Son dakika Kurşunlu haberleri, Kurşunlu son dakika, son dakika Kurşunlu

Son Dakika Kurşunlu Haberleri

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı
  29 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı Bozbey: "Benim mega projem umutlu, mutlu çocuklar için kenti yeniden inşa etmektir" CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, projelerini anlattı.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı
  29 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, projelerini anlattı.

 • Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras: Bizler Sizlere, Dar Gününüzde, Kötü Gününüzde, Zor Gününüzde Yoldaş Olmaya Geldik
  28 Şub Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras: Bizler Sizlere, Dar Gününüzde, Kötü Gününüzde, Zor Gününüzde Yoldaş Olmaya Geldik

  CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Belediye Başkanları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Aras, "Bizler sizlere, dar gününüzde, kötü gününüzde, zor gününüzde fakirin, fukaranın, gurebanın yanında, yoldaş olmaya geldik yoldaş. Başkan değil, yoldaş olmaya geldik" dedi.

 • 64 yaşındaki Taekwondo hocasının hayali şampiyonlar yetiştirmek
  26 Şub 64 yaşındaki Taekwondo hocasının hayali şampiyonlar yetiştirmek

  Çankırı'da gençlere taş çıkartan 64 yaşındaki Taekwondo sporcusu, eğitim verdiği çocukların şampiyon olabilmesi için mücadele veriyor. Veysel Elmas, yaklaşık 80 öğrenciye hızlı ve dinç Taekwondo hareketleriyle eğitim verirken, öğrencilerinin spor hayatı dışındaki sorunlarına da çözüm buluyor. Elmas, yetiştirdiği sporcuların şampiyonalardan birinci olarak Türk bayrağını dalgalandırmalarının hayalini kuruyor.

 • 64 yaşındaki tekvando sporcusu gençlere eğitim veriyor
  26 Şub 64 yaşındaki tekvando sporcusu gençlere eğitim veriyor

  Çankırı'da 64 yaşındaki tekvando sporcusu Veysel Elmas, genç sporculara eğitim vererek şampiyon olmaları için mücadele ediyor. Elmas, öğrencilerinin spor hayatı dışındaki sorunlarına da çözüm buluyor ve yetiştirdiği sporcuların Türk bayrağını dalgalandırmalarını hayal ediyor.

 • Çankırı'da AK Parti Gençlik Kolları Berat Kandilini kutladı
  24 Şub Çankırı'da AK Parti Gençlik Kolları Berat Kandilini kutladı

  Çankırı'da AK Parti Gençlik Kolları, Kurşunlu AK Parti Gençlik Kolları Merkez Camisi ve ilçedeki diğer camilerde yatsı namazı sonrası Berat Kandili dolayısıyla stant açarak cemaatin kandilini kutladı. Partililer, kolonya ve lokum ikramında bulundu.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Bütçenin yüzde 46'sı yatırımlara ayrılıyor
  22 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Bütçenin yüzde 46'sı yatırımlara ayrılıyor

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2019'da bütçenin yüzde 22'sini yatırımlara ayırırken, artık bütçenin yüzde 46'sını yatırımlara ayırdıklarını söyleyerek, '17 ilçe ve 1060 mahallede tüm ihtiyaçları gece gündüz demeden gidermek için çalışıyoruz' dedi.

 • Çankırı'da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı
  20 Şub Çankırı'da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi, Atatürk Caddesi'nde düzenlenen törenle açıldı. Açılış töreninde AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı'da yapılan hizmetleri anlattı. Çankırı Belediye Başkan adayı Hüseyin Filiz ve Kurşunlu Belediye Başkan adayı Şakir Kaymak da yapacakları hizmetlerden bahsetti. Konuşmaların ardından merkezin açılışı gerçekleştirildi.

 • Çankırı Yurdum Spor, Kurşunlu Belediyespor'u 5-0 mağlup etti
  18 Şub Çankırı Yurdum Spor, Kurşunlu Belediyespor'u 5-0 mağlup etti

  Çankırı Amatör Ligi 4. hafta karşılaşmasında Çankırı Yurdum Spor, Kurşunlu Belediyespor'u 5 golle mağlup etti. Çankırı Kamp Eğitim Merkezi'nde oynanan karşılaşmada Yurdumspor 44. dakikada öne geçti. Maçın ikinci yarısında 55, 60, 72 ve 90. dakikalarında da gol bulan Yurdumspor, sahadan 5-0 galip ayrıldı.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinde Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  18 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisinde Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Marmara Denizi'nde batan ve bir kişinin cansız bedenine ulaşılan Batuhan A adlı kargo gemisindeki arama çalışmaları, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre hala devam ediyor. Geminin enkazının bulunduğu bölgeye beşinci kez dalış gerçekleştirilirken, kayıp 5 mürettebat için arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor. Soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü ve sonuçları hakkında bilgi verileceği belirtiliyor.

 • Gemlik'in Vitrini Yenileniyor
  13 Şub Gemlik'in Vitrini Yenileniyor

  BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Gemlik Sahili düzenleme çalışmalarının temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eş zamanlı olarak yürütülen Gemlik, Kurşunlu, Tirilye ve Güzelyalı sahil bandı çalışmalarıyla sahillerin Bursa'ya ayrı bir değer katacağını söyledi.

 • AK Parti, Çankırı ilçe ve belde belediye adaylarını açıkladı
  10 Şub AK Parti, Çankırı ilçe ve belde belediye adaylarını açıkladı

  AK Parti, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için Çankırı ilçelerinden ve beldelerinden aday gösterdiği belediye başkan adaylarını açıkladı. Aday tanıtım programında konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönderme yaparak, 'Bunlardan memlekete hayır gelmez' dedi.

 • AK Parti Çankırı İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları Açıklandı
  10 Şub AK Parti Çankırı İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları Açıklandı

  AK Parti, Çankırı ilçe ve belde belediye başkan adaylarını düzenlenen bir programla açıkladı. Aday tanıtım programına AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da katıldı. Programda konuşan Akbaşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönderme yaparak, 'Bunlardan memlekete hayır gelmez' dedi. Ayrıca, AK Parti Çankırı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Filiz, yapacağı projelerle şehrin nüfusunu yükselteceğini vaat etti.

 • Gemlik'in vitrini yenileniyor
  09 Şub Gemlik'in vitrini yenileniyor

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Gemlik Sahili düzenleme çalışmalarının temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eş zamanlı olarak yürütülen Gemlik, Kurşunlu, Tirilye ve Güzelyalı sahil bandı çalışmalarıyla sahillerin Bursa'ya ayrı bir değer katacağını söyledi.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi Gemlik Sahili Düzenleme Çalışmalarına Başladı
  09 Şub Bursa Büyükşehir Belediyesi Gemlik Sahili Düzenleme Çalışmalarına Başladı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik Sahili düzenleme çalışmalarının temelini atarak sahillerin Bursa'ya değer katacağını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik, Kurşunlu, Tirilye ve Güzelyalı sahil bandı çalışmalarının eş zamanlı olarak devam ettiğini söyledi.

 • Çankırı'nın 2023 Nüfusu 205 Bin 501 Oldu
  06 Şub Çankırı'nın 2023 Nüfusu 205 Bin 501 Oldu

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi verilerine göre, Çankırı'nın 2023 yılında toplam nüfusu 205 bin 501 olarak belirlendi. TÜİK'in sonuçlarına göre, Çankırı'nın nüfusu bir önceki yıla göre 9 bin 735 kişi arttı. Merkez ilçenin nüfusu 98 bin 574, diğer ilçelerin nüfusu ise şu şekildedir: Atkaracalar 5 bin 79, Bayramören 2 bin 740, Çerkeş 16 bin 909, Eldivan 7 bin 331, Ilgaz 14 bin 271, Kızılırmak 7 bin 703, Korgun 4 bin 226, Kurşunlu 9 bin 947, Orta 16 bin 921, Şabanözü 13 bin 192, Yapraklı 8 bin 608. Ayrıca, Çankırı'da bir kilometrekareye düşen kişi sayısı Türkiye genelinde 111 kişi iken, Çankırı'da bu sayı 27 kişi olarak kaydedildi.

 • Antalya'da Otomobil ile Kamyonet Kafa Kafaya Çarpıştı: 1 Ölü, 2 Yaralı
  29 Oca Antalya'da Otomobil ile Kamyonet Kafa Kafaya Çarpıştı: 1 Ölü, 2 Yaralı

  Antalya'nın Aksu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, otomobil ile kamyonet kafa kafaya çarpıştı. Kazada kamyonet sürücüsü hayatını kaybederken, otomobilde bulunan anne ve oğlu ağır yaralandı. Kazanın ardından yol trafiğe açıldı ve jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Bilecik'te Sokak Hayvanlarına Yardım
  27 Oca Bilecik'te Sokak Hayvanlarına Yardım

  Bilecik'in Pazaryeri İlçe Belediye Başkanı Zekiye Tekin, eksi 10 derecede sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı. Belediye ekipleri, bölgedeki sokak köpeklerini düzenli olarak besliyor.

 • AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Halis Bilden için program düzenlendi
  22 Oca AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Halis Bilden için program düzenlendi

  AK Parti Diyarbakır Milletvekili M. Galip Ensarioğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Halis Bilden için düzenlenen programda konuştu. Ensarioğlu, şehrin tarihi mekanlarının hendekler kazanlara mı teslim edileceğini yoksa sahip çıkıp ihya edenlere mi teslim edileceğini sordu. Diyarbakır Milletvekili Ensarioğlu, AK Parti'nin Kürt dilinin önündeki engelleri kaldırdığını ve bölgeye huzur getirdiğini belirtti. AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halis Bilden ise kente hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını ifade etti.

 • Muğla İl Müftülüğü ve Menteşe İlçe Müftülüğü Sabah Namazı Buluşması Gerçekleştirdi
  20 Oca Muğla İl Müftülüğü ve Menteşe İlçe Müftülüğü Sabah Namazı Buluşması Gerçekleştirdi

  Muğla İl Müftülüğü ve Menteşe İlçe Müftülüğü tarafından Yeniköy mahalle camiinde sabah namazı buluşması düzenlendi. İl Müftüsü Yaşar Çapçı ve İlçe Müftüsü Dr. Ertuğrul Akın'ın katıldığı buluşmada, namaz kılındı ve dua edildi. Katılımcılara çorba ve çay ikramı yapıldı.

 • Çankırı'da Drift Yapan Sürücüye Ağır Cezai İşlem
  16 Oca Çankırı'da Drift Yapan Sürücüye Ağır Cezai İşlem

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde bir sürücü, otomobiliyle drift yaparak trafiği tehlikeye düşürdü. Polis ekipleri tarafından yakalanan sürücüye 32 bin 233 TL cezai işlem uygulanırken aracı da trafikten men edildi.

 • Çankırı'da drift yapan sürücüye ağır para cezası ve ehliyetine el konuldu
  16 Oca Çankırı'da drift yapan sürücüye ağır para cezası ve ehliyetine el konuldu

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde trafiği tehlikeye düşüren bir sürücü, drift yaparken yakalandı. Sürücüye 32 bin 233 lira para cezası kesilirken, ehliyetine 60 gün süreyle el konuldu. Araç ise trafikten men edildi.

 • Çankırı'da Drift Yapan Sürücüye 32 Bin TL Para Cezası
  16 Oca Çankırı'da Drift Yapan Sürücüye 32 Bin TL Para Cezası

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde bir sürücü, otomobille sokak ortasında drift atarak trafiği tehlikeye düşürdü. Olayı kayıt altına alan bir vatandaşın ihbarı üzerine emniyet ekipleri harekete geçti. Sürücüye Karayolları Trafik Kanunu'nun 671-D maddesi gereğince 32 bin 233 TL para cezası uygulandı. Ayrıca ehliyetine 60 gün süreyle el konulan sürücünün aracı da trafikten men edildi.

 • Çankırı'da drift atan sürücüye 32 bin TL para cezası
  16 Oca Çankırı'da drift atan sürücüye 32 bin TL para cezası

  Çankırı'da bir sürücü, otomobille sokak ortasında drift atarak trafiği tehlikeye düşürdü. Sesten rahatsız olan bir vatandaşın ihbarı üzerine emniyet ekipleri olaya müdahale etti. Sürücüye Karayolları Trafik Kanunu'nun 67/1-D maddesi uyarınca 32 bin 233 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca ehliyetine 60 gün süreyle el konulan sürücünün aracı da trafikten menedildi.

 • MHP, 52 ilçenin daha belediye başkan adaylarını açıkladı
  15 Oca MHP, 52 ilçenin daha belediye başkan adaylarını açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Elazığ, Isparta ve Kars ile birlikte 52 ilçenin daha belediye başkan adaylarını açıkladı. MHP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde 3. etap olarak adaylıkları kesinleşen 3 il, 10 Büyükşehir ilçe, 42 ilçe Belediye Başkan adaylarını toplamda 55 aday olarak duyurdu.

 • MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Elazığ'da Murat Aygen, Isparta'da Yusuf Ziya Günaydın, Kars'ta Ötügen Senger Aday Oldu
  15 Oca MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Elazığ'da Murat Aygen, Isparta'da Yusuf Ziya Günaydın, Kars'ta Ötügen Senger Aday Oldu

  MHP üç il, 10 büyükşehir ilçe ve 42 ilçe belediye başkan adayını açıkladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın açıklamasına göre; MHP’nin Elazığ adayı Murat Aygen, Isparta adayı Yusuf Ziya Günaydın, Kars adayı Ötügen Senger oldu.

 • Muğla'da Gazze'ye Destek Pazarı Açıldı
  04 Oca Muğla'da Gazze'ye Destek Pazarı Açıldı

  Muğla'nın Menteşe ilçesinde Kurşunlu Camii'nde Gazze'ye destek pazarı kuruldu. Muğla İl Müftülüğü, Menteşe İlçe Müftülüğü ve Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen pazarda, kadın ve gençlik kollarının ürünleri satılarak Gazze'deki katliamın yaralarının bir nebze de olsa sarılması amaçlanıyor. Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, etkinliğe katılım ve katkı beklediklerini belirterek, hayır çarşısında emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Beypazarı Müftülüğü tarafından Filistin için dua edildi
  01 Oca Beypazarı Müftülüğü tarafından Filistin için dua edildi

  Beypazarı Müftülüğü tarafından düzenlenen sabah namazı buluşmasında, İsrail saldırıları altındaki Filistin halkı için dua edildi. Programa Beypazarı Belediye Başkanı, İlçe Müftüsü, şehit ve gazi aileleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

 • Çankırı'nın kuzey kesimlerinde kar yağışı
  24 Ara Çankırı'nın kuzey kesimlerinde kar yağışı

  Çankırı'nın D100 karayolu geçişindeki Çerkeş, Atkaracalar, Kurşunlu ve Ilgaz ilçelerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Lapa lapa yağan kar ilçeleri beyaza bürüdü. Sürücüler hızlarını düşürerek ilerlemek zorunda kaldı. Karayolları ekipleri önlem alarak tuzlama çalışması yaptı. Trafik ekipleri sürücülere tedbirli araç kullanmaları konusunda uyarılarda bulundu.

 • Bilecik Gölpazarı'nda Kaymakam Sözen, Jandarma Çalışmalarını Takip Etti
  18 Ara Bilecik Gölpazarı'nda Kaymakam Sözen, Jandarma Çalışmalarını Takip Etti

  Gölpazarı ilçesinde bulunan Kaymakam Alparslan Sözen, jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi. İlçe Jandarma Komutanlığı'nın Kurşunlu yolunda gerçekleştirdiği yol kontrol uygulaması hakkında bilgi alan Kaymakam Sözen, görevli jandarma ekiplerine kolaylıklar diledi.

 • CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  14 Ara CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi'nde (PM) 31 Mart seçimlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ahmet Akın, Bolu Belediye Başkanlığı'na Tanju Özcan, Bayburt Belediye Başkanlığı'na Kubilay Erel, Karaman Belediye Başkanlığı'na Recep Sertçelik ve Niğde Belediye Başkanlığı'na Mehmet Bilgin'in aday gösterilmesi kararı alındı. CHP PM, bugünkü toplantıda 227 adayı belirledi.

 • CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi
  14 Ara CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP Parti Meclisi, 4'ü Büyükşehir olmak üzere 227 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını belirledi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediye başkan adaylarını açıklarken, Türkiye'nin yarısını sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını ve 31 Mart seçimlerinde insan odaklı politikalarla belediyelerin sayısını artıracaklarını belirtti.

 • Ece Ronay, silahlı saldırıyla ilgili ifade verdi
  05 Ara Ece Ronay, silahlı saldırıyla ilgili ifade verdi

  Sosyal medya fenomeni Ece Ronay, Kadıköy'deki iş yerine yapılan silahlı saldırıyla ilgili ifade verdi. Ronay, saldırganlardan şikayetçi olduğunu belirterek olayla hiçbir alakası olmadığını söyledi.

 • Gemlik'te deniz taştı, karayla birleşti
  26 Kas Gemlik'te deniz taştı, karayla birleşti

  Bursa'da etkili olan fırtına ve yağış Gemlik ilçesini de etkiledi. İlçe merkezindeki sahil yolu ile Kurşunlu Mahallesi'ndeki sahil yolu fırtına nedeniyle deniz suyuyla doldu. Denizle karanın birleştiği yolda araçlar düşlükle ilerlediği görüldü. Mudanya'yı da etkisi altına alan fırtına denizde dev dalgalara neden oldu. 2 metreye ulaşan dalga boyu, kıyıda bulunan balıkçı dükkanlarına zarar verdi. Dükkanların deniz tarafındaki cephelerini yıkan dalgalar nedeniyle dükkanlar suyla doldu. Dükkan sahipleri denize dalgakıran yapılmasını istedi.

 • Çerkeş'te Kadına Yönelik Şiddete Karşı Program Düzenlendi
  23 Kas Çerkeş'te Kadına Yönelik Şiddete Karşı Program Düzenlendi

  Çerkeş ilçesinde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla program düzenlendi. Programda seminer, bilgilendirme faaliyetleri ve broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

 • Demirtaş Sanayi Bölgesi kavşağı açıldı
  12 Kas Demirtaş Sanayi Bölgesi kavşağı açıldı

  Demirtaş Sanayi Bölgesi kavşağı açıldı Bursa'nın önemli sanayi bölgelerinde Demirtaş Sanayi Bölgesi kavşağı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun katılımıyla açıldı.

 • Demirtaş Sanayi Bölgesi'ni rahatlatacak kavşak açıldı
  11 Kas Demirtaş Sanayi Bölgesi'ni rahatlatacak kavşak açıldı

  Bursa'nın önemli sanayi bölgelerinde Demirtaş Sanayi Bölgesi kavşağı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun katılımıyla açıldı.

 • Çerkeş'te 'Şiir Şehir Kudüs' Programı Düzenlendi
  10 Kas Çerkeş'te 'Şiir Şehir Kudüs' Programı Düzenlendi

  Çerkeş ilçesinde Eğitim-Bir-Sen tarafından düzenlenen 'Şiir Şehir Kudüs' programında şiirler okundu ve dua edildi. Programa ilçe yöneticileri, din görevlileri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

 • Büyük Önder Atatürk, Çankırı'nın ilçelerinde anıldı
  10 Kas Büyük Önder Atatürk, Çankırı'nın ilçelerinde anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında Çankırı'nın ilçelerinde anıldı.

 • Muğla İl Müftülüğü Özel Umre Turu Programı
  09 Kas Muğla İl Müftülüğü Özel Umre Turu Programı

  Muğla İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Muğla Şubesi'nin organizesiyle düzenlenen Muğla Özel Umre turu için bir program düzenlendi. Programda konuşan İl Müftüsü Çapçı, umrecilere bereketli bir yolculuk temennisinde bulundu ve Gazze'deki vahşetin son bulması için dua edeceklerini ifade etti. Umreciler, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'yi ziyaret ederek Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için niyazda bulunacaklar. Umre yolculuğu 8 Kasım'da başlayıp 23 Kasım'da sona erecek ve bu yıl ilk kez Medine'ye direk uçuş gerçekleşeceği için ayrıca mutluluk duyuldu.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Malatya'da iş insanlarıyla bir araya geldi Açıklaması
  07 Kas Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Malatya'da iş insanlarıyla bir araya geldi Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da şehir merkezi ve kırsalda yaklaşık 22 bin konutun inşaatının devam ettiğini belirterek, bunlardan 4 binden fazlasının yıl sonuna kadar hak sahiplerine teslim edilmiş olacağını bildirdi.

 • Tomarzalılar Filistinliler için dua etti
  05 Kas Tomarzalılar Filistinliler için dua etti

  Tomarza İlçe Müftülüğü koordinesinde toplanan Tomarzalı vatandaşlar, Filistinliler için dua etti. Yeni Mahalle Cami'nde sabah namazında toplanan Tomarzalılar, sabah namazını kıldıktan sonra ilçe müftülük personeli tarafından Kuran-ı Kerim okudu. Daha sonra vatandaşlar, İlçe Müftüsü Mürsel Gökdere eşliğinde İsrail zulmünde zarar gören Filistinliler için dua etti. Programın ardından vatandaşlara çorba ikram edildi. Programa, Tomarza İlçe Müftüsü Mürsel Gökdere başta olmak üzere il müftülüğü görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni düzenlendi
  28 Eki Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni düzenlendi

  Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Kaymakam İbrahim Civelek ve Belediye Başkanı Osman Topaloğlu'nun Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törene ilçe protokolü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 • Çerkeş'te çıkan yangında ev, ahır ve saman balyaları yandı
  24 Eki Çerkeş'te çıkan yangında ev, ahır ve saman balyaları yandı

  Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde çıkan yangında bir ev, ahır ve 7 bin 500 saman balyası yandı. Yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor.

 • Türkiye'de İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi
  20 Eki Türkiye'de İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

  Antalya, Muğla, Burdur ve Isparta'da vatandaşlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Camilerde kılınan cuma namazlarının ardından toplanan gruplar, Filistin'e destek sloganları atarak dua etti. Ayrıca gıyabi cenaze namazları kılındı ve basın açıklamaları yapıldı.

 • Salihli'de Muhtarlar Yemekli Programda Ağırlandı
  20 Eki Salihli'de Muhtarlar Yemekli Programda Ağırlandı

  Manisa'nın Salihli ilçesinde görev yapan muhtarlar, Kaymakamlık ve Belediye işbirliğinde düzenlenen yemekli programda ağırlandı. Programda konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, muhtarlarla birlikte çalışmaktan büyük onur ve gurur duyduğunu belirterek, Salihli'ye hizmet noktasında birlikte yol arkadaşlığı yaptığı muhtarlara teşekkür etti. Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ise muhtarların kamu hizmetlerinin vatandaşlara ulaşmasında önemli bir görev üstlendiğini vurgulayarak, Muhtarlar Günü'nü kutladı.

 • İsrail'in Filistin'e saldırılarında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı
  18 Eki İsrail'in Filistin'e saldırılarında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

  İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için Tokat, Çankırı, Çorum, Amasya ve Kastamonu'da gıyabi cenaze namazı düzenlendi. Camilerde sela okunarak dua edildi ve gıyabi cenaze namazı kılındı. Valiler, belediye başkanları, üniversite rektörleri ve vatandaşlar da bu etkinliklere katıldı.

 • Çankırı'da Kuyumcu Soygunu
  11 Eki Çankırı'da Kuyumcu Soygunu

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde bir kuyumcudan çalınan 3 altın bilezik, başka bir kuyumcuda bozdurulurken şüpheli yakalandı. Şüphelinin üzerinde ve aracında yapılan aramada para ele geçirildi. Bileziklerin satışından elde edilen para ise 3 farklı hesaba havale edilmiş.

 • Çankırı'da Kuyumcudan Altın Bilezik Çalan Şüpheli Yakalandı
  11 Eki Çankırı'da Kuyumcudan Altın Bilezik Çalan Şüpheli Yakalandı

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde bir kuyumcudan altın bilezik çalan şüpheli, polis ekiplerince yakalandı. Şüphelinin üzerinde ve aracında yapılan aramada bir miktar para ele geçirildi. Çalınan altınların başka bir kuyumcuda bozdurulduğu ve parayı 3 farklı hesaba havale edildiği belirlendi. Şüpheli şahıs adliyeye sevk edildi.

 • Çankırı'da Kuyumcudan Altın Bilezik Çalan Şüpheli Yakalandı
  11 Eki Çankırı'da Kuyumcudan Altın Bilezik Çalan Şüpheli Yakalandı

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesindeki bir kuyumcudan çalınan altın bileziklerin şüphelisi olan Y.E., il merkezi yönünde kaçarken yakalandı. Şüphelinin üzerinde ve aracında yapılan aramada para bulundu. Çaldığı altınları bozdurup parayı farklı hesaplara havale ettiği tespit edildi.

 • Salihli Belediyesi 2024 Yılı Performans Programı Kabul Edildi
  04 Eki Salihli Belediyesi 2024 Yılı Performans Programı Kabul Edildi

  Salihli Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısında 2024 Yılı Performans Programını kabul etti. Programda yer alan projeler arasında Cem Evi, termal otel, GES projesi, spor kompleksi ve doğal gaz hattı gibi çalışmalar yer alıyor.

 • Başkan Çelik, devam eden projelerle ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi
  03 Eki Başkan Çelik, devam eden projelerle ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi

  Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Ekim ayı meclis toplantısında meclis üyelerine, belediyenin projelerindeki son durum ve hizmetleri hakkında bilgi verdi.

 • Çankırı'da 2 gündür süren orman yangını söndürüldü
  28 Eyl Çankırı'da 2 gündür süren orman yangını söndürüldü

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde yaklaşık 2 gündür süren orman yangını, ekiplerin yoğun çabası ile söndürüldü. Yangın, rüzgar, kuru otlar ve sıcak havanın etkisiyle kısa sürede tüm alana yayıldı. Sabah saatlerinde söndürülen yangın için ekipler soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

 • Çankırı'da orman yangını kontrol altına alındı
  27 Eyl Çankırı'da orman yangını kontrol altına alındı

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başladı.

 • Çankırı'da orman yangını: Havadan ve karadan müdahale ediliyor
  26 Eyl Çankırı'da orman yangını: Havadan ve karadan müdahale ediliyor

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde meydana gelen orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Yangına müdahale eden ekipler, havadan ve karadan söndürme çalışmalarını sürdürüyor.

 • Çankırı'da Orman Yangını Kontrol Altına Alındı
  26 Eyl Çankırı'da Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde çıkan orman yangını, havadan ve karadan yapılan müdahale ile kontrol altına alındı. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Çankırı'da ormanlık alandaki yangın söndürüldü
  26 Eyl Çankırı'da ormanlık alandaki yangın söndürüldü

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın söndürüldü.

 • Çankırı'da ağaçlık alanda yangın çıktı
  26 Eyl Çankırı'da ağaçlık alanda yangın çıktı

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesine bağlı Eskiahır köyündeki ağaçlık alanda öğle saatlerinde yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, yanına müdahale ediyor.

 • Çankırı'da ağaçlık alanda yangın çıktı
  26 Eyl Çankırı'da ağaçlık alanda yangın çıktı

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde bulunan ağaçlık alanda çıkan yangına ekipler müdahale ediyor.

 • Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde orman yangınına müdahale
  26 Eyl Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde orman yangınına müdahale

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde meydana gelen orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Eskiahır köyündeki ormanlık bölgede çıkan yangına helikopterler ile arazöz ve yangın söndürme araçlarıyla müdahale ediliyor.

 • Tarihi arastada yok olmaya başlayan meslekler yaşatılıyor
  21 Eyl Tarihi arastada yok olmaya başlayan meslekler yaşatılıyor

  Muğla'da bulunan tarihi arasta çarşısı, unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin yaşatılmasına ev sahipliği yapıyor. Semerci, ayakkabıcı, berber gibi farklı meslek dallarından ustalar, arastada faaliyet göstererek geleneksel üretimi sürdürüyor. Arasta, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir kültür turizmi noktası haline gelmiştir.

 • Keban'da 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı
  19 Eyl Keban'da 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

  Keban ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

 • Yozgat'ta Gaziler Günü törenle kutlandı
  19 Eyl Yozgat'ta Gaziler Günü törenle kutlandı

  Yozgat'ta 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

 • AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı'daki yol çalışmalarını inceledi
  15 Eyl AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı'daki yol çalışmalarını inceledi

  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı'da devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi. Akbaşoğlu, merkezde ve ilçelerde yapımı devam eden bütün yol çalışmalarının hızlandırılmasını istedi. Ayrıca, Çankırı-Korgun-Kurşunlu yolunun çevre yolu bağlantısı ve Çerkeş-Kızılcahamam yolunun güvenli hale getirilmesi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 • Binlerce asker balığının salındığı göl turizme kazandırılacak
  13 Eyl Binlerce asker balığının salındığı göl turizme kazandırılacak

  Çankırı'nın Atkaracalar ilçesinde binlerce asker balığının salındığı göl, yürütülen proje ile turistlerin ilgi odağı olacak. Gölde yerli ve yabancı turistlerin tarihi, kültürel ve doğa güzelliklerini keşfederek hoşça vakit geçirmesi hedefleniyor.

 • Çankırı'da otomobil köprüye çarptı: 1 ölü, 5 yaralı
  04 Eyl Çankırı'da otomobil köprüye çarptı: 1 ölü, 5 yaralı

  Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında otomobil köprü korkuluklarına çarptı. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 2'si çocuk 5 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Manisa'da Aşure Hayrına Katıldı
  05 Ağu İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Manisa'da Aşure Hayrına Katıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, AK Parti tarafından düzenlenen '2023 Şehir Buluşmaları' programının ardından Manisa'da aşure hayrına katıldı. Yerlikaya, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Ayrıca Manisa'da yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı ve çeşitli sanat atölyelerini ziyaret etti. Bakan Yerlikaya, Manisa Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek belediye başkanı ile görüştü. Son olarak sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, ilçe teşkilatları ve gençlerle bir araya geldiği bir toplantı düzenledi.

 • Epilepsi Hastası Adamın Cesedi Ormanda Bulundu
  23 Tem Epilepsi Hastası Adamın Cesedi Ormanda Bulundu

  Bursa'da 6 gündür kayıp olan epilepsi hastası Osman Altıkardeşler'in cesedi, ormanda park halindeki otomobilinden 1 kilometre uzaklıkta bulundu. Altıkardeşler'in otomobili Trilye Mahallesi'ndeki ormanda tespit edildi ve arama-kurtarma ekipleri tarafından yapılan çalışmada cesedi bulundu. Ceset, incelemenin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Bursa'da kayıp yaşlı adamın cansız bedeni bulundu
  23 Tem Bursa'da kayıp yaşlı adamın cansız bedeni bulundu

  Bursa'nın Mudanya ilçesinde 5 gündür kayıp olan 69 yaşındaki Osman Altıkardeşler'in cansız bedeni, aracından yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta ormanlık alanda bulundu. Altıkardeşler'in ailesi, polis ve jandarma tarafından yapılan arama çalışmaları sonucunda acı haberi aldı.

 • Bursa'da Kaybolan Yaşlı Adam İçin Arama Çalışması Başlatıldı
  19 Tem Bursa'da Kaybolan Yaşlı Adam İçin Arama Çalışması Başlatıldı

  Bursa'nın Mudanya ilçesinde 2 gündür haber alınamayan yaşlı adam için karadan ve denizden arama çalışması başlatıldı. Osman Altıkardeşler'in kaybolması üzerine ailesi, polis ve jandarmaya ihbarda bulundu. AFAD, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Deniz Polisi ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan arama çalışmalarına dron da destek verildi. Altıkardeşler'in epilepsi hastası olduğu belirtildi. Yaşlı adamın kızı, babasının son görüldüğü yerdeki kıyafetlerini sosyal medyada paylaşarak yardım istedi.

 • Bursa'da bir kişi kayboldu, arama çalışmaları başlatıldı
  19 Tem Bursa'da bir kişi kayboldu, arama çalışmaları başlatıldı

  Bursa'nın Mudanya ilçesinde yaşayan Osman Altınkardeşler'den (69) haber alınamaması üzerine ailesi tarafından kayıp ihbarı yapıldı. AFAD, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Deniz Polisi ve Jandarma ekipleri tarafından kara ve denizden yapılan arama çalışmalarına drone da destek veriyor. Altınkardeşler'in epilepsi hastası olduğu biliniyor.

 • Gemlik'te kaza, 1 ölü 4 yaralı
  17 Tem Gemlik'te kaza, 1 ölü 4 yaralı

  Gemlik Kurşunlu Mahallesinde meydana gelen kaza sonucunda, yola girmek isteyen bir otomobil ile yoldan gelen başka bir otomobil kafa kafaya çarpıştı. Kazada, 4 kişi yaralanırken, bir kişi hayatını kaybetti. Yaralılar Gemlik Devlet Hastanesine sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Gemlik'te Kavşak Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti
  17 Tem Gemlik'te Kavşak Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti

  Gemlik Kurşunlu Mahallesi'nde meydana gelen kavşak kazasında, 16 JUR 54 plakalı otomobil ile 07 VJS 70 plakalı otomobil kafa kafaya çarpıştı. Kazada, 4 kişi yaralanırken, bir kişi hayatını kaybetti. Yaralılar Gemlik Devlet Hastanesine sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA '15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ' ETKİNLİKLERİ- DİYARBAKIR
  16 Tem DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA '15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ' ETKİNLİKLERİ- DİYARBAKIR

  DOĞU ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

 • DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA '15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ' ETKİNLİKLERİ
  16 Tem DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA '15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ' ETKİNLİKLERİ

  DOĞU ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

 • Karacabey'de Sahil Güvenlik ve Jandarma ekipleri denetimleri sıkılaştırdı
  13 Tem Karacabey'de Sahil Güvenlik ve Jandarma ekipleri denetimleri sıkılaştırdı

  Karacabey'in turizm bölgelerinde İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından Sahil Güvenlik'in de desteği ile denetimler sıkılaştırıldı. Bursa Valiliği'nin emir ve talimatları doğrultusunda yapılan denetimlerde, çadır kurma, nargile içme ve iç çamaşırlarıyla denize girme gibi kurallara aykırı davranışlara müdahale edildi. Denetimlerin yaz boyunca devam edeceği bildirildi.

 • Kazada hayatını kaybeden genç öğretmen Turgutlu'da toprağa verildi
  03 Tem Kazada hayatını kaybeden genç öğretmen Turgutlu'da toprağa verildi

  Manisa'nın Salihli ilçesinde yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden 39 yaşındaki öğretmen Seda Gülseren Erturun, memleketi Turgutlu'da toprağa verildi. Kazada ağır yaralanan Erturun, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cenaze törenine Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ve Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez gibi isimler katıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı ve otomobil sürücüsü gözaltına alındı.

 • Gemlik Belediyesi Mezarlıklarda Binlerce Çiçek Dağıttı
  27 Haz Gemlik Belediyesi Mezarlıklarda Binlerce Çiçek Dağıttı

  Gemlik Belediyesi, Kurban Bayramı arifesinde ilçede bulunan mezarlıkların girişlerinde binlerce çiçeği vatandaşlara ücretsiz dağıttı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, ilçe merkezi, Umurbey, Kumla ve Kurşunlu mahallelerinde bulunan mezarlıklarda kabirlere dikilmek üzere vatandaşlara çiçek dağıtıldı. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçede yaşayan 120 bin yurttaşın her zaman yanında olduklarını belirterek, 'Sevdiklerinizle bir arada sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi dilerim' dedi.

 • Antalya'da Kurban Bayramı için tüm önlemler alındı
  26 Haz Antalya'da Kurban Bayramı için tüm önlemler alındı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nı rahat ve huzurlu geçirebilmek için çevre sağlığı, hayvan sağlığı, zabıta, itfaiye, mezarlık ve ASAT ekipleriyle tüm önlemlerini aldı. Toplu ulaşımda resmi plakalı araçlar ücretsiz olacak, ANET sosyal tesisler ve mesire alanları hizmet verecek. Kurban kesim hizmeti için 3 nokta belirlendi. Zabıta, itfaiye, çevre sağlığı ve ASAT ekipleri de görev başında olacak.

 • Sakarya Valisi Taraklı'da tarihi binaları gezdi
  20 Haz Sakarya Valisi Taraklı'da tarihi binaları gezdi

  Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Taraklı'da restorasyon çalışmaları devam eden tarihi binaları gezerek, kültür evinde süren çalışmaları inceledi. Vali Kaldırım, ilçenin turizmde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, Sakarya Gastronomisi ve Lezzet Durakları projesinin hazır olduğunu belirtti. Projenin uygulama aşamasının tamamlanmasıyla, yöresel yemeklerden oluşan menü ile hizmet verecek bir merkezin Taraklı ve Sakarya gastronomi turizmine önemli oranda katkı sunmasını hedeflediklerini ifade etti.

Advertisement