Son Dakika Haberleri: Briç Turnuvası Katılım Ücretleri Engellilere Gidecek

Briç Turnuvası Katılım Ücretleri Engellilere Gidecek

2 yıl önce

ENGELLİLER Günü nedeniyle 10 Aralık'ta çeşitli şehirlerdeki Briç kulüplerinde simültane briç oynayacak 5 bin kişi, katılım bedellerini omurilik engellilerine verecek.

Briç Turnuvası Katılım Ücretleri Engellilere Gidecek, System.String[]
ENGELLİLER Günü nedeniyle 10 Aralık'ta çeşitli şehirlerdeki Briç kulüplerinde simültane briç oynayacak 5 bin kişi, katılım bedellerini omurilik engellilerine verecek.

Türkiye Briç Federasyonu, 3 Aralık Engelliler Günü sebebiyle önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 10 Aralık cumartesi günü farklı şehirlerdeki briç kulüplerinde buluşacak olan yaklaşık 5 bin briç sever, yarışma sonuçlarını federasyonun internet sitesinde buluşturarak, sanki aynı yerde yan yana oynuyormuş gibi birbirleri ile yarışma olanağı bulacaklar. 'Simültane Briç' denilen bu sistemin katılım bedellerinin bir bölümü ise Omurilik Felçlileri Derneğine bağışlanacak. Dileyenler yardım miktarlarını arttırabilecek.

Simültane sistem ile farklı şehirlerdeki sporcuları aynı salonda oynuyormuş gibi bir araya toplayabilen turnuvanın klasmanı da yarışma sonunda hemen belirlenebilecek. Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, son turnuvaya 3 bine yakın kişinin katıldığını, oluşturulacak sanal salondaki sayının bu kez 5 bin kişiye ulaşmasının beklendiğini söyledi.

Daha önce plastik kapak toplanması ve akülü araba kampanyası ile adını duyuran Omurilik Felçlileri Derneği'nin yöneticileri, engelliler günü nedeniyle Türkiye Briç Federasyonu'nun böyle bir sosyal sorumluluk projesi düzenlemesinden duydukları memnuniyeti belirttiler. Elde edilen gelir ile de akülü tekerlekli sandalye alınacak. - AnkaraArap Dünyasında, Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Nişanlısı Hatice Cengiz'in Erkek Olduğu İddia Edildi TBMM Yakınında Polis Ekipleri, Bir Traktörü Durdurmak İçin Ateş Açtı

Savcılık, Rahip Brunson İçin Verilen Kararın Bozulması İçin Harekete Geçti