Camide namaz kılma taklidi yaparak cep telefonunu böyle çaldı - Son Dakika

Camide namaz kılma taklidi yaparak cep telefonunu böyle çaldı

01.02.2021 09:33

Gaziantep'te namaz esnasında çalan telefonunu ayağının dibine bırakan Adnan Yogun'un telefonu, namaz kılma taklidi yapan şahıs tarafından çalındı. Güvenlik kamera görüntülerine yansıyan akılalmaz hırsızlık yöntemine şaşıran Yogun, ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığını söyledi.

Gaziantep'te hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması esnasında çalıştığı taksi durağına yakın olan camiye öğlen namazını kılmak için giden taksi şoförü Adnan Yogun namaz kıldığı esnada telefonunu camiye giren hırsıza kaptırdı.

NAMAZ KILMA TAKLİDİ YAPTI

Caminin güvenlik kamerasına anbean yansıyan akılalmaz hırsızlık olayı Şehitkamil ilçesine bağlı İncilipınar Mahallesi'nde bulunan Hayri Zengin Cami'de yaşandı. Safta namaza duran Yogun, çalmaya başlayan telefonunun sesini kısarak secdeye eğilirken ayağının dibine bırakıyor. O esnada Yogun'un arkasına gelen hırsız, namaz kılma taklidi yaparak Yogun'un arkasına oturuyor. Yogun'un secdeye gitmesini bekleyen hırsız, Yogun secdeye eğildiğinde telefonu alarak hızla camiden çıkıyor. Telefonunun çalındığını kamera kayıtlarını izledikten sonra anladığı aktaran Adnan Yogun, daha önce camide böyle bir şeyle karşılaşmadığını kaydetti.

Bu tip hırsızlık olaylarının camide sık sık olduğunu anlatan cami imamı Halil Söylemez ise hırsızların kameraya rağmen hırsızlık yapmaktan çekinmediğini dile getirdi.

"NASIL ALINDIĞINI ANLAMADIM"

Cami iş yerine yakın olduğu için ezan okunduktan camide cemaatle namaz kılmak istediğini paylaşan Yogun, camiye gelip en ön safta farz namazına durduğunu söyledi. Namaza başladıktan sonra telefonunun çalmaya başladığını belirten Yogun, "Telefonu namaz esnasında iç cebimden çıkarıp tuşuna basarak sesini kıstım. O esnada secdeye eğilirken telefonu ayağımın kenarına koydum. Namazı bitirdikten sonra ayağımın dibine baktığımda telefonu göremedim. Telefonumun nasıl alındığını anlamadım. Namaz bittikten sonra çevreme baktım aradım ama telefonu bulamadım. Durumu hocaya ilettim. Kamera kayıtlarını inceledik. Kayıtlarda hırsızın arkadan gelip namaz kılıyormuş gibi yaparak biz secdedeyken telefonu alıp kaçtığını gördük" dedi.

"5 KİLOMETRE YÜRÜYEREK KAÇMIŞ"

Camide daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadığını dile getiren Yogun, "Olaydan sonra aklıma telefona yüklediğim bir uygulama geldi. O uygulamadan telefonun konum bilgisini görebiliyorduk. Uygulamadan telefonun nerede olduğuna baktık. Camiden Şehreküstü kavşağına kadar yürüyerek gittiğini tespit ettik. Birkaç defa aradık açmadı. Sonra telefonu kapattı. Kısıtlama olduğu halde elini kolunu sallayarak buraya gelmesi tuhaf bir durum. Hiçbir uygulamaya nasıl yakalanmamış? Camiden 5 kilometre öteye yürüyerek gitmiş. Nasıl gidebiliyor?" ifadelerini kullandı.

"KAMERALAR BİLE HIRSIZLARI ENGELLEMİYOR"

Camide hırsızlık olayının çok olduğunu anlatan cami imamı Halil Söylemez'de sırf bu hırsızlık olaylarından dolayı yakın zamanda kamera sistemini yenilediklerini aktardı. Kameraya rağmen hırsızları maalesef durduramadıklarını ifade eden Söylemez, "Hırsızlık iyi bir şey değil ama biz bunu önleyemiyoruz. Burası Allah'ın evidir. Allah'ın evinden bir şey çalınmaz. Bu Müslüman topluma yakışmayan bir durumdur. Camimiz daha önce 9'da açılırdı. Akşam yatsı namazından sonra kapanırdı. Ancak şu an hırsızlık olaylarından dolayı her vakit aralığında camiyi kapatıyoruz. Gündüz gözüyle gelip hırsızlık yapıyorlar. Kamerayı falan hiç önemsemiyorlar bile" diye konuştu.

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Film gibi hırsızlık! Gündüz vakti dikkat çekmemek için Ali Cengiz oyunu oynadılar Film gibi hırsızlık! Gündüz vakti dikkat çekmemek için Ali Cengiz oyunu oynadılar Gaziantep'te okuldan hırsızlık yapan şüpheliler güvenlik kamerasına zarar verdi Gaziantep'te okuldan hırsızlık yapan şüpheliler güvenlik kamerasına zarar verdi
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Camide namaz kılma taklidi yaparak cep telefonunu böyle çaldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement