Tesadüfen bulunan kaplıca suyu mahallelinin ilgi odağı - Son Dakika

Tesadüfen bulunan kaplıca suyu mahallelinin ilgi odağı

31.01.2020 09:45

Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi'nde 10 yıl önce yapılan bir kazıda çıkan kaplıca suyu, vatandaşların ilgi odağı oldu. Çıkan suyun bazı hastalıklara iyi geldiğini savunan yöre halkı, bölgeye kaplıca merkezi kazandırılması için yetkililere çağrıda bulundu.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde su araması yapılırken şans eseri çıkan kaplıca suyu vatandaşların yoğun ilgisini çekti. Durdurulamayan kaplıca suyu 10 yıldır akıyor. Mahalle sakinlerinin uğrak yeri haline gelen suyun bulunduğu alan, doğal kaplıcayı andırıyor.

MAHALLE SAKİNLERİNİN UĞRAK YERİ OLDU

Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Kurşunlu Mahallesi'nde 10 yıl önce yapılan maden suyu kazısında çıkan kaynak suyu, vatandaşların ilgi odağı oldu. 10 yıldır durmadan akan kaplıca suyu, mahalle sakinlerinin de uğrak mekanı haline geldi.

YETKİLİLERDEN DESTEK BEKLİYORLAR

Çıkan suyun bazı hastalıklara iyi geldiğini söyleyen Kurşunlu Mahallesi Muhtarı İbrahim Kılıç, 'Burada maden suyu kazısı yapıldı. Kazı yapılırken bir anda topraktan kaplıca suyu fışkırdı. Sıcaklık derecesi 55. Çıkan sıcak suyun şifaları var. Mantara, egzama, cilt hastalıkları ve bir çok hastalığın şifası bu suda. 10 yıldır bu su durmadan akıyor. Vatandaşlar merak edip geliyor. Sıcak suyu gören içine giriyor. Buraya bir kaplıca merkezi kazandırmak istiyoruz. Yetkililerimizin bu konuda destek vermelerini istiyoruz. dedi.

HER DERDE DEVA

Mahalle sakinlerinden Suat Çelik, "Yaklaşık 10 yıldır bu su akıyor. Oldukça güzel bir su. Zaman zaman gelip burada duş alıyoruz. İyi geliyor. Her derde deva" ifadelerini kullandı.

Tesadüfen bulunan kaplıca suyu mahallelinin ilgi odağı
Tesadüfen bulunan kaplıca suyu mahallelinin ilgi odağı
Tesadüfen bulunan kaplıca suyu mahallelinin ilgi odağı
Tesadüfen bulunan kaplıca suyu mahallelinin ilgi odağı
Tesadüfen bulunan kaplıca suyu mahallelinin ilgi odağı

Kaynak: DHA

Son Dakika Yaşam Tesadüfen bulunan kaplıca suyu mahallelinin ilgi odağı - Son Dakika


Son Dakika

Bankalar Birliği anlaşmasıyla Galatasaray'ın kasasına 250 milyon TL girdi Türkiye'de 280 milyon metreküplük doğal gaz kullanımıyla rekor kırıldı Bölgede dengeleri değiştirecek iddia: Esad, İsrail ile anlaşma masasına oturdu Koronavirüse karşı etkili olan zeytin yapraklarının kilosu 100 liradan satılıyor Kırmızı gelinliğini giyip Taksim'e çıkan Rus modeli görenler şaşkınlığını gizleyemedi Bunu da gördük! Bir internet sitesi, ücret karşılığında ünlü isimlerden vatandaşlara video göndertmeye başladı Ezgi Mola, mutfak tadilatı için 120 bin TL istenince isyan etti: O paraya Beylikdüzü'nden ev alınır Survivor 2021'in iddialı yarışmacısı adaya veda etti