"Carmina Burana" balesi yeni formuyla Adana'da sahnelenecek - Son Dakika

"Carmina Burana" balesi yeni formuyla Adana'da sahnelenecek

23.02.2020 16:10

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), koreografik sahne kantatı formunda yenilenen "Carmina Burana"yı Adana'da sanatseverlerle buluşturacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), koreografik sahne kantatı formunda yenilenen "Carmina Burana"yı Adana'da sanatseverlerle buluşturacak.

MDOB'dan yapılan açıklamaya göre, bu akşam saat 20.00'de Adana 01 Burda AVM Performans Gösteri Merkezi Sahnesi'nde sahnelenecek balenin orkestra şefliğini Cemi'i Can Deliorman yapacak.

Koro şefliğini Serhat Kaya ve çocuk korosu şefliğini Reyhan Bezdüz'ün üstleneceği eserde, solist olarak Saliha Aktaş (soprano), Erdem Erdoğan (tenor), Faik Mansuroğlu (bariton) sahne alacak.

Solistlere, MDOB orkestra ve korosu eşlik edecek.

Koreografik sahne kantatı formunda yenilenen eser, müziklerinin yanı sıra dekor, kostüm ve ışıklarıyla dikkati çekiyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 'Carmina Burana' balesi yeni formuyla Adana'da sahnelenecek - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret