CAPE TOWN - Osmanlı Kriket Kulübü 140. yılında Güney Afrika'da yeni başarılara hazırlanıyor - Son Dakika

CAPE TOWN - Osmanlı Kriket Kulübü 140. yılında Güney Afrika'da yeni başarılara hazırlanıyor

02.07.2022 15:11

Dünyada kriket sporunun en popüler olduğu ülkelerden Güney Afrika'nın en eski kulüplerinden biri olan Osmanlı Kriket Kulübü, bu yıl 140. yılını kutlamanın ve üst lige yükselmenin heyecanını birlikte yaşıyor.

Dünyada kriket sporunun en popüler olduğu ülkelerden Güney Afrika'nın en eski kulüplerinden biri olan Osmanlı Kriket Kulübü, bu yıl 140. yılını kutlamanın ve üst lige yükselmenin heyecanını birlikte yaşıyor.

19. yüzyılın ikinci yarısında Güney Afrika'da açılan Osmanlı Müslüman okullarında yetişen gençler tarafından 1882'de kurulan kulüp, dünyada Müslümanlarca kurulan ilk profesyonel spor kulüplerinden biri olmasının yanı sıra ülkede "beyaz olmayanlar tarafından kurulmuş ilk kriket kulübü" olma özelliği taşıyor.

Osmanlı'nın adını takımlarının isminde, ay-yıldızını ambleminde 140 yıldır gururla taşıyan "Güney Afrikalı Osmanlılar", bu yıl yükseldikleri Batı Eyalet Premier Ligi'nde, güçlü rakipleri karşısında yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin yardımlarıyla yenilenen altyapı ve antrenman tesisleri, bölgede yaşayan çocuk ve gençlerin sporla tanışıp güvenli şekilde icra edebilmeleri için oldukça önemli bir fırsat sunuyor.

YORUMLAR
500
022 Brıcs Oyunları Eylül'de Çevrimiçi Düzenlenecek 022 Brıcs Oyunları Eylül'de Çevrimiçi Düzenlenecek Türkiye'nin Angola ve Güney Afrika büyükelçileri, Türkiye-Afrika ilişkilerini AA'ya değerlendirdi Türkiye'nin Angola ve Güney Afrika büyükelçileri, Türkiye-Afrika ilişkilerini AA'ya değerlendirdi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CAPE TOWN - Osmanlı Kriket Kulübü 140. yılında Güney Afrika'da yeni başarılara hazırlanıyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement