Bodrum'da tüm ekipler sabaha kadar teyakkuza geçti - Son Dakika

Bodrum'da tüm ekipler sabaha kadar teyakkuza geçti

23.11.2022 21:04

Bodrum'da tüm ekipler sabaha kadar teyakkuza geçti Muğla'nın Bodrum ilçesinde sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla 8 saat boyunca yağan yağmurun ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras "Tüm ekiplerimizle sabaha kadar teakkuzdayız"dedi.

Bodrum'da tüm ekipler sabaha kadar teyakkuza geçti

MUĞLA - Muğla'nın Bodrum ilçesinde sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla 8 saat boyunca yağan yağmurun ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras "Tüm ekiplerimizle sabaha kadar teakkuzdayız"dedi.

Metoroloji müdürlüğü tarafından 2 gündür yapılan uyarıların ardından bugün sabah saatlerinde başlayan ve ardından fırtınayla birlikte başlayan sağanak yağmur nedeniyle Bodrum'da hayat durma noktasına geldi. Bazı sokka ve caddelerde sular altında kalırken, bazı iş yerleri ve evlerde ufak çaplı su baskınları meydana geldi. Bodrum Belediyesi'nin tüm ekipleri ise bu baskınlarına karşı anında önlem aldı. Gün boyu sahada olan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras "Bodrum merkez mahallelerinde ve bazı noktalarda alt yapı çalışmaları olduğu için bazı olumsuzluklar yaşadık bunların önüne geçmek için tüm ekiplerimiz o bölgelerde nöbet tutuyor" ifadelerini kullandı.

Yağışın ardından basın mensuplarıynın sorularını yanıtlayan Aras tüm gece teyakkuzda olacaklarını ifade ederek " Meteoroloji müdürlüğünün uyarılarına dikkat ettik. Önlemleri almaya çalıştıktık. Yağmur gelene kadar dere yataklarında ve diğer sıkıntı olabilecek alanlarda tedbir almaya, temizlik yapmaya çalıştık. Bodrum Belediyesi'ne bağlı bütün personel hep sokakta. Herhangi bir yerde olumsuzluk geldiği anda müdahale ettik" şeklinde konuştu.

Ev ve iş yerlerini su bastı

Çok büyük bir olumsuzluk olmadığını ekiplerin hızlı müdahale ettiğini söyleyen Aras "Daha önce araçlar sürükleniyordu, Azmakbaşı, Dere Sokak ve Bitez Mahallesi'nde ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Bodrum'da eskiden yaşanan o olumsuz görüntüleri artık görmüyoruz. Ciddi bir iyileştirme yaptık ve bu rahatlamayı da artık görmeye başladık. Bugünkü yağışta metrekareye 21 kilogram yağış düşmüş ama yağış gece boyunca etkili olacak. Ekiplerimiz bu süreçte teyakkuzda olacak. Eskiçeşme ve Bitez Mahallelerinde bazı evleri su bastı. Ekiplerimiz su basan yerleri tespit edip anında yardıma koştu. Temizliklerini yapıp eşyaları zarar gören vatandaşlara da destek oldular. Artık Bodrum'u bu yağmurdan etkilenen durumdan çıkarmak zorundayız" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Bodrum'da Mahalle İftarları Cevat Şakir'le Başladı Bodrum'da Mahalle İftarları Cevat Şakir'le Başladı Bodrum'da tefecilik, suç faaliyeti ve kaçakçılık operasyonunda 10 gözaltı Bodrum'da tefecilik, suç faaliyeti ve kaçakçılık operasyonunda 10 gözaltı Bodrum'da bahar operasyonları: 10 kişi gözaltına alındı Bodrum'da bahar operasyonları: 10 kişi gözaltına alındı

Son Dakika Güncel Bodrum'da tüm ekipler sabaha kadar teyakkuza geçti - Son Dakika


Advertisement