Bir Sistem Eleştirisi Komedisi "AT", Sahnede - Son Dakika

Bir Sistem Eleştirisi Komedisi "AT", Sahnede

13.05.2015 15:06
Bir Sistem Eleştirisi Komedisi

İzmir'in en aktif sanat okullarından biri olan Tiyatrohane yeni oyunları ile seyircilerini hem düşünmeye hem de güldürmeye hazırlanıyor.

Gyula Hay'ın yazdığı, Erk Bilgiç'in yönettiği, çevirisini Prof. Dr. Özdemir Nutku'nun yaptığı, "Tiyatrohane Oyuncuları"nın oynadığı, "At" oyunu 16-21-31 Mayıs tarihlerinde saat 20:00'da Fuar İzmir Sanat'ta seyircisi ile bulaşarak sezonu kapatacak. Bir sistem eleştirisi olan oyun 2 perde komedi olarak 19 kişilik bir ekiple izleyicinin karşısına çıkacak.

ZAMANLAMAMIZ MANİDAR

Seçime yaklaşılan şu günlerde oyunun sahneye konulması ile ilgili Tiyatrohane halka ilişkiler uzmanı "AT oyunu Roma İmparatorluğu'nda güç dolayısıyla kendini kaybetmiş imparator Caligula'nın yarattığı karmaşayı anlatmaktadır. Halk düşünmezse birileri onlar için düşünür ve uygular. Sağlam yapılandırılmayan bir toplumda çıkarcılık tüm ilişkilere yansır. Halk sahte değerlerle donatılarak başta gençler olmak üzere tüm toplumu hükmü altına alır. "AT" oyunu günümüz Türkiye'sinin bir yansımasıdır ve tarihin tekerrür ettiğini gözler önüne sermektedir." dedi.

KALABALIK BİR KADRO

Oyunda yer alan 19 kişilik oyuncu kadrosu Tiyatrohane'de eğitimini tamamlamış oyunculardan oluşurken sahne tasarımını Dokuz Eylül Sahne Sanatları bölümü mezunu Emrah Tümer, ışık tasarımını aynı bölümden mezun tasarımcı Mert Ayan, kostüm ve aksesuar tasarımını Ekonomi Üniversitesi moda tasarımı mezunu Ecrin Ece Andiç yaparken, saç tasarımını Zehra&Ekip'ten Oğulcan Şeren üstlendi. Oyun biletlerini oyun günleri gişeden, Tiyatrohane'nin Alsancak'taki atölyesinden ve Biletix'ten satın almak mümkün olacak.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bir Sistem Eleştirisi Komedisi 'AT', Sahnede - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Zeynep Alkan bu kez estetik için bıçak altına yatacak Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Bülent Ersoy'un son paylaşımı hayranlarını şaşırttı! Gerçek çok geçmeden ortaya çıktı Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti Oğlunun acısına kalbi dayanmadı! Mezarı başında öldü, oğlunun yanına gömüldü İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşmak isteyen ismi böyle uyardı: O mikrofonu milletvekilimize ver İki adamla aynı anda sözlenip, 60 bin TL dolandırdı: Ciddi düşünüyordum, evlenecektim