Bülent Kayabaş Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Bülent Kayabaş Son Yolculuğuna Uğurlandı

21.04.2017 17:47
Bülent Kayabaş Son Yolculuğuna Uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında hayatını kaybeden sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Bülent Kayabaş, son yolculuğuna uğurlandı.

Tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında hayatını kaybeden sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Bülent Kayabaş, son yolculuğuna uğurlandı.

Kayabaş için Teşvikiye Camisi'nde Cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı.

Sanatçının cenazesi daha sonra Feriköy Mezarlığı'nda defnedildi.

İstanbul Kültür Müdürü Coşkun Yılmaz'ın yanı sıra Safa Önal, Engin Çağlar, Suna Yıldızoğlu, İlyas Salman, Ali Poyrazoğlu, Erdal Özyağcılar, Mustafa Alabora ve Sermiyan Midyat gibi isimlerin katıldığı törende, taziyeleri sanatçının eşi Selma ile oğlu Ümit Kayabaş kabul etti.

Yönetmen Safa Önal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Altın Portakal ödülü aldığı Umut Dünyası filminde Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Bülent Kayabaş'ın rol aldığını belirterek, "Kısa aralarla üçü birden gitti. Kederimin derecesi pek anlatılır gibi değil. Çünkü hem arkadaşlarımdı hem oyuncularımdı hem de onlara yönettiklerimin dışında dünya kadar (film) yazdım." dedi.

Üç arkadaşını da sevdiğini dile getiren Önal, "Onlarla omuzdaşlık ettim. Beraber yaşadık, güldük, söyledik. Canlarımızı beraber sıktılar. Beraber sevindik. Düşünebiliyor musunuz; üç tane oyuncunuz ve arkadaşınızın üçü de çok kısa aralarla doğru dürüst veda bile edemeden çıkıp gitmekteler." ifadelerini kullandı.

Safa Önal, "Bir tesellimiz daha var, hiçbirimiz kalmayacağız. Yani burası geçici. Ne diyor Haldun Taner, 'yeryüzü misafirliğinde' diyor. Şurada gördüğünüz ne varsa hepsi gidecek. Bu bir tesellidir. Başka da yapacak bir şey yok ama hiç değilse güzel şeyler yaptılar. Arkalarında güzel eserler bıraktı. İsimleri su üzerine yazılmadı, kalıcı olacak. Hiç değilse buna sevinelim." şeklinde konuştu.

"İsmi ve resmi sinema tarihine geçen filmlerde gözüken insanlar ölümsüzdür"

Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Engin Çağlar da Kayabaş ile çok güzel işlerde birlikte çalıştıklarını aktararak, "Türk insanının sevgisini kazanan bir dönemin oyuncularıyız biz. Ben her oyuncunun, sanatçının ölümünü çok erken bulurum. Zaten Bülent de çok çalışacak, eser verecek yaştaydı. Yapacak bir şey yok. Benim düşüncem, ismi ve resmi sinema tarihine geçen filmlerde gözüken insanlar ölümsüzdür. Onlar rahmetli olduktan sonra bile filmleri ve eserleriyle Türk insanının gönlünde kalbinde olacaklardır. Bu düşünceyle, daha evvel rahmetli olan arkadaşlarıma Allah rahmet eylesin. Bülent'e de rahmet diliyorum. İyi dostum, iyi arkadaşımdı." değerlendirmesinde bulundu.

Kayabaş ile aynı dizilerde rol alan oyuncu Ayşe Kökçü, ilk kez profesyonel olarak rol aldığı eserde Kayabaş ile oynadığını dile getirerek, "Daha sonra Yalancı Yarim'de birlikte oynadık. Bu zamana kadar hep görüştük. Çok sevdiğim birisiydi." dedi.

Hastalığından haberdar olduğunu aktaran Kökçü, hastalığının bilinmesini istemediği için görüştüklerinde de bu konuyu açmadıklarını vurguladı.

Sinema oyuncusu Suna Yıldızoğlu da kızgın olduğunu belirterek, "Çünkü arkadaşlarımızı kaybediyoruz ve o arkadaşlar giderken, gereken bir şekilde gitmiyorlar. Cenaze olarak demiyorum, hayattayken diyorum. Yaşı alan sanatçı (diyorum). Yaşlı demeyeceğim, çünkü Bülent yaşlı bir adam değildi. 72 yaşındaydı ama yaşlı değildi. Ruhu, hareketleri bambaşkaydı. Zekiydi. Birazcık daha saygı gerekiyor. Maalesef kamu spotu ihtiyacımız var, yaşlılara saygı göstermek için." ifadelerini kullandı.

Çok üzüldüğünü söyleyen Yıldızoğlu, "Sadece Bülent için değil, bütün sanatçı arkadaşlarım, belli dönem arkadaşlarım için üzülüyorum. Sokaktaki arkadaşlarım için de üzülüyorum. Bir yandan da üzüntüden kızgınım." şeklinde konuştu.

Oyuncu Cihat Tamer de 55-60 yıldır arkadaş olduklarını söyleyerek, "Çok ketummuş. Hastalığını belli etmedi. Sürpriz oldu bizim için. Çok yakınları biliyormuş. Azalıyoruz yavaş yavaş. Bir bir gidiyor sevgililer. Gözlerimiz yaşlı. Ne diyeyim." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bülent Kayabaş Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement