Son Dakika Haberleri: Casus Korkusu, Yasaklattı!

Casus Korkusu, Yasaklattı!

3 yıl önce

Hack'lenme ve casusluktan korkan hükumet yetkilileri, artık toplantılara girerken bu cihazı taşıyamayacak!

Casus Korkusu, Yasaklattı!, System.String[]
Apple Watch, politik kariyerini tekrar gözden geçirse iyi olur, çünkü cihazın İngiltere meclisine sokulması yasaklandı.

Apple markalı akıllı saat, başbakan David Cameron'un başbakanlığı sırasında bir çok meclis üyesi tarafından kullanılıyordu. Ancak Rus hacker'ların saati kötüye kullanması endişelerinden dolayı önemli toplantılarda Apple Watch giymek yasaklandı.

Hack'lenerek dinleme cihazı olarak kullanılma ihtimali olan akıllı telefonların mecliste kullanımı 2013'te yasaklanmıştı, şimdi listeye Apple Watch da eklenmiş oldu. 

Hacker'lar ... ve Beyoncé

Açıklamayı yapan temsilcilerin ayrıca Birleşmiş Milletler Demokratik Ulusal Komite'sinin yazın uğradığı siber saldırıyı hatırlattı. Bu saldırının da Rus hükümeti tarafından yapıldığı düşünülüyordu.

Hatta bir kaynak The Telegraph'a yaptığı açıklamda akıllı saatlerin yasaklanmasının sebebi olarak "Rusların her şeyi hack'lemesini engellemek" olduğunu söylemişti.

Başka sebep de eski Devlet Sekreteri Michael Gove önemli bir toplantı sırasında Apple Watch'tan sesli şekilde bir Beyoncé müziğini kazara açmıştı. Yasak bu tarz istenmeyen komik durumları engellemek için de gelmiş olabilir.
Kaynak: Chip.com.tr

Haber Yayın Tarihi : 12.10.2016 09:05 İki pazarcıyı vuran emekli polisin ifadesi ortaya çıktı: Şarjör doluydu sadece 5'ini kullandım Bursa'da oluklu kertenkele şoku! Yılan sanıp öldürdüler Tunceli'de ters laleler jandarma korumasında