Cepheden kaçan Ermenistan yenilgiye kılıf uydurmaya çalıştı: Geri çekilme yenilgi değil - Son Dakika

Cepheden kaçan Ermenistan yenilgiye kılıf uydurmaya çalıştı: Geri çekilme yenilgi değil

20.10.2020 14:57

Azerbaycan ordusunun sahadaki başarısından sonra kaçacak yer arayan Ermenistan, yenilgiye kılıf uydurmaya çalıştı. Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan, "Geri çekilme bir yenilgi değil" ifadelerini kullandı.

Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırmasıylı birlikte başlayan çatışmalar yaklaşık olarak 1 aydır devam ederken, Azerbaycan ordusu sahadaki başarısı ile Ermenistan'a cepheyi dar etti. Erivan yönetimi ateşkes çağrısında bulunurken, iki ülke arasındaki yapılan ateşkesler Ermenistan tarafından bozuldu.

100'DEN FAZLA YERLEŞİM YERİ İŞGALDEN KURTARILDI

Azerbaycan ordusu, iki kez ateşkes ihlali yapan Ermenistan ordusuna gereken cevabı yine cephede verdi. Ermenistan askerlerin Azerbaycan ordusunda duramazken, bir bir cepheleri terk etmeye başladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında 24 yerleşim alanının daha işgalden kurtarıldığını aktarırken, işgalden kurtarılan yerleşim yeri sayısı 100'ü geçti.

SON KURTARILAN YERLER PAYLAŞILDI

Öte yandan, Azerbaycanlı gazeteci Ceyhun Aşirov ise son kurtarılan bölgelerin; Güneşli, Çınarlı, Havalı, Zerneli, Memmedbeyi, Hekeri, Şerifan, Muğanlı, Dördçınar, Kürdlar,Yuharı Ebdürrehmanlı, Garğabazar, Aşağı Veyselli, Yuharı Aybasanlı, Sarahşa, Hesengaydı, Füğanlı, İmambağrı, Daşveyseli, Yarahmedli, Ağcakenk, Mülkidere ve Daşbaşı kurtarılan yerleşim alanları arasında yer aldı.

Azerbaycan ordusunun bu başarısından sonra kaçan Ermenistan'da Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan yenilgiye kılıf uydurma çabası içine girdi.

"GERİ ÇEKİLME YENİLGİ DEĞİLDİR"

Sözcü Hovhannisyan, geri çekilmelerinin bir yenilgi olmadığını söyledi. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Hovhannisyan, "Geri çekilme bir yenilgi değil, 1918, 1941'de geri çekilme oldu. 1992'de de bir geri çekilme vardı. Ancak tüm bu durumlarda sonunda bir zafer vardı. Başka bir zafer daha olacak" ifadelerini kullandı.

Cepheden kaçan Ermenistan yenilgiye kılıf uydurmaya çalıştı: Geri çekilme yenilgi değil

Son Dakika Dünya Cepheden kaçan Ermenistan yenilgiye kılıf uydurmaya çalıştı: Geri çekilme yenilgi değil - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (3)
  • ermenisdan adeta bittiler kılıf arıyorlar yenilgiy: Ermenisdan perişan oldu yenilgiye kılıflar arıyor sanki yenilmedik ezildik sadece benzetmesi yapıyorlar söyleyemiyorlarki ermenisdan adeta haritadan silindi öyle savaşı kaybediyor savaşın sonu geldi gibi taşımalı teröristler bile öldürüldü esir kaldı kimisi geri kaçdı silahlarını bırakan canını kurtarma peşine düşdü yani ermeni mevzileri öyle boşaldıki pilasdik manken kullanıyorlar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Akşener'den Özdağ'ın açıklamalarına ilişkin yorum: Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Haberler.com'da kutlandı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Son Dakika! Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Rusya'dan ümidi kestim, kendimizi savunacağız Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti