Karabük'te cansız bedeni bulunan Gabonlu üniversite öğrencisinin boğularak öldüğü ortaya çıktı - Son Dakika

Karabük'te cansız bedeni bulunan Gabonlu üniversite öğrencisinin boğularak öldüğü ortaya çıktı

28.03.2023 02:15

Karabük Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Filyos Çayı kenarında cansız bedeni bulunan Karabük Üniversitesi hazırlık sınıfı öğrencisi Gabonlu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'nun ilk otopsi incelemesi çıktı. Ibouanga'nun boğularak öldüğü belirlendi.

Karabük Üniversitesi hazırlık sınıfı öğrencisi Gabonlu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'nun (18) cansız bedeni önceki gün Filyos Çayı kenarında bulundu. Olayla ilgili Karabük Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatırken, ön otopsi raporu da ortaya çıktı.

"CİNSEL SALDIRIYA RASTLANMADI"

Ibouanga'nun boğularak öldüğünün anlaşıldığı tespit edildi. Karabük Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, ölü bulunan Gabonlu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga (18) adlı öğrenci ile ilgili ön raporda cinsel saldırı, herhangi bir kesici delici alet ve ateşli silah yaralanmasına rastlanmadığı belirtildi.

Çay kenarında cesedi bulunan Gabonlu öğrencinin boğularak öldüğü tespit edildi

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Karabük merkezinde 26.03.2023 tarih saat 12.00 sıralarında Filyos Çayı'nda bir ceset olduğuna ilişkin bilgi verilmesi üzerine gecikmeksizin olay yeri ekipleri ile yeterince kolluk görevlisi ve nöbetçi cumhuriyet savcısı ile olay yerine gidildiği, incelemeler sonrasında siyahi olduğu anlaşılan kadın cesedi otopsi yapılmak üzere Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığı, ceset üzerinde kimlik ya da cep telefonu gibi herhangi bir eşya bulunmadığı, ancak yapılan araştırmalarda ölenin Gabon vatandaşı olup, üç aydır Karabük'te bulunduğu ve Karabük Üniversitesinde hazırlık sınıfı öğrencisi olduğu tespit edilmiştir.

"ÖLÜM NEDENİ SUDA BOĞULMA"

Yapılan otopsi sonucu ön raporda, herhangi bir cinsel saldırı bulgusuna rastlanmadığı, herhangi bir kesici delici alet yaralanması, ateşli silah yaralanması tespit edilmediği, ölüm olayının suda boğulma şeklinde meydana geldiği, Filyos Çayı'na girmeden önce ölüm olayının gerçekleşmediği anlaşılmıştır.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Yapılan soruşturmada, ölenin bulunduğu yer ile birlikte bölgede kolluk görevlileri tarafından gerekli tanık ve kamera araştırmaları yapılmakla birlikte, üzerinde bulunan kıyafetler kriminal inceleme için daireye gönderilecektir. Soruşturma çok yönlü olarak devam etmekte olup, kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: İHA
YORUMLAR (1)
  • HERO: Her şeyden önce çocuklarınıza insanlığı ve şefkati öğretin ki can almanın ne olduğunu kavrasınlar, cani değil insan büyütün. Cevap Yaz 18 5 Yayından Kaldır
500

Son Dakika 3. Sayfa Karabük'te cansız bedeni bulunan Gabonlu üniversite öğrencisinin boğularak öldüğü ortaya çıktı - Son Dakika


Advertisement