Bursa'da iki öğretmen öğrenci velisi tarafından okul önünde darbedildi - Son Dakika

Bursa'da iki öğretmen öğrenci velisi tarafından okul önünde darbedildi

05.11.2020 16:33

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde bir veli, çocuğunun iki öğretmenini okul önünde darbetti. Gözaltına alınan saldırgan veli polisteki işlemlerinin ardından savcılığın talimatı ile serbest bırakıldı.

Oğlu Alitekin İlkokulu 3. sınıfta eğitim gören B.E. isimli veli, yanında yeğeni ile birlikte iddiaya göre, sınıf öğretmeni A.B.'nin oğlu ile yeteri kadar ilgilenmediğini gerekçe göstererek okula geldi. Okulun önünde karşılaştığı A.B.'ye saldıran ve kafa atarak yaralanmasına sebep olan B.E. öğretmene saldırmaya devam etti.

ARAYA GİRMEYE ÇALIŞAN BAŞKA BİR ÖĞRETMEN DE SALDIRIYA UĞRADI

Yanında beyzbol sopası ve bıçak da olduğu ileri sürülen B.E. ile A.B.'nin arasına girmeye çalışan bir başka öğretmen B.G. de yumruklardan nasibini aldı. Her iki öğretmen hastaneye götürülerek darp raporu alırken, saldırgan iki kişi polisteki işlemlerinin ardından savcılığın talimatı ile serbest bırakıldı.

Bursa'da iki öğretmen okul önünde darbedildi
Saldırgan veli ve yeğeni

SENDİKALARDAN TEPKİ

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir-Sen'in yanı sıra diğer eğitim sendikalarının temsilcileri Alitekin İlkokulunda meydana gelen ve bir öğrenci velisinin öğretmene saldırması nedeniyle ortak bir açıklama yaptı. Açıklamada öğretmene yapılan saldırı kınandı.

Bursa'da iki öğretmen okul önünde darbedildi

SALDIRIYA VELİLER DE TEPKİ GÖSTERDİ

Darp edilen A.B.'ye okulun aile birliği üyeleri ve öğrencinin eğitim gördüğü 3/D sınıfındaki veliler tepki gösterdi. Aileler sosyal medyada yer alan taciz iddiasını kesinlikle kabul etmediklerini belirterek, "Öğretmenimiz işini fazlasıyla layıkıyla yapan bir öğretmenimiz. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz" diye görüş belirttiler.

Veli B.E. ise yaptığı açıklamada, "Bu bir namus davasıdır, öğretmene çocuğumla ilgilenmediği için saldırmadım, öğretmen eşime taciz edici mesajlar ile psikolojik baskı yaptı" diyerek iddia edilenlerin yalan olduğunu söyledi.

Sınıf öğretmeni A.B, yazılı bir açıklama yaparak, "Hem bir öğrenci velisi tarafından saldırıya uğrayıp darp edildim, hem de iftiraya uğradım. Bütün bu olanlarla ilgili şikayetçi olacağım. Hukukî süreç devam ederken bazı kesimlerin linç kampanyası ile karşı karşıyayım" dedi.

Bursa'da iki öğretmen okul önünde darbedildi
Sınıf öğretmeni A.B.
Bursa'da iki öğretmen okul önünde darbedildi
Bursa'da iki öğretmen öğrenci velisi tarafından okul önünde darbedildi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bursa'da iki öğretmen öğrenci velisi tarafından okul önünde darbedildi - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • DOĞRUSÖZ: Ah savcı ah ! Bu öğretmenler de kendisi gibi kamu görevlisi. Bir doktora,bir savcıya veya hakime yapılan davranışa ne yapmak gerekiyorsa , bu şerefsiz saldırgana da aynı şey yapılmalıydı. Yazık ki ne yazık ! Adaleti bu kararlar yıpratıyor ! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Boyunluk takan Hande Erçel hayranlarını korkuttu Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki ilk görüşme gergin geçti YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Kılıçdaroğlu, İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü 7 binden fazla kişiyi 150 milyon TL dolandıran çete üyelerinden 19'u tutuklandı Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor Saadet Partisi'nde ittifak çatlağı! Erdoğan'la görüşen Asiltürk'ün açıklaması kriz çıkardı