Son Dakika Haberleri: CAS, Fenerbahçe'nin Shakhtar Donetsk'e Karşı Açtığı Davayı Reddetti

CAS, Fenerbahçe'nin Shakhtar Donetsk'e Karşı Açtığı Davayı Reddetti

4 ay önce

Spor Tahkim Mahkemesi CAS, Fenerbahçe'nin dopingli futbolcu oynattığı gerekçesiyle Shakhtar Donetsk'e açtığı davayı kabul etmedi.

Fenerbahçe, dopingli oyuncu oynattığı için  Shakhtar Donetsk'e açtığı davayı kaybetti. Sarı-lacivertliler konuyla ilgili UEFA'ya yaptığı itirazdan sonuç alamamasının ardından UEFA'nın tahkim kuruluna gitmiş ancak buradan da beklediği karar çıkmamıştı.

Son olarak CAS'a başvuran  Fenerbahçe iki yıldır süren hukuki mücadelede, 2015-16 sezonunda Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda  Shakhtar Donetsk'in kendilerine karşı, daha önce dopingli çıkmış oyuncu oynattığını öne sürmüş, Hem UEFA, hem  Shakhtar Donetsk, hem de futbolcu aleyhine yargı süreci başlatmıştı.  Lozan'daki yüksek mahkeme CAS, UEFA  Tahkim Kurulu'nun aldığı kararı onarken, Türk ekibinin yaptığı başvuruya olumsuz yanıt verdi.

"MAÇA YASAKLI MADDEYLE ÇIKMADI"

Mart ayı sonunda davayla ilgili son gelişmeler  Fenerbahçe avukatları tarafından paylaşılmış,  Fred davasında sarı-lacivertlilerin hakimliğini yapan CAS hakimi davanın ilerleyen aylarda sonuçlanmasını beklediklerini söylemiş, gelen bilgilerin olumlu olduğunu dile getirmişti. O tarihten bu yana beklenen sonucun gerekçeli kararı açıklandı. Kararda futbolcunun resmen dopingli çıkmasının, forma giydiği bu maçın sonrasına denk gelmesi, söz konusu maç öncesi dopingli olduğuna yönelik bilgilerin yalnızca basın kaynaklı olduğuna ve yasaklı olarak karşılaşmaya çıkmadığına dikkat çekildi.

CAS kararları şu şekilde duyuruldu:

1-  Fenerbahçe'nin UEFA  Tahkim Kurulu'nun kararına yaptığı itiraz reddedildi.
2- UEFA  Tahkim Kurulu'nun almış olduğu karar onaylandı.
3- Dava masrafları, temyize başvuran taraf ( Fenerbahçe) tarafından ödenecek.
4-  Fenerbahçe, bu yargılamanın masraflarına şu miktarlarda katkı sağlayacak: UEFA'ya 4 bin  İsviçre Frangı,  Shakhtar Donetsk'e 4 bin  İsviçre Frangı,  Fred'e 12 bin  İsviçre Frangı

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

Babası ve Sevgilisinin İşkencesine Uğrayan Küçük Kız: Canım Çok Acıyordu Tramvaydaki Sosyal Deney Kontrolden Çıkınca Az Daha Dayak Yiyecekti
Acun Ilıcalı'nın İlk Göz Ağrısı Banu, İlk Kez Canlı Yayında!