Brezilya'da yetkililerden P1 varyantı uyarısı: Hamilelik planlarınızı erteleyin - Son Dakika

Brezilya'da yetkililerden P1 varyantı uyarısı: Hamilelik planlarınızı erteleyin

17.04.2021 11:24

Brezilya Sağlık Bakanlığı, koronavirüsün mutasyonu olan P1 varyantının hamilelerde daha agresif olduğunu açıkladı. Bakanlık bu kapsamda çiftlere hamilelik planlarını ertelemeleri tavsiyesinde bulundu.

Amazon şehri Manaus'ta ortaya çıkan P1 varyantı, Brezilya'da can kayıplarında ve vaka sayılarında artışa neden oldu. Bilim insanları, ülkenin ölü sayısını 350 binin üzerine çıkaran enfeksiyon dalgasının arkasındaki ana faktörün P1 varyantı olduğuna inanıyor.

YOĞUN BAKIMDAKİ HASTALARIN YARISINDAN FAZLASI GENÇ

Brezilya'da salgın daha çok gençleri etkiliyor. Hastanelerin paylaştığı verilere göre, mart ayında yoğun bakımdaki tüm hastaların yarısından fazlasının 40 yaşında veya daha genç olduğu görülüyor.

YENİ VARYANT HAMİLELERDE DAHA AGRESİF

Brezilya Sağlık Bakanlığı yetkilisi Raphael Parente, dün düzenlediği basın toplantısında "Mümkünse hamileliği biraz daha iyi bir zamana kadar erteleyin. Uzmanların klinik deneyimleri, bu yeni varyantın hamilelerde daha agresif olduğunu gösteriyor" dedi.


Brezilya'da yetkililerden P1 varyantı uyarısı: Hamilelik planlarınızı erteleyin

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Brezilya'da yetkililerden P1 varyantı uyarısı: Hamilelik planlarınızı erteleyin - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)
  • d.d: Bence de nerede çokluk orada hoşluk. Cin basta nüfus planlaması şart. Artık dünya kaldırmıyor ve genelde kafası daha az calışan genelde cok cocuk yaptığından dünya aptallasıyor. Cevap Yaz 1 5 Yayından Kaldır
  • Ad: İşte bu Planlarıydı .Brezilya deşifre etti maksatları Nüfusu azaltmak insanoğlu doğurmayı çok seviyor bunun önüne geçmek istiyorlar bu da bunun kanıtı ve doğru .Bizde ise başımızdaki beş her aileden beş çocuk yapmalarını istiyor.Hiç sormuyor bu ailenin yarısında olsa Et ,Süt ve güzel besleniyormu hayır .Bunu bile bile beş çocuk.Kemal Sunal'ın yaptığı gibi ekmeklerini ellerine alıp televizyondaki yemek programlarındaki yemekleri seyredip ekmeklerini camdan da olsa batırıp yiyorlardır.Bari ramazanlar da şu yemek programlarını kaldırın yaptıkları yemekleri bu devirde kim yiyor .Çocuklar bunları seyredip bir yerleri şişecek Günah . Cevap Yaz 11 2 Yayından Kaldır

Son Dakika

Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'den alınıp Portekiz'e verilmesi gündemde Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'den alınıp Portekiz'e verilmesi gündemde Şenol Güneş: Burak Yılmaz Beşiktaşlı Şenol Güneş: Burak Yılmaz Beşiktaşlı ABD ve İngiltere'den benzer Mescid-i Aksa açıklaması! İsrail'in akıttığı kanı görmeyip Filistin'i suçladılar ABD ve İngiltere'den benzer Mescid-i Aksa açıklaması! İsrail'in akıttığı kanı görmeyip Filistin'i suçladılar İsrail'in saldırganlığının nedeni uzmanlar yorumladı: Netanyahu'nun oy kaygısı İsrail'in saldırganlığının nedeni uzmanlar yorumladı: Netanyahu'nun oy kaygısı Salih Uçan, sosyal medya hesabından Fenerbahçeli yöneticiyi takip etmeye başladı Salih Uçan, sosyal medya hesabından Fenerbahçeli yöneticiyi takip etmeye başladı Boş arsaya terkedilen 4 günlük bebek, hastanede yaşamını yitirdi Boş arsaya terkedilen 4 günlük bebek, hastanede yaşamını yitirdi Cami hoparlöründen beddua gibi kaside! Soruşturma başlatıldı Cami hoparlöründen beddua gibi kaside! Soruşturma başlatıldı AK Parti'deyken Abdullah Gül'ü desteklediğini açıklayan Ali Babacan'ın, Erdoğan için de imza verdiği ortaya çıktı! AK Parti'deyken Abdullah Gül'ü desteklediğini açıklayan Ali Babacan'ın, Erdoğan için de imza verdiği ortaya çıktı!
Advertisement