ÇALINTI OTOMOBİLLERİN ŞASİ NUMARALARINI DEĞİŞTİRİP SATAN ŞÜPHELİLER YAKALANDI - Son Dakika

ÇALINTI OTOMOBİLLERİN ŞASİ NUMARALARINI DEĞİŞTİRİP SATAN ŞÜPHELİLER YAKALANDI

20.05.2022 08:49

İSTANBUL'da çalıntı ya da hasarlı otomobillerin motor ve şasi numaralarını değiştirerek sattıkları tespit edilen 4 şüpheli gözaltına alındı.

İSTANBUL'da çalıntı ya da hasarlı otomobillerin motor ve şasi numaralarını değiştirerek sattıkları tespit edilen 4 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin işyerlerinde yapılan aramada parçalara ayrılmış otomobillerle otomobil yedek parçaları ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri Bağcılar ve Esenler'de hırsızlık çetesini ortaya çıkardı. Cumhuriyet Savcılığından alınan izinle yapılan teknik ve fiziki takibin ardından operasyon için düğmeye basıldı. Polis, oto tamirciliği yapan Orhan İ.(36), Ahmet İ.(24), Yusuf İ.(20) ile şoförlük yapan Mehmet İ.'yi (44) gözaltına aldı.

Polisin yaptığı baskınlarda şüphelilerin işyerlerinde yapılan aramada iç aksamı ve motor bölümündeki parçaları sökülmüş şasi kısmı kesilerek yok edilmiş otomobiller ele geçirildi. Oto tamir dükkanında ayrıca çok sayıda otomobil yedek parçası ile kontak anahtarları da bulundu.

Şüphelilerin işlemleri Oto Hırsızlık Büro Amirliğinde yapıldı. Şüphelilerin yurt dışından getirilen otomobillere, hasarlı otomobillerin motor ve şasi numaralarını geçirerek satışını gerçekleştirdikleri öğrenildi. Şüphelilere ait dükkanda bulunan parçalanmış otomobiller ile yedek parçaların çalıntı olup olmadığının anlaşılması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Şüpheliler işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildiler.

YORUMLAR
500
Çalıntı malları satın almak istemeyen esnafı haraca bağlamışlar Çalıntı malları satın almak istemeyen esnafı haraca bağlamışlar Sahte içkileri eğlence mekanlarına satan şüpheli yakalandı Sahte içkileri eğlence mekanlarına satan şüpheli yakalandı Evine depoladığı sahte içkileri satan şüpheli yakalandı Evine depoladığı sahte içkileri satan şüpheli yakalandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ÇALINTI OTOMOBİLLERİN ŞASİ NUMARALARINI DEĞİŞTİRİP SATAN ŞÜPHELİLER YAKALANDI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement