Bremen Mızıkacıları 23 Nisan'da Yeniden Miniklerle Buluştu - Son Dakika

Bremen Mızıkacıları 23 Nisan'da Yeniden Miniklerle Buluştu

25.04.2017 09:08
Bremen Mızıkacıları 23 Nisan'da Yeniden Miniklerle Buluştu, System.String[]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın katkılarıyla hayata geçirilen ve il genelinde 'Tiyatro izlemeyen çocuk kalmayacak' parolasıyla hareket eden HBB Şehir Tiyatrosu, geleceğimizin teminatı olan çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatmaya devam ediyor.

Çocukların hayal dünyalarını geliştirmek ve düşünce kabiliyetlerini arttırmak amacıyla il genelinde çocukları eğlenceli oyunları ile buluşturan Şehir Tiyatrosu 'Bremen Mızıkacıları' adlı eğitici ve öğretici çocuk oyununu 23 Nisan Çocuk Şenliği'nde Antakya Atatürk Parkı'nda miniklerin beğenisine sundu.

EĞİTİCİ VE ÖĞRETİCİ OYUN İLE MİNİKLERE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANDI

Derlemesini ve yönetmenliğini Şehir Tiyatrosu'nun başarılı sanatçılarından Süheyla Koçak'ın yaptığı 'Bremen Mızıkacıları' adlı çocuk oyununda sahiplerinin artık yaşlandıkları için işe yaramadıkları düşüncesiyle evden kovduğu eşek, horoz, köpek ve kedi yolda tanışıp, bir müzik grubu kurma hayaliyle, Bremen'e doğru yola çıkarlar. Yolculuk esnasında bir eve giren hırsızları korkutup kaçırarak ev sahiplerine yardım eden dostlarımız, tekrar kendilerini işe yarar hissederek, yeni bir yuva edinmesinin sahneye yansıttığı oyun minikler tarafından büyük beğeni ve ilgiyle izlendi.

ŞEHİR TİYATROSU HATAY'IN HER YERİNDE OLMAYA DEVAM EDECEK

Sessiz dostlarımızın sokağa terk edilmemesi gerektiğini sahnedeki muhteşem performansıyla gösteren HBB Şehir Tiyatrosu ekibi, minikleri hayvan sevgisi aşılayan oyunla buluşturmanın haklı gururunu yaşadı. Keyifli oyunun ardından minikleri çeşitli hediyelerle buluşturan HBB Şehir Tiyatrosu'nun başarılı oyuncuları, büyükten küçüğe hitap eden oyunları il genelinde sahnelemeye devam edileceğini belirtildi.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bremen Mızıkacıları 23 Nisan'da Yeniden Miniklerle Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Emre Karayel ile Gizem Demirci evlendi, nikahta herkes gülme krizine girdi Rıdvan Dilmen'den iddialı Fenerbahçe yorumu: Daha reklamlardayız, film ikinci yarı başlayacak İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, koronavirüse yakalandı Hafta sonu tüm Türkiye'de uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı Vodafone Park'ta bir gol daha! 10 kişi kalan Başakşehir yeniden farkı 2'ye indirdi Muazzez Ersoy, büyük çabayla yaptırdığı ve adının verildiği lösemi hastanesinin isminin değiştirilmesine sitem etti "İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki Tedavisine evde devam edilen Mehmet Ali Erbil'den yeni fotoğraf