Son Dakika Haberleri: Cem Adrian, Yaptığı Deneyle Sosyal Medyada Yapılan Hilelere Karşı Hayranlarını Uyardı

Cem Adrian, Yaptığı Deneyle Sosyal Medyada Yapılan Hilelere Karşı Hayranlarını Uyardı

3 ay önce

Şarkıcı Cem Adrian, sosyal medyada yapılan izlenme hilelerine karşı "Kandırılmaya çalışılıyorsunuz, haberiniz olsun" diyerek takipçilerini uyardı.

Ünlü şarkıcı Cem Adrian, sosyal medya hesabı Instagram'dan izlenme hilelerine karşı bir deney yaptı. Instagram'da sıklıklı yapılan hileli videolara karşı takipçilerini uyaran şarkıcı, "Hileli videolarla kandırılmaya çalışılıyorsunuz, bilin istedim" dedi.

"KANDIRILMAYA ÇALIŞILIYORSUNUZ"

Cem Adrian, instagram hesabından iki video paylaşarak, videolardan birinin beğeni sayısını hileyle arttırdı. İki paylaşımı birbiriyle kıyaslayan Cem Adrian, yaptığı paylaşıma, "Bugün yayınladığım iki videonun izlenme sayıları.Soldaki video hilesiz. Sağdaki video hileli. Hani diyoruz ya 'Bu saçma sapan şeyleri bu kadar kişi nasıl izliyor' diye cevabı burada. Aynı hileler İnstagram takipçi sayısı, beğenilme sayısı, Youtube abone ve izlenme sayılarında da yapılabiliyor. Böylelikle yaratılan sahte algılardan 'kar' elde edilmeye çalışılıyor. Yani kandırılmaya çalışılıyorsunuz. Haberiniz olsun istedim. Gerçeklerle kalmanız dileğim ile. (Tekrar edeyim bunları beni takip eden dostlar için yazmıyorum. Onlar zaten neyin ne olduğunu biliyor)" notunu düştü.


YORUMLAR


Twitter'da 13 Milyon Takipçisi Olan Erdoğan, Sadece 1 Kişiyi Takip Ediyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaşlı Kadının İsteğini Geri Çevirmedi

Son Dakika! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'de FETÖ Operasyonlarının Başladığını Açıkladı