLİ BİR ÇÖZÜM DİLİYORUZ

  İSTANBUL-EMİNE ERDOĞAN: İKİ DEVLETLİ BİR ÇÖZÜM DİLİYORUZ CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, İstanbul'da devlet başkanlarının eşleriyle 'Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi'nde bir araya geldi.

 • 15.11.2023 15 Kas 15:04 Emine Erdoğan ev sahipliği yaptığı "Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi"nde konuştu Açıklaması

  Emine Erdoğan ev sahipliği yaptığı 'Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi'nde konuştu Açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Gazze'nin bugün artık meçhul çocuklar şehri olduğunu belirterek, "Bir anne, bir kadın, bir insan olarak böyle kirli bir mirası hesabı görülmeden sonraki nesillere devretmeyi reddediyorum.

 • 15.11.2023 15 Kas 06:07 Venezuela Devlet Başkanı Maduro, İsrail saldırılarının sona erdirilmesi için çağrıda bulundu

  Venezuela Devlet Başkanı Maduro, İsrail saldırılarının sona erdirilmesi için çağrıda bulundu Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Gazze Şeridi'nde devam eden İsrail saldırılarının sona erdirilmesi için dünyaya çağrıda bulundu. Maduro, Suudi Arabistan'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi sonrası yayımlanan ortak bildiriyi desteklediklerini söyledi. Ayrıca Maduro, Guyana ile ihtilaflı oldukları Esequibo bölgesine değinerek, bu sorunu referanduma götüreceklerini ve Venezuela Anayasası'nın 71. maddesine göre buna hakları olduğunu belirtti.

 • 14.11.2023 14 Kas 20:27 Atilla Karaoğlan, 2023 FIFA 17 Yaş Altı Dünya Kupası'ndaki Meksika-Venezuela maçını yönetecek

  Atilla Karaoğlan, 2023 FIFA 17 Yaş Altı Dünya Kupası'ndaki Meksika-Venezuela maçını yönetecek FIFA kokartlı hakem Atilla Karaoğlan, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023 FIFA 17 Yaş Altı Dünya Kupası'ndaki Meksika-Venezuela maçında görev alacak. Karaoğlan, Endonezya'da düzenlenen organizasyonda düdük çalacak ve yardımcılıklarını Ceyhun Sesigüzel ve Cevdet Kömürcüoğlu yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Endonezya'dan Aranda Aprisman olacak.

 • 14.11.2023 14 Kas 20:17 Atilla Karaoğlu, 2023 FIFA U17 Dünya Kupası'nda Meksika - Venezuela maçını yönetecek

  Atilla Karaoğlu, 2023 FIFA U17 Dünya Kupası'nda Meksika - Venezuela maçını yönetecek FIFA kokartlı hakem Atilla Karaoğlu, 2023 FIFA U17 Dünya Kupası'nda Meksika ile Venezuela arasında oynanacak maçı yönetecek. Karaoğlu'nun yardımcılıklarını Ceyhun Sesigüzel ve Cevdet Kömürcüoğlu yapacak. Müsabakada VAR'da David Coote (İngiltere), AVAR'da ise Laryea Daniel (Gana) görev alacak.

 • 14.11.2023 14 Kas 18:17 AK Parti Milletvekili Serkan Bayram, Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi

  AK Parti Milletvekili Serkan Bayram, Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan tarafından Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildiğini açıkladı. Bayram, ayrıca Türkiye'yi temsil etmek üzere uluslararası film festivallerine katılacağını belirtti.

 • 14.11.2023 14 Kas 12:36 Venezuela, AB'nin yaptırımlarını sert bir şekilde eleştirdi

  Venezuela, AB'nin yaptırımlarını sert bir şekilde eleştirdi Venezuela hükümeti, Avrupa Birliği'nin (AB) Venezuela'ya yönelik yaptırımlarını uzatma kararına sert tepki gösterdi. Venezuela Dışişleri Bakanlığı, kararın yasadışı olduğunu ve anayasa ile BM Antlaşması'nı ihlal ettiğini belirtti. AB'nin yaptırımları, Venezuela vatandaşlarını cezalandırmayı amaçlayan adaletsiz önlemler olarak nitelendirildi. Venezuela, yaptırımların sonlandırılması için mücadelesini sürdüreceğini vurguladı ve AB'yi işbirliği için olumlu adımlar atmaya çağırdı.

 • 13.11.2023 13 Kas 12:16 ALBA-TCP, Gazze'deki ateşkes çağrısını destekliyor

  ALBA-TCP, Gazze'deki ateşkes çağrısını destekliyor Latin Amerika için Bolivarcı İttifak-Halkların Ticaret Antlaşması (ALBA-TCP), Arap ve İslam ülkelerinin Gazze'de ateşkes, insani yardım ve İsrail'e silah girişinin durdurulması çağrısını desteklediklerini açıkladı. ALBA-TCP blokuna taraf ülkeler, uluslararası insani hukuka saygı gösterilmesi ve İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin Birleşmiş Milletler kararlarına uyulmasının yanı sıra 'Gazze'deki katliama son verecek her türlü girişimi' desteklediklerini belirtti.

 • 13.11.2023 13 Kas 06:35 Venezuela, Guyana ile Esequibo bölgesi ihtilafında yargısal sömürgeciliği kabul etmeyecek

  Venezuela, Guyana ile Esequibo bölgesi ihtilafında yargısal sömürgeciliği kabul etmeyecek Venezuela Devlet Başkanı Yardımcısı Delcy Rodriguez, Guyana ile ihtilaflı oldukları Esequibo bölgesine ilişkin kendilerine dayatılan 'yargısal sömürgeciliği' kabul etmeyeceklerini belirtti. Rodriguez, bölgedeki toprak anlaşmazlığının çözümü için diyalog çağrısında bulunarak, tatmin edici bir çözüm bulunana kadar müzakerelerin devam edeceğini ifade etti. Esequibo bölgesi, Venezuela ve Guyana arasındaki anlaşmazlık nedeniyle önemli bir doğal kaynak potansiyeline sahiptir.

 • 10.11.2023 10 Kas 11:25 BM Genel Sekreteri Venezuela ve Guyana arasındaki sınır anlaşmazlığından endişe duyuyor

  BM Genel Sekreteri Venezuela ve Guyana arasındaki sınır anlaşmazlığından endişe duyuyor BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Venezuela ve Guyana arasında artan sınır anlaşmazlığından endişe duyduğunu belirtti. Guterres, iki ülkenin gerilimi artıracak faaliyetlerden kaçınacaklarına inandığını ifade etti. Anlaşmazlığın çözümü için kararın Uluslararası Adalet Divanı tarafından verileceği hatırlatıldı.

 • 08.11.2023 08 Kas 20:33 Arjantin, Gazze'ye insani yardım malzemesi gönderdi

  Arjantin, Gazze'ye insani yardım malzemesi gönderdi Arjantin hükümeti, Mısır üzerinden Gazze halkına insani yardım malzemesi gönderdiğini açıkladı. Yardım malzemeleri, Arjantin Uluslararası İşbirliği ve İnsani Yardım Ajansı tarafından Uluslararası Kızılhaç Komitesi aracılığıyla Gazze'ye ulaştırılacak. Yardım paketinde su arıtma tabletleri, dezenfektan tabletleri, tıbbi bakım malzemeleri, ayakkabı, giyim ve diğer yaşam malzemeleri bulunuyor.

 • 08.11.2023 08 Kas 00:22 Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro, FARC'ın barış görüşmelerini askıya almasına tepki gösterdi

  Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro, FARC'ın barış görüşmelerini askıya almasına tepki gösterdi Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, eski FARC üyelerinin hükümetle barış görüşmelerini askıya alma kararına tepki gösterdi. Petro, FARC'ın çatı örgütü olan EMC'nin çekilmesinin ateşkesi bozmak anlamına geldiğini belirtti. Güvenlik güçlerinin yasa dışı gruplara mücadelesinin süreceğini vurgulayan Petro, barışın ancak yasa dışı ekonominin önlenmesi ve sivil halka saldırıların durmasıyla mümkün olabileceğini ifade etti.

 • 07.11.2023 07 Kas 22:29 Venezuela Devlet Başkanı Maduro, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki gösterdi

  Venezuela Devlet Başkanı Maduro, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki gösterdi Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İsrail'in Gazze'de devam eden saldırılarına tepki göstererek, 'İnsanlık artık ayağa kalkmalı ve İsrail'in Filistin halkına yaptığı soykırıma 'dur' demeli.' ifadesini kullandı. Maduro, Filistin'in Karakas Büyükelçisi Fadi Alzaben'i konuk ederek, İsrail'in Gazze'de masum insanları hedef aldığını ve Filistin halkına soykırım uyguladığını belirtti. Büyükelçi Alzaben ise İsrail'in Filistin halkını bir ayı aşkındır bombaladığını ve durumun vahim olduğunu ifade etti.

 • 07.11.2023 07 Kas 05:37 Şili'de İki Binada Çıkan Yangında 14 Venezuelalı Göçmen Hayatını Kaybetti

  Şili'de İki Binada Çıkan Yangında 14 Venezuelalı Göçmen Hayatını Kaybetti Güney Amerika ülkesi Şili'nin Biobio bölgesine bağlı Cerro Obligado mahallesinde, iki binada çıkan yangında 8'i çocuk 14 Venezuelalı göçmen hayatını kaybetti. Şili medyası, yangının yoğunluklu olarak Venezuelalı ailelerin yaşadığı binalarda meydana geldiğini bildirdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi ve yangının nedeni araştırılıyor. Şili'de ciddi miktarda Venezuelalı göçmenlerin yaşadığı biliniyor ve daha önce de bir evde çıkan yangında 4 Venezuela uyruklu kişi hayatını kaybetmişti.

 • 06.11.2023 06 Kas 20:01 Liverpool'un forveti Luis Diaz'ın babası kaçırıldı

  Liverpool'un forveti Luis Diaz'ın babası kaçırıldı Liverpool'un forveti Luis Diaz'ın babası Luis Manuel Diaz'ı kaçıran ve rehin tutan Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN), Diaz'ın serbest bırakılması için 'güvenlik garantisi' talep etti. ELN, Diaz'ın babası için yapılan arama operasyonunun serbest bırakmayı geciktireceğini ve riskleri artıracağını açıkladı. Diaz'ın serbest bırakılması için mücadele eden ELN, güvenlik garantileri alındığında serbest bırakma sözü verdi.

Advertisement