Son Dakika Haberleri: Chevrolet, 113.000 Araç İçin Geri Çağırma Kararı Aldı

Chevrolet, 113.000 Araç İçin Geri Çağırma Kararı Aldı

7 ay önce

ABD merkezli otomobil üreticisi Chevrolet, sevilen SUV modeli Trax için geniş çaplı bir geri çağırma süreci başlatıyor. 113.000 aracı geri çağıran şirket, süspansiyon sisteminde tespit edilen ve kaza yapma riskini arttıran bir hatayı ortadan kaldıracak.

Chevrolet, 113.000 Araç İçin Geri Çağırma Kararı Aldı, System.String[]

Otomobil üretiminde en az tasarım ve performans kadar önemli olan güvenlik, sektörde en dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor. Tasarım aşamasında yapılan bir hata, sürüş güvenliğini riske atabileceği gerekçesiyle birçok üreticinin başını yakabiliyor. Geçmişte de örneklerine rastladığımız bu hatalardan biri, geçtiğimiz günlerde Chevrolet'nin Trax isimli SUV araçlarında ortaya çıktı.1 Temmuz 2017 ile 4 Nisan 2019 tarihleri arasında üretilen Trax'lerin süspansiyon sistemlerinde keşfedilen sorun, Chevrolet'nin geniş çaplı bir geri çağırma süreci başlatmasına sebep oldu. Araçların süspansiyon sistemlerindeki ön alt kontrol kollarının bazılarının yanlış şekilde kaynaklanmış olabileceğini açıklayan dev üretici, kaynaklanmış bölgenin zamanla zayıflayabileceğini ve bunun sonucunda kazalar yaşanabileceğini belirtti.


Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi'nin (NHTSA), bir General Motors bayisinin Trax için hatalı kaynak sorununu rapor etmesi sonrası soruşturma başlatmasıyla gündeme gelen hata, şu ana kadar bir kazaya yol açmasa da raporlara göre önemli derecede risk arz ediyor. Chevrolet'nin ABD'de 113.000 araç için başlattığı geri çağırma sürecinin diğer ülkeleri etkileyip etkilemeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: WebTekno

Haber Yayın Tarihi: 25.04.2019 09:35 Meraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar
A Milli Takım İzlanda'da saatlerce beklerken, İzlanda Milli Takımı beklemeden İstanbul Havalimanı'ndan geçti Beton mikserinin altında kalan babasının cansız bedenine sarılıp ağladı