Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı - Son Dakika

Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı

02.01.2012 08:47
Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı

Karaman Aktekke Camii'nde her Pazar günü sabah namazından sonra cemaate ballı süt ve simit ikramı yapılıyor.

Hz. Mevlana'nın annesi ile yakınlarının kabirlerinin bulunduğu Karaman Aktekke Camii'nde her Pazar günü sabah namazından sonra cemaate ballı süt ve simit ikramı yapılıyor.

Sabah namazının ardından okunan Kuranı Kerim'i ve yapılan kısa sohbeti dinleyen cemaat topluca yapılan dua sonrası camii bahçesinde ayak üstü ikram edilen sıcak simit ile ballı sütle hem kahvaltısını yapıyor hem de farklı bir Pazar sabahı yaşıyor. Aktekke Cami Müezzini Erdal Yavuz, Cuma sabahları da çorba ikramının olduğu camilerinde uzun süredir Pazar sabahları namaz sonrası Kuranı Kerim okunduğunu, kısa bir sohbetin ardından dua ederek bir program yaptıklarını söyledi. Birkaç haftadır da ballı süt ve simit ikramı ile farlı bir etkinliği hayata geçirdiklerini dile getiren Yavuz "Bu programlarla ve ikramlarla cemaatimiz arasında birlik ve beraberlik, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü bağının kuvvetlendiğini gördük. Çocuklarını da yanlarında getirenler var. Camiyi, namazı sevdirme açısından güzel olan bir fırsatı farklı ikramlarla destekliyoruz. İnsanların namaz sonrası birkaç dakika soluklanıp sohbet fırsatı bulması da her şeyden önemli bir olay." dedi.

Aktekke Camii'nin manevi havasının farklı olduğunu söyleyen M. Ali Esen, vakit namazlarını eda için sık sık geldiği camiye Karaman'ın sahip çıkmasını ve burada yapılan değişik programlarla değerlendirmesini arzu ettiğini ifade etti. Esen, ikram edilen ballı süt ile simitin tadının ancak yapılan sohbetlerle yerini bulduğunu belirterek yaz kış uygulamanın devam etmesinin önemli olduğunu söyledi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı - Son Dakika


Advertisement