Charlie Hebdo'nun Yeni Kapağı Tartışma Yarattı - Son Dakika

Charlie Hebdo'nun Yeni Kapağı Tartışma Yarattı

04.01.2016 13:18

Geçen yıl saldırıya uğrayan Charlie Hebdo dergisi, saldırının yıldönümü için hazırladığı kapakta kalaşnikof taşıyan ve tanrı olarak yorumlanan bir çizime yer verdi.

Fransa'nın başkenti Paris'teki binası geçen yıl 7 Ocak'ta saldırıya uğrayan Charlie Hebdo'nun, saldırının yıldönümü için hazırladığı derginin kapağı tartışma yarattı. Çarşamba günü çıkacak özel sayının kapağında kalaşnikof taşıyan ve Tanrı olarak yorumlanan bir çizimin yanı sıra, 'Bir yıl sonra: Suikastçi hala dışarıda' ifadesi görülüyor.

1 MİLYON ADET BASILACAK

Guardian'ın haberine göre, özel sayıdan bir milyon adet basılacak. Ülkede tek tanrılı dinlerin temsilcileri yeni yıl tebrikleri için yaptıkları toplantı sonrasında, Charlie Hebdo saldırısının yıldönümü için yapacakları ortak deklarasyonu iptal etti.

ANMA TÖRENLERİ DÜZENLENECEK

Yemen El Kaidesi militanları Kuaşi kardeşler tarafından gerçekleştirilen saldırının birinci yılında anma törenleri düzenlenecek. Kasım'da da 130 kişinin hayatını kaybettiği Paris saldırılarının yaşandığı ülkede askerler, yıldönümünde resmi binaları ve dini mekanları koruyacak.

Charlie Hebdo'nun kapağını Riss lakaplı Laurent Sourisseau çiziyor.

Charlie Hebdo'nun Yeni Kapağı Tartışma Yarattı
Charlie Hebdo'nun Yeni Kapağı Tartışma Yarattı

Son Dakika Güncel Charlie Hebdo'nun Yeni Kapağı Tartışma Yarattı - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Yeni Malatyaspor, geriye düştüğü maçta Çaykur Rizespor'u farklı geçti Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan maske uyarısı: N95 ve FFP2 tarzı maskeler toplu alanlarda kullanılmamalı İsrail'de Pfizer/BioNTech aşısı yaptıran 13 kişi yüz felci geçirdi Kontrolden çıkan tır petrol istasyonuna daldı! Şoförün manevrası faciayı önledi Son Dakika: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a saldırıda bulunan 2 şüpheli gözaltına alındı Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı Ailevi sorunlar nedeniyle tartıştığı ağabeyini av tüfeğiyle öldürdü Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın ailesinin avukatı: Gizli tanığın ifadesiyle dosya bambaşka bir hal alacak