Çanakkale'den Kısa Kısa - Son Dakika

Çanakkale'den Kısa Kısa

7 yıl önce

Lapseki'nin yeni emniyet müdürü görevine başladı

Çanakkale'den Kısa Kısa, System.String[]

Lapseki'nin yeni emniyet müdürü Murat Duran görevine başladı.


İlçe Emniyet Müdürü Murat Sarı'nın Çanakkale'ye tayin olmasının ardından, Mardin'in Yeşilli ilçesinden Lapseki'ye atanan Duran görev başı yaptı. Duran, göreve başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen Lapseki'ye alıştığını belirterek, "Görevim süresince halkımızın huzurunu ve asayişini sağlamak için ekibimle canla başla çalışacağız" dedi.


Yerel seçimlere doğru


Emekli öğretmen Kamil Yalaz, Çan'da CHP'den belediye başkanı aday adayı olmak için başvuru yaptı. Yalaz, başvuru belgelerini CHP İlçe Başkanı İmalettin Meriç'e teslim edip, kendi istek ve inancıyla aday adayı olduğunu söyledi.


Öte yandan, CHP'den İl Genel Meclisi üyeliği için de İsmail Doğan, Hikmet Önder, Sami Kırmış ve Kasım Çay aday adayı oldu.


Lapseki Kaymakamı Tavlı'ya ziyaret


İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Enver Aydın ile 116. Er Eğitim Alayı Komutanı Albay Timuçin Alper, Lapseki Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı'yı ziyaret etti.


Tavlı, her iki komutanı kendisinin daha önce ziyaret ettiğini belirterek, "Onlar da iadeyi ziyarette bulundular. Sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldılar" dedi.


Biga'da çeltik üreticilerinin mantar hastalığı sıkıntısı


Biga'ya bağlı Çavuşköy'de çeltik üreticileri mantar hastalığı nedeniyle sıkıntı yaşıyor.


Hastalık nedeniyle sıkıntı yaşayan üreticilerin başvuru yaptığı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ceylan, 5 bin dönüm alanda ekimi yapılan çeltikte kuraklık ve nem nedeniyle çeltik yanıklığı hastalığı oluştuğunu belirtti.


Sıkıntı yaşayan 22 üreticinin kendilerine başvuru yaptığını belirten Ceylan, "Üreticilere, Çavuşköy Ovası çökek alan olduğu için baldo cinsi yerine gala veya osmancık cinsi çeltik ekmelerini önerdik" ifadelerini kullandı. - Çanakkale

Haber Yayın Tarihi: 03.09.2013 05:56 Kaynak: AASon Dakika

Komşularına "Gürültü yapmayın uyuyamıyorum" diyen adamın kapısına dayandılar! Feci kavga çıktı
Erdoğan'ın çağrısı üzerine AK Parti'den istifa eden Yeneroğlu, Babacan'ın partisinde yer alacak İki odalı gecekonduda yaşam savaşı