Bir Sistem Eleştirisi Komedisi "AT", Sahnede - Son Dakika

Bir Sistem Eleştirisi Komedisi "AT", Sahnede

13.05.2015 15:06
Bir Sistem Eleştirisi Komedisi "AT", Sahnede

İzmir'in en aktif sanat okullarından biri olan Tiyatrohane yeni oyunları ile seyircilerini hem düşünmeye hem de güldürmeye hazırlanıyor.

Gyula Hay'ın yazdığı, Erk Bilgiç'in yönettiği, çevirisini Prof. Dr. Özdemir Nutku'nun yaptığı, "Tiyatrohane Oyuncuları"nın oynadığı, "At" oyunu 16-21-31 Mayıs tarihlerinde saat 20:00'da Fuar İzmir Sanat'ta seyircisi ile bulaşarak sezonu kapatacak. Bir sistem eleştirisi olan oyun 2 perde komedi olarak 19 kişilik bir ekiple izleyicinin karşısına çıkacak.

ZAMANLAMAMIZ MANİDAR

Seçime yaklaşılan şu günlerde oyunun sahneye konulması ile ilgili Tiyatrohane halka ilişkiler uzmanı "AT oyunu Roma İmparatorluğu'nda güç dolayısıyla kendini kaybetmiş imparator Caligula'nın yarattığı karmaşayı anlatmaktadır. Halk düşünmezse birileri onlar için düşünür ve uygular. Sağlam yapılandırılmayan bir toplumda çıkarcılık tüm ilişkilere yansır. Halk sahte değerlerle donatılarak başta gençler olmak üzere tüm toplumu hükmü altına alır. "AT" oyunu günümüz Türkiye'sinin bir yansımasıdır ve tarihin tekerrür ettiğini gözler önüne sermektedir." dedi.

KALABALIK BİR KADRO

Oyunda yer alan 19 kişilik oyuncu kadrosu Tiyatrohane'de eğitimini tamamlamış oyunculardan oluşurken sahne tasarımını Dokuz Eylül Sahne Sanatları bölümü mezunu Emrah Tümer, ışık tasarımını aynı bölümden mezun tasarımcı Mert Ayan, kostüm ve aksesuar tasarımını Ekonomi Üniversitesi moda tasarımı mezunu Ecrin Ece Andiç yaparken, saç tasarımını Zehra&Ekip'ten Oğulcan Şeren üstlendi. Oyun biletlerini oyun günleri gişeden, Tiyatrohane'nin Alsancak'taki atölyesinden ve Biletix'ten satın almak mümkün olacak.

YORUMLAR
500
İzmir'de 2 hırsızlık şüphelisi tutuklandı İzmir'de 2 hırsızlık şüphelisi tutuklandı CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: Sandık Geldiğinde Sarayı ve Tüm Kabinesini Milletimiz Görevden Alacak CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: Sandık Geldiğinde Sarayı ve Tüm Kabinesini Milletimiz Görevden Alacak CHP İzmir İl Teşkilatında bayramlaşma CHP İzmir İl Teşkilatında bayramlaşma
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bir Sistem Eleştirisi Komedisi 'AT', Sahnede - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement