Son Dakika Haberleri: Chp'li Tanrıkulu Picasso Sahnesi'nin Kaldırılma Gerekçesini Sordu

Chp'li Tanrıkulu Picasso Sahnesi'nin Kaldırılma Gerekçesini Sordu

6 yıl önce

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Duru Tiyatrosu bünyesindeki Picasso Sahnesi hangi gerekçe ile Kadıköy Anadolu Lisesi bahçesinden çıkartılmak isteniyordur?

Chp'li Tanrıkulu Picasso Sahnesi'nin Kaldırılma Gerekçesini Sordu, System.String[]
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Duru Tiyatrosu bünyesindeki Picasso Sahnesi hangi gerekçe ile Kadıköy Anadolu Lisesi bahçesinden çıkartılmak isteniyordur?" diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Soru önergesinde, Emre Kınay'a ait Duru Tiyatrosunun Kadıköy Anadolu Lisesi'nde bulunan Picasso Sahnesi ve tiyatroya ait ofis polis ve belediye zabıta ekiplerinin gözetiminde boşaltıldığını belirten Tanrıkulu, Anadolu Lisesi bahçesindeki tiyatronun kapatılmasıyla ilgili hukuki süreç devam ederken, kaymakamlığın dava sonucunu beklemeden tahliye tebligatını gönderdiğini savunan Tanrıkulu şu sorulara cevap aradı:

"Hukuki süreç devam ederken polis ve zabıta ekiplerine tahliye emrini kim vermiştir? Bu emrin hukuki dayanağı nedir?

Duru Tiyatrosu bünyesindeki Picasso Sahnesi hangi gerekçe ile Kadıköy Anadolu Lisesi bahçesinden çıkartılmak isteniyordur?

Duru Tiyatrosu yöneticisi tiyatro sanatçısı Emre Kınay Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri tarafından uyarılmış mıdır? Uyarılmışsa kimler tarafından ne gerekçe ile uyarılmıştır?

Emre Kınay'a üstü kapalı olarak " Türkiye'nin hiçbir yerine tiyatro yapamazsın' diyenler kimlerdir? Bu sözleri söyleyenler hakkında soruşturma açılmış mıdır?

duru Tiyatrosunun Kadıköy Anadolu Lisesi bahçesinden çıkartılmasının arkasında Kadıköy Anadolu Lisesi arazisinin satılacağına dair iddialar doğru mudur?

Kadıköy Anadolu Lisesi mevcut arazisinden başka bir yere taşınacak mıdır?"
Haber Yayın Tarihi : 15.12.2013 09:03 Kaynak: ANKAFuhuş Yapan Kadınların Gerçek Meslekleri Şaşırttı Karı-Koca, İşkence Görüntülerini Mahkemeye Verince Sokak Ortasında Vurulmuş Giyim Mağazasında Pantolon Deneyen Kadın, Tezgahtar Tarafından Elle Taciz Edildi