Son Dakika Haberleri: Büyülü Eller, Muratpaşa'da

Büyülü Eller, Muratpaşa'da

5 yıl önce

Dünyanın en büyük sanatçılarının eserlerinden oluşan “Ellerin Büyüsü” sergisi, Muratpaşa Belediyesi’nin desteğiyle 30 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında Değirmenönü Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Büyülü Eller, Muratpaşa'da, System.String[]

Dünyanın en büyük sanatçılarının eserlerinden oluşan "Ellerin Büyüsü" sergisi, Muratpaşa Belediyesi'nin desteğiyle 30 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında Değirmenönü Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.


Dünyaca ünlü El Cerrahı Prof. Dr. Hans Zilch'in özel koleksiyonundan, aralarında Auguste Rodin, Pablo Picasso, Eugene Delacroix, Man Ray, Salvador Dali, Le Corbusier, Joseph Beuys ve Georg Baselitz gibi pek çok büyük sanatçının eserlerinin de yer aldığı en seçkin örnekler, Meryem Schultz'un koordinatörlüğünde, İbrahim Karaoğlu'nun küratörlüğünde Muratpaşa Belediyesi Değirmenönü Kültür ve Sanat Merkezi'nde sergilenecek.


İlk kez Berlin Üniversitesi'nde hocalık yaparken ellerle ilgili çalışmaları biriktirmeye başlayan ve Picasso eserlerinden sonra orijinal eserler toplamaya Zilch'in 30 yılda oluşan koleksiyonu, gittiği her ülkede aynı isimle sergileniyor.


"Ellerin Büyüsü" adlı sergi, 30 Nisan Perşembe günü saat 18: 00'de Değirmenönü Kültür ve Sanat Merkezi'nde ziyarete açılacak. 70 eserin yer alacağı sergide, Abidin Dino ve Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun (kendi el ve ayak izleri) resimleri, Antalya'da yaşayan büyük sanat ustası Fikret Otyam'ın 30 yıl önce ıssız bir Anadolu köyünde çektiği çok özel bir fotoğrafı da yer alacak. Sergide, 13 Nisan'da hayatını kaybeden Nobel ödüllü edebiyatçı Günter Grass ve Amerikan sinemasının önemli yönetmenlerinden David Lynch'in çalışmaları da var.


Çağdaş dünya sanatının en öncü sanatçılarının eserleriyle, Türk sanatının büyük ustalarının eserlerini buluşturan sergiyi Antalyalı sanatseverlerin beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Sanatın, hayatı çoğaltan, insanı yücelten zenginliğini, uluslararası bir şölene dönüştürmek istiyoruz" dedi.


DÜNYAYI DOLAŞACAK


Antalya'da Pharmactive'in sponsorluğunda açılacak sergi, Haziran'da İstanbul'da, Temmuz'da Hamburg'da sergilenecek. Serginin durakları arasında İzmir Folkart Sanat Galerisi, Ankara Çankaya Belediyesi Modern Sanatlar Galerisi, Mönchaus Museum, Goslarer Museum, Hameln Museum da yer alıyor. - ANTALYA

Haber Yayın Tarihi: 17.04.2015 12:54 Kaynak: İHAMehmetçik, teslim aldığı teröriste yaptığı hareketle mest etti
Eşine bıçakla saldırırken araya gireni öldürdü! 1 gün önce yazdığı not kan dondurdu Adana'nın yeni gözdesi ciğer bezi! Kilosu 10 liradan satılıyor, talep patlaması var