Son Dakika Haberleri: Bolu Ak Partili Ercoşkun: Bolu Milli Eğitim Müdürü'ne Saygı Duymak Lazım

Bolu Ak Partili Ercoşkun: Bolu Milli Eğitim Müdürü'ne Saygı Duymak Lazım

4 yıl önce

Ak Partili Ercoşkun: Bolu Milli Eğitim Müdürü'ne saygı duymak lazımAK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'in, 10'uncu Yıl Marşı'nın okullarda mezuniyet törenlerinde yasaklamasıyla ilgili, "Milli Eğitim Müdürü resmi bir yazıyla değil, kendi şahsı olarak çalışma arkadaşlarıyla böyle bir görüşünü beyan etmiş, buna da saygı duymak lazım" dedi.

Bolu Ak Partili Ercoşkun: Bolu Milli Eğitim Müdürü'ne Saygı Duymak Lazım, System.String[]

Ak Partili Ercoşkun: Bolu Milli Eğitim Müdürü'ne saygı duymak lazım


AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'in, 10'uncu Yıl Marşı'nın okullarda mezuniyet törenlerinde yasaklamasıyla ilgili, "Milli Eğitim Müdürü resmi bir yazıyla değil, kendi şahsı olarak çalışma arkadaşlarıyla böyle bir görüşünü beyan etmiş, buna da saygı duymak lazım" dedi.


Ercoşkun, Bolu'da katıldığı hayırsever işadamı İlhan Atalay'ın cenaze töreni ardından gazetecilerin, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'in, 10'uncu Yıl Marşı ile ilgili okul müdürlerine verdiği talimata ilişkin soruyu cevapladı. Ercoşkun, şöyle konuştu:


"Milli Eğitim Müdürümüzün aile içi sayılabilecek bir toplantıda yapmış olduğu bir açıklamadan, kendi çalışma arkadaşları ile paylaştığı bazı şeylerden bahsediyoruz. Kimsenin Cumhuriyetin değerleriyle, Cumhuriyetin kazanımlarıyla veya 10'uncu Yıl Marşı ile bir problemi olmaz. Ben hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının böyle bir problemi olduğunu düşünmüyorum. Fakat 12 Eylül darbesinden sonra bu askeri vesayetçi yapının 10'uncu Yıl Marşı'nı belli bir ideolojik durum değerlendirmesi anlamında ortaya koymasını da açıkçası doğru bulmuyorum. Kuzey Kore mantığı ile 10'uncu Yıl Marşı üzerine misyon yüklemek ve bunu ideolojik bir durum göstergesi haline getirmek birçok vatandaşımızı da rahatsız ediyordur. Eğer 10'uncu Yıl Marşı bu ülkenin değeriyse herkes sahip çıkar ama 10'uncu Yıl Marşı'nı bir ideolojik eser olarak ortaya koymak, bunun üzerinden hem şahısları hem kurumları, hem iktidarı yıpratmaya çalışmayı ben açıkçası doğru bulmuyorum. Bu anlamda 10'uncu Yıl Marşı üzerine yüklenen ideolojik tavrı hoş karşılamıyorum. Dolayısıyla Milli Eğitim Müdürü resmi bir yazıyla değil, kendi şahsı olarak çalışma arkadaşlarıyla böyle bir görüşünü beyan etmiş, buna da saygı duymak lazım. Bunun üzerinden bu insanı linç etmeye çalışmanın da doğru olmadığını düşünüyorum."

Haber Yayın Tarihi: 18.06.2016 06:41 Kaynak: DHABalıkçı ağına 1 tonluk köpek balığı takıldı
Bitki çaylarında korkutan laboratuvar sonuçları: Böcek parçaları, kaş ve kirpik bulundu Rizeli futbolcunun eşi Irina Moroziuk'un futbol videosu sosyal medyayı salladı!