CHP Milletvekilli Karasu'dan Sivas'ın su sorunuyla ilgili açıklama - Son Dakika

CHP Milletvekilli Karasu'dan Sivas'ın su sorunuyla ilgili açıklama

23.09.2022 13:40
CHP Milletvekilli Karasu'dan Sivas'ın su sorunuyla ilgili açıklama

CHP Sivas Milletvekilli Ulaş Karasu, Sivas'ta kuraklık nedeniyle yaşanan su sorununun günlük tedbirlerle çözülemeyeceğini savundu.

CHP Sivas Milletvekilli Ulaş Karasu, Sivas'ta kuraklık nedeniyle yaşanan su sorununun günlük tedbirlerle çözülemeyeceğini savundu.

Karasu, yazılı açıklamasında, kentte uzun zamandır su sorunu yaşandığını belirtti.

Karasu, "İnsanlığın en temel ihtiyacı olan su için plan, program yıllar öncesinden yapılır. Artan nüfus, değişen ihtiyaçlar, hanelerin su tüketim seyrinin tamamı analiz edilir ve bu şekilde bir yol haritası oluşturulur." ifadelerini kullandı.

Kentin, Yeşilırmak ve Kızılırmak gibi iki büyük nehrin doğduğu yer olarak bilindiğini kaydeden Karasu, "Türkülere konu olmuş nehirler Sivas'tan doğuyor ama gelin görün ki aynı Sivas şimdi susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR
500
AK Parti'den CHP lideri Kılıçdaroğlu'na: Altılı masa Kılıçdaroğlu'yla beraber değil ama biz, onunla beraberiz, aday ol kardeşim AK Parti'den CHP lideri Kılıçdaroğlu'na: Altılı masa Kılıçdaroğlu'yla beraber değil ama biz, onunla beraberiz, aday ol kardeşim Kuraklıktan etkilenen Serpincik Göleti'nin suyu çekildi Kuraklıktan etkilenen Serpincik Göleti'nin suyu çekildi Van'da CHP Heyetinin Ziyaret Ettiği Mahalle, 15 Yıl Sonra Suya Kavuştu Van'da CHP Heyetinin Ziyaret Ettiği Mahalle, 15 Yıl Sonra Suya Kavuştu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CHP Milletvekilli Karasu'dan Sivas'ın su sorunuyla ilgili açıklama - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement