'Ceviz Ağacı' uluslararası prömiyerini '42. Moskova Film Festivali'nde gerçekleştirecek - Son Dakika

'Ceviz Ağacı' uluslararası prömiyerini '42. Moskova Film Festivali'nde gerçekleştirecek

22.09.2020 13:05
'Ceviz Ağacı' uluslararası prömiyerini '42. Moskova Film Festivali'nde gerçekleştirecek, System.String[]

Soysal'ın ikinci uzun metrajı olan, Türkiye-İran ortak yapımı film, aynı zamanda "27. Adana Altın Koza Film Festivali"nden 2 ödülle döndü.

Soysal'ın ikinci uzun metrajı olan, Türkiye- İran ortak yapımı film, aynı zamanda "27. Adana Altın Koza Film Festivali"nden 2 ödülle döndü.

Jüri başkanlığını Füsun Demirel'in yaptığı festivalde, "Ceviz Ağacı" filmi "En İyi Film Müziği" ve "En İyi Erkek Oyuncu" ödüllerine değer görüldü.

Başrollerinde Serdar Orçin ve Sezin Akbaşoğulları'nın yer aldığı filmin müziklerini, Almanya'da yaşayan İran asıllı Payam Azadi yaptı.

Soysal ile online olarak buluşarak 6 ay boyunca film müzikleri üzerine çalışan Azadi, ilk defa bu filmde bir yönetmenle uzun süreli ve derinlemesine bir film müziği yolculuğuna çıktığını belirtiyor.

Filmin hikayesi ise kısaca şöyle: "Birçok açıdan silik ve pasif bir karaktere sahip edebiyat öğretmeni Hayati, karısı tarafından hor görülüp terk edilir. Bir süre sonra kasabada kimliği belirlenemeyen bir kadın cesedi bulunur. Hayati cesedin karısına ait olmadığını bilmesine rağmen suçlamaları kabul edip başkasının işlediği cinayeti üstlenir."

'Ceviz Ağacı' uluslararası prömiyerini '42. Moskova Film Festivali'nde gerçekleştirecek

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel 'Ceviz Ağacı' uluslararası prömiyerini '42. Moskova Film Festivali'nde gerçekleştirecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Yalova'da tehlikeli provokasyon! Alevi vatandaşların evleri işaretlendi Hastanede 'kumar' iddiasına soruşturma! 5 personel açığa alındı Son Dakika: Türkiye'de 25 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 137 kişi vefat etti, 5 bin 642 yeni vaka tespit edildi Galatasaray'ın istediği Ali Akman hedefini açıkladı: Direkt Avrupa'ya gitmek istiyorum Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Siyah mayosuyla poz veren 66'lık model yıllara teslim olmadığını kanıtladı Dur durak bilmiyor! Ireland Baldwin kasığındaki dövmeyi göstermek için pijamasını aşağı indirdi FETÖ'cü Enes Kanter'in Rockefeller'ın torunu Ariana ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı