Son dakika Ulaş Karasu haberleri, Ulaş Karasu son dakika, son dakika Ulaş Karasu

Son Dakika Ulaş Karasu Haberleri

 • CHP'li Karasu, Bakan Yardımcısı İskurt'un pilotaj eğitimiyle ilgili sorular sordu
  26 Şub CHP'li Karasu, Bakan Yardımcısı İskurt'un pilotaj eğitimiyle ilgili sorular sordu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na Bakan Yardımcısı Enver İskurt'un pilotaj eğitimini hangi şirketten aldığını, bu eğitim için ödeme yapıp yapmadığını ve iddiaların doğru olup olmadığını sordu. Karasu ayrıca, İskurt'un DHMİ ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden sorumlu olmasına rağmen herhangi bir ayrıcalık tanınıp tanınmadığını da sordu.

 • CHP Şarkışla'da Seçim Koordinasyon Merkezi Açtı
  25 Şub CHP Şarkışla'da Seçim Koordinasyon Merkezi Açtı

  Sivas'ın Şarkışla ilçesinde CHP Seçim Koordinasyon Merkezi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu'nun katılımıyla açıldı. Karasu, burada yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde CHP olarak Şarkışla Belediyesine talip olduklarını söyledi. CHP'li belediyelerin şeffaf, dürüst ve adil bir yönetim anlayışı benimsediğini ve bu yaklaşımın Türkiye genelinde konuşulduğunu dile getiren Karasu, 'CHP'nin belediyecilik anlayışını örnek alarak Şarkışla'nın daha fazla büyüyüp gelişmesini hedefliyoruz.' dedi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Türk deniz ticaret filosundaki yaşlı gemilerin can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğunu belirtti
  22 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Türk deniz ticaret filosundaki yaşlı gemilerin can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğunu belirtti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Türk deniz ticaret filosundaki yaşlı gemilerin can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğunu ve bakanlığın acil adım atması gerektiğini söyledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abudlkadir Uraloğlu ise yapılan denetimler sonucunda gemilerin belgelendirildiğini ve ulusal ve uluslararası kurallara uygunluklarının devam ettiğini belirtti.

 • CHP Milletvekili Ulaş Karasu, TCDD'deki görevde yükselme sınavında sendika üyelerinin elendiğini iddia etti
  21 Şub CHP Milletvekili Ulaş Karasu, TCDD'deki görevde yükselme sınavında sendika üyelerinin elendiğini iddia etti

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TCDD'deki görevde yükselme sınavında Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyesi olanların elendiğini öne sürdü. Karasu, sendika üyelerinin sınavda başarısız olduğunu belirterek, sorulan soruların da taşımacılıkla ilgisi olmadığını ve bakanın bu sorulara cevap verip veremeyeceğini sordu. Karasu, emeğin önemine vurgu yaparak liyakate dikkat edilmesini istedi.

 • CHP'li Karasu, DHMİ'nin şirketleşeceği ve ikiye ayrılacağı iddialarını Meclis gündemine taşıdı
  20 Şub CHP'li Karasu, DHMİ'nin şirketleşeceği ve ikiye ayrılacağı iddialarını Meclis gündemine taşıdı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na DHMİ'nin şirketleşeceği ve ikiye ayrılacağı iddialarını sordu. Karasu, DHMİ'deki hülle atamaları, bankamatik memurlarına yapılan ödemeleri ve çalışanların rızası dışında başka illere gönderilmesini de gündeme getirdi. Bakan Uraloğlu'ndan açıklama isteyen Karasu, DHMİ'nin şirketleşeceği ve işletmenin ikiye bölüneceği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.

 • CHP'li Karasu, kılavuz kaptanın ölümüyle ilgili sorular sordu
  08 Şub CHP'li Karasu, kılavuz kaptanın ölümüyle ilgili sorular sordu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, gemiye çıkarken denize düşerek hayatını kaybeden kılavuz kaptan Oğuz Kök'ün ölümü ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na sorular yöneltti. Karasu, kılavuz kaptanların ve mürettebatın can güvenliği için acil önlemler alınması gerektiğini vurguladı.

 • CHP Milletvekilleri Malatya'da depremzedelerle buluştu
  06 Şub CHP Milletvekilleri Malatya'da depremzedelerle buluştu

  CHP milletvekillerinden oluşan bir heyet, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da temaslarda bulundu. Heyet, depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerini iletti ve CHP Malatya İl Başkanlığı'na geçti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, konuşmasında depremde yaşanan acıları paylaştı ve dayanışma duygusu içinde üstesinden gelme sözü verdi. Heyette, birçok CHP milletvekili yer aldı.

 • CHP Heyeti, Malatya'da Deprem Anma Etkinliğine Katıldı
  06 Şub CHP Heyeti, Malatya'da Deprem Anma Etkinliğine Katıldı

  CHP Genel Başkan Yardımcıları Gökçe Gökçen, Ulaş Karasu, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın da aralarında olduğu CHP heyeti, 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde Malatya Turgut Özal Mahallesi'ndeki Hayat Sitesi'nin önünde düzenlenen anma etkinliğine katıldı. Etkinlikte, depremlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımız anıldı ve acılar tazeleştirildi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, SHGM'deki usulsüzlük iddialarını Meclis gündemine taşıdı
  12 Oca CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, SHGM'deki usulsüzlük iddialarını Meclis gündemine taşıdı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde (SHGM) yapılan Kurumsal Dönüşüm Modeli uygulaması ve mal-hizmet alımlarındaki artışı Meclis'e taşıdı. Karasu, SHGM'de usulsüzlük yapıldığı ve yeterli liyakatı olmayan personel alımları gerçekleştirildiği iddialarını dile getirdi. Ayrıca, 48 milyon TL'yi aşan mal-hizmet alımlarındaki artışın gerekçesi soruldu.

 • CHP Milletvekili: Sabiha Gökçen Havalimanı'nın 2. pistinin açılmasının sebebi İbrahim Çeçen'in ortaklığı
  26 Ara CHP Milletvekili: Sabiha Gökçen Havalimanı'nın 2. pistinin açılmasının sebebi İbrahim Çeçen'in ortaklığı

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın 2. pistinin tüm eksikliklerine rağmen aceleyle açılmasının sebebinin, havalimanı terminallerini işletme hakkına İbrahim Çeçen'in IC Holding'inin yüzde 50 hisseyle ortak olması olduğunu iddia etti.

 • Ulaş Karasu, Yap-İşlet-Devret Modelini Eleştirdi: 'Sadece Almanlar Değil, Bütün Dünya Bu Zekayı Kıskanıyor'
  18 Ara Ulaş Karasu, Yap-İşlet-Devret Modelini Eleştirdi: "Sadece Almanlar Değil, Bütün Dünya Bu Zekayı Kıskanıyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, TBMM Genel Kurulu'nda; "Şu anda Osmangazi’den geçiş fiyatı 190 TL; yani bugünkü kurla 6.5 dolar. Bugünkü fiyatlar üzerinden, geçmeyen 32 milyon araç için ortalama 50 dolardan 1,6 milyar dolar ödeme yapıldı. Asıl önemli kısma geleyim. Geçen 70 milyon araç bugünkü fiyatlarla 6,5 dolar öderken, kalan 43,5 doları vatandaş yine Hazine garantili müteahhitlere ödedi. 7 yılda bu köprü için ödediğiniz parayla köprünün tamamı yapılabilecekken, yıllar boyu üstüne para ödüyorsunuz. Bakan da 'Parası olan otoyoldan gider. Böylece devlet yolu rahatlar' diyor. Sadece Almanlar değil, bütün dünya işte bu zekayı kıskanıyor" dedi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Sivas'taki Bostankaya ve Çetinkaya pancar toplama merkezlerinin kapatılması nedeniyle çiftçinin şeker pancarının elinde kaldığını belirtti.
  10 Ara CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Sivas'taki Bostankaya ve Çetinkaya pancar toplama merkezlerinin kapatılması nedeniyle çiftçinin şeker pancarının elinde kaldığını belirtti.

  CHP Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Sivas'taki Bostankaya ve Çetinkaya pancar toplama merkezlerinin kapatılması sonucunda çiftçilerin binlerce ton şeker pancarını tarlada bırakmak zorunda kaldığını açıkladı. Karasu, yetkililere çağrıda bulunarak çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesini istedi.

 • CHP'li Karasu, DHMİ yetkilileri hakkında yolsuzluk iddialarını gündeme taşıdı
  28 Kas CHP'li Karasu, DHMİ yetkilileri hakkında yolsuzluk iddialarını gündeme taşıdı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Gül ve DHMİ Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Ayfer Kara ile ilgili yolsuzluk iddialarını TBMM'ye soru önergesiyle taşıdı. Karasu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na bu iddialarla ilgili sorular yöneltti.

 • Ulaş Karasu: 'Ulaştırma Bakanlığı'nın Bir Kamu Zararı Bakanlığına, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün de Düyun-U Umumiye'ye Dönüştüğü Artık Net Olarak...
  23 Kas Ulaş Karasu: "Ulaştırma Bakanlığı'nın Bir Kamu Zararı Bakanlığına, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün de Düyun-U Umumiye'ye Dönüştüğü Artık Net Olarak...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda "Ulaştırma Bakanlığı'nın bir kamu zararı bakanlığına, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün de Düyun-u Umumiye’ye dönüştüğü artık net olarak görünüyor. Vatandaşın geleceğini karartan, bütçemizde koca bir delik açan garantili ödemelerden kurtulmak için çözüm arayışınız var mıdır? KÖİ projelerinin Meclis tarafından acilen soruşturulmasını; bu sözleşmelerin Türk lirasına çevrilmesi konusundaki görüşümüzü bir kez daha yineliyorum" dedi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün Sivas'taki kiracı esnafa yaptığı yüksek kira zamlarını eleştirdi
  23 Kas CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün Sivas'taki kiracı esnafa yaptığı yüksek kira zamlarını eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan kira artışlarının esnafı mağdur ettiğini belirterek, vakıfların kiralarına yüzde 233 ile 465 arasında zam yapıldığını açıkladı. Karasu, bu durumu 'Kepenk kapatın' olarak nitelendirdi ve Vakıflar Müdürlüğü'nün esnafa destek olması gerektiğini vurguladı.

 • CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Çevre Bakanlığı'nın kentsel dönüşüm kanununu eleştirdi
  10 Kas CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Çevre Bakanlığı'nın kentsel dönüşüm kanununu eleştirdi

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın 2024 bütçesi teklifi üzerindeki görüşmelerde, kentsel dönüşüm kanununu eleştirdi. Karasu, rezerv yapı alanları adı altında kentlerdeki yüksek rant alanlarının mülkiyet hakkını gasp eden bir düzenleme olduğunu belirtti. Ayrıca, Bakanlığın deprem sonrası yapılacak konutları bitirme hızının yetersiz olduğunu ve kentsel dönüşümün neden gerçekleştirilmediğini sordu.

 • CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu'na Eleştiri Getirdi
  02 Kas CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu'na Eleştiri Getirdi

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM Genel Kurulu'nda yapılan görüşmelerde Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu'na eleştirilerde bulundu. Karasu, kanunda kiracılar, dar gelirli vatandaşlar, kamu arazileri, dere yataklarındaki evler, kültür varlıkları gibi konulara ilişkin düzenlemelerin olmadığını belirtti ve yeni rant kapılarının açıldığını ifade etti.

 • CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Geminbeli Tüneli'nin bitirilmemesini sorguladı
  22 Eki CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Geminbeli Tüneli'nin bitirilmemesini sorguladı

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Geminbeli Tüneli'nin hala bitirilmemesi üzerine Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Uraloğlu'na sorular yöneltti. Karasu, tünelin ödenek yetersizliği ile yapımının aksadığı iddiasını sorgulayarak, gecikme için yüklenici firmalara yönelik yasal süreç işletilip işletilmediğini ve cezai yaptırımların uygulanıp uygulanmadığını sordu.

 • TMO, Olumsuz Davranışlarda Bulunan Çiftçilere Ürün Almayacak
  14 Eyl TMO, Olumsuz Davranışlarda Bulunan Çiftçilere Ürün Almayacak

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TMO Sivas Başmüdürlüğü'nün hububat alımı sırasında olumsuz davranışlarda bulunan çiftçilere 2 yıl boyunca ürün alınmayacağını belirterek tepki gösterdi. Karasu, çiftçinin sorununun TMO tarafından ürünlerinin alınmayışı ve geri çevrilmesi olduğunu vurguladı.

 • Ulaş Karasu'dan Bakan Koca'ya: 'Helikopter Ambulansın Yeniden Sivas'a Tahsisi İçin 'Verimlilik' Gibi Bir Gerekçe Hastaların Can Güvenliğinden Daha mı...
  31 Ağu Ulaş Karasu'dan Bakan Koca'ya: "Helikopter Ambulansın Yeniden Sivas'a Tahsisi İçin 'Verimlilik' Gibi Bir Gerekçe Hastaların Can Güvenliğinden Daha mı...

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas’ta sağlık hizmetlerinde kullanılan helikopter ambulansların etkin olmadığını ileri sürerek; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, "Sivas’ın zorlu bir coğrafyanın üzerinde kurulu olduğu ve özellikle kırsalda kış aylarının çetin geçtiği de dikkate alındığında, yaklaşık 32 milyon TL yatırım yapılan helikopter ambulansın yeniden Sivas’a tahsisi için 'verimlilik' gibi bir gerekçe hastaların can güvenliğinden daha mı önem taşımaktadır" diye sordu.

 • Ulaş Karasu'ya Dert Yanan Sivaslı Buğday Üreticisi: '21 Sene Ak Parti'ye Bütün Ailemle Oy Verdim, Oyum Haram Zıkkım Olsun Hepsine. Artık Ekmiyoruz,...
  21 Ağu Ulaş Karasu'ya Dert Yanan Sivaslı Buğday Üreticisi: "21 Sene Ak Parti'ye Bütün Ailemle Oy Verdim, Oyum Haram Zıkkım Olsun Hepsine. Artık Ekmiyoruz,...

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’ya dert yanan Sivas Hafikli buğday üreticisi, “Şu an 1 milyon masraf etmişim, 600 bin lira değer çıkarıyor. Ben 400 bin lirayı cebimden mi ödeyeceğim? Emeğimi boş verin. 400 bin lirayı cebimden ödeyeceğim. Bankalar şu anda aramaya başladı. Bir ay dediler, bir buçuk, iki ayda para yatıyor. Parasını geçtim, ürünümüz geçmiyor ki paramızı alalım. Yazıklar olsun. 21 sene AK Parti’ye bütün ailemle oy verdim. Bu milleti bu kadar perişan etmesine gerek yok. Oyum haram zıkkım olsun hepsine. Vekilim gelmese AK Parti’den gelen yok. Bir gel vatandaşın derdini sor, soruştur. Artık ekmiyoruz, üretmiyoruz” dedi. Karasu ise, “Bir kilo buğday bir bardak çay etmemektedir. Çiftçimiz borcunu ödeyememekte, ürününü satamamakta, tarlasını yeniden nasıl ekeceğini kara kara düşünmektedir” açıklamasını yaptı.

 • CHP'li Milletvekili Ulaş Karasu, çiftçilerin yaşadığı sorunları Meclis gündemine taşıdı
  12 Ağu CHP'li Milletvekili Ulaş Karasu, çiftçilerin yaşadığı sorunları Meclis gündemine taşıdı

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya hitaben, çiftçilerin ürünlerini TMO'ya teslim edememesi nedeniyle düşük fiyatlardan tüccarlara satmak zorunda kaldığını ve çiftçinin uğradığı zararın telafi edilmesi için Bakanlığın çalışma yapması gerektiğini belirtti. Karasu, ayrıca TMO'nun hızlı ve planlı alımlar yapması ve vasıfsız buğday alımının sağlanması gerektiğini vurguladı. Çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi için hükümetin etkin adımlar atması gerektiğini ifade etti.

 • CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas'taki kamu yatırımlarını sorguladı
  06 Tem CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas'taki kamu yatırımlarını sorguladı

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas'ta yapılan kamu yatırımlarının son üç yıldaki durumunu TBMM gündemine taşıdı. Karasu, Sivas'ın ekonomik ve sosyal potansiyeline rağmen yeterli yatırım almadığını belirterek, yapılan yatırımların maliyetini ve gerçekleşme oranını sordu. Ayrıca, Sivas'ın teşvik bölgesi statüsü ve SİDEMİR fabrikasının durumu gibi konuları da gündeme getirdi.

 • CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu Yozgat'ta kaza geçirdi
  24 Nis CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu Yozgat'ta kaza geçirdi

  Ulaş Karasu'nun seçim bölgesi Sivas'a gitmek için yola çıktığı sırada Yozgat'ta trafik kazası geçirdiği bildirildi. Karasu ve şoförü hastanede tedavi altına alındı ve sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

 • CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu Yozgatta trafik kazası geçirdi
  24 Nis CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu Yozgatta trafik kazası geçirdi

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve sürücüsü Yozgat'ta trafik kazası geçirdi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Kazanın nedeni yağışlı hava ve aracın kontrolden çıkmasıydı. Yaralıların durumunun iyi olduğu açıklandı.

 • CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu Yozgatta trafik kazası geçirdi
  23 Nis CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu Yozgatta trafik kazası geçirdi

  Kaza sonucu yaralanan Karasu ve sürücü hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazanın nedeni yağışlı hava koşulları olarak açıklandı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 • CHP'li vekil, Bakan Kurum'un konuşma yaptığı alanın görüntüsünü bu sözlerle paylaştı: Seçime 39 gün kala durum bu
  05 Nis CHP'li vekil, Bakan Kurum'un konuşma yaptığı alanın görüntüsünü bu sözlerle paylaştı: Seçime 39 gün kala durum bu

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un, Sivas'ta vatandaşlara hitap ettiği törende katılımın az olması dikkat çekti. Meydan neredeyse boş kalırken, o anların görüntülerini sosyal medyadan paylaşan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, "Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un geldiği Sivas'ta seçime 39 gün kala durum bu." ifadelerini kullandı.

 • Ulaş Karasu: 'Tmo, Vatandaşın Elindeki Kayısıyı Alıp, Bu Deprem Gününde Yardımcı Olmalıdır'
  22 Şub Ulaş Karasu: "Tmo, Vatandaşın Elindeki Kayısıyı Alıp, Bu Deprem Gününde Yardımcı Olmalıdır"

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, 6 Şubat depremlerinden etkilenen Malatya’da köylülerin ürettikleri kayısıların ellerinde kaldığını belirterek, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu ürünleri alarak üreticiye destek olmasını istedi. Karasu, “Çağrımız Ofis'e. Ofis, bir an önce vatandaşımızın elindeki kayısıyı alıp, en azından vatandaşımıza bu deprem gününde yardımcı olmalıdır” dedi.

 • CHP'li Ulaş Karasu'dan Bakan Karaismailoğlu'na: Güvenlik Tünelleri Yapılmadan Hat Sertifikasyonunun Yapılması ve Hattın Çalışmaya Başlaması Suç Değil...
  21 Kas CHP'li Ulaş Karasu'dan Bakan Karaismailoğlu'na: Güvenlik Tünelleri Yapılmadan Hat Sertifikasyonunun Yapılması ve Hattın Çalışmaya Başlaması Suç Değil...

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde; Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’na ilişkin “Şu an 5 adet güvenlik tünelinin ihalesi dahi yapılmamış durumda, yarım kalan kaç tane güvenlik tüneli var, bilmiyoruz. Güvenlik tünelleri yapılmadan hat sertifikasyonunun yapılması ve hattın çalışmaya başlaması suç değil midir? Suç değilse güvenlik tünellerine niçin ihtiyaç vardır? TCDD Teknik A.Ş. üzerinden İtalyan bir firmayla anlaştığınız, bu firmayla güvenlik tünelleri tamamlanmadan sertifikasyon alacağınız ve sertifikasyon için güvenlik tünellerinin ihalelerinin başlamasının yeterli olacağına dair anlaştığınız iddia edilmektedir; bu iddia doğru mudur” diye sordu.

 • Ulaş Karasu'dan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e: 'Önümüzdeki Dönemde Milletvekilliğine Hazırlanıyor Sanırım. RTÜK'te Yaptığınız Hukuksuz İşlere...
  18 Kas Ulaş Karasu'dan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e: "Önümüzdeki Dönemde Milletvekilliğine Hazırlanıyor Sanırım. RTÜK'te Yaptığınız Hukuksuz İşlere...

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin'e yönelik; “Sayın Şahin, önümüzdeki dönemde milletvekilliğine hazırlanıyor sanırım, kulağımıza böyle duyumlar geliyor. Sayın Şahin, RTÜK'te yaptığınız hukuksuz işlere dokunulmazlık zırhı arıyorsanız çabanız boşunadır. Bu sansür döneminin muhakemesi elbet yapılacaktır” dedi.

 • Ulaş Karasu: İktidar, Milyonların 'İbadethanemiz' Dediği Cemevlerini Kültür Evi Olarak Görüyor
  11 Kas Ulaş Karasu: İktidar, Milyonların 'İbadethanemiz' Dediği Cemevlerini Kültür Evi Olarak Görüyor

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, cemevlerine yönelik düzenlemeleri de içeren torba kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda, "İktidar, milyonların 'İbadethanemiz' dediği cemevlerini ibadethane olarak görmüyor. Peki ne olarak görüyor? Kültür evi. Siz, şimdi, burada da Aleviliği kültürle bağdaştırıp bin yıldır bu topraklarda her türlü baskı ve zulme karşı inançlarını sürdüren Alevileri yok saymak istiyorsunuz” dedi.

 • Ulaş Karasu'dan Maden Protestosuna Destek: 'Yer Altı Kaynakları Satılarak AKP İktidarı Ayakta Tutunmaya Çalışıyor'
  29 Eyl Ulaş Karasu'dan Maden Protestosuna Destek: "Yer Altı Kaynakları Satılarak AKP İktidarı Ayakta Tutunmaya Çalışıyor"

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Zara’daki madencilik faaliyetlerini protesto eden halka destek vererek, “Önce Türkiye’nin değerli arazileri satıldı, şimdi de yer altı kaynakları satılarak AKP iktidarı ayakta tutunmaya çalışıyor. Şu an Türkiye’nin yüzde 70’i maden sahası ilan edilmiş durumda” dedi.

 • CHP Milletvekilli Karasu'dan Sivas'ın su sorunuyla ilgili açıklama
  23 Eyl CHP Milletvekilli Karasu'dan Sivas'ın su sorunuyla ilgili açıklama

  CHP Sivas Milletvekilli Ulaş Karasu, Sivas'ta kuraklık nedeniyle yaşanan su sorununun günlük tedbirlerle çözülemeyeceğini savundu.

 • Ulaş Karasu'dan Erdoğan'ın Açıkladığı Sosyal Konut Projesine Tepki: 'Adeta Dağ Fare Doğurdu'
  13 Eyl Ulaş Karasu'dan Erdoğan'ın Açıkladığı Sosyal Konut Projesine Tepki: "Adeta Dağ Fare Doğurdu"

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni sosyal konut projesine ilişkin, “Adeta dağ fare doğurdu. 2 yıl içerisinde 250 bin konut yapacaklarını ifade ediyorlar. 2 artı 1 dair için 2 bin 280, 3 artı 1 daire için 3 bin 187 TL’den başlayan fiyatlardan bahsettiler. Bunlar, en alt açıklanan fiyatlar. 240 ayın sonunda bu fiyatlar kaç lira olacaktır? Alan kişinin cebinden kaç lira çıkacaktır? Size bir örnek vermek istiyorum; 2018’in temmuz ayında TOKİ’den sosyal konut alan bir vatandaşımız bin 630 TL öder iken 4 yıl sonunda, şu anda taksitler 2 bin 930 lira olmuştur. TOKİ’nin fiyatlandırması memur maaş zammına endekslidir” dedi.

 • Ulaş Karasu: 'Tmo'nun Buğday Teslim Tarihini 15 Gün İleri Atması Gerekmektedir, Çiftçilerimiz Mağdur Olmamalıdır'
  09 Ağu Ulaş Karasu: "Tmo'nun Buğday Teslim Tarihini 15 Gün İleri Atması Gerekmektedir, Çiftçilerimiz Mağdur Olmamalıdır"

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas’ın Kangal ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 1 Eylül olarak ilan ettiği buğday teslim tarihine kadar ekinlerin yetişmeyeceğini belirterek, “Bir an önce TMO’nun bu tarihe en az 15 gün ileriye atması gerekmektedir. Çiftçilerimiz bu konuda da mağdur olmamalıdır” dedi.

 • Sivas Katliamı'nda Yaşamını Yitirenler Anılıyor.. Ulaş Karasu: 'Sivaslılar Olarak Bizler de Buranın Utanç Müzesi Olmasından Asla Gocunmayız'
  02 Tem Sivas Katliamı'nda Yaşamını Yitirenler Anılıyor.. Ulaş Karasu: "Sivaslılar Olarak Bizler de Buranın Utanç Müzesi Olmasından Asla Gocunmayız"

  CHP milletvekilleri Sivas Katliamının 29. yıl dönümünde kentte düzenlenen anma etkinliklerine katıldı. CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Gördüğünüz gibi binada Sivas İl Özel İdaresi Bilim ve Kültür Merkezi yazıyor. Buradan yetkililere sormak istiyorum; bu binada bilimin b’si kültürün k’si kalmış mıdır? Buraya bilim de yazsanız kültür de yazsanız 29 yıl önce burası tüm dünya tarihi açısından bir utanç müzesi olmuştur. Olması gereken buranın utanç müzesi olmasıdır. Bundan kimse korkmasın, çekinmesin. Bunun dünyada örnekleri var. Sivaslılar olarak bizler de buranın utanç müzesi olmasından asla gocunmayız” dedi.

 • Ulaş Karasu: Cumhuriyet Düşmanlığı, 2 Temmuz Günü Sivas'ta Cumhuriyetimizi, Laikliği ve Demokrasiyi Hedef Almıştır
  01 Tem Ulaş Karasu: Cumhuriyet Düşmanlığı, 2 Temmuz Günü Sivas'ta Cumhuriyetimizi, Laikliği ve Demokrasiyi Hedef Almıştır

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “İskilipli Âtıflardan, fesli saray tarihçilerine kadar uzanan ve bugün de devam eden cumhuriyet düşmanlığı, 2 Temmuz günü Sivas’ta cumhuriyetimizi, laikliği ve demokrasiyi hedef almıştır” dedi.

 • CHP Sivas İl Başkanı Coşkun, parti çalışmalarını değerlendirdi
  10 Haz CHP Sivas İl Başkanı Coşkun, parti çalışmalarını değerlendirdi

  CHP Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun, kentteki parti çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

 • Ulaş Karasu: Ekonomiyi Kuruttunuz, Bırakın Ülkenin Barajları Kurumasın
  09 Haz Ulaş Karasu: Ekonomiyi Kuruttunuz, Bırakın Ülkenin Barajları Kurumasın

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM’de görüşülen ‘Çevre Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nde yer alan ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen baraj, gölet ve depolama tesislerinin maksat oranlarını belirleme, bu oranları değiştirme yetkisinin Cumhurbaşkanı’na verilmesini öngören düzenlemeyi eleştirdi. Karasu, “Ekonomiyi kuruttunuz, bırakın ülkenin barajları kurumasın” dedi.

 • Ulaş Karasu: 'Çiftçinin Bu Fiyatla Önümüzdeki Yıl Buğdayını Tarlaya Ekme Şansı Kalmamıştır'
  07 Haz Ulaş Karasu: "Çiftçinin Bu Fiyatla Önümüzdeki Yıl Buğdayını Tarlaya Ekme Şansı Kalmamıştır"

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı buğday fiyatıyla ilgili “Çiftçinin bu fiyatla önümüzdeki yıl buğdayını tarlasına ekme şansı kalmamıştır. Ne yazık ki dağ fare doğurmuş, Ukrayna’nın Rusya’nın Sırbistan’ın, Hindistan’ın çiftçisine para bulan AKP iktidarı, Türk çiftçisini yine yoksulluğa açlığa mahkum etmiştir” dedi.

 • Sivas'ta CHP milletvekilleri gündemi değerlendirdi
  06 Haz Sivas'ta CHP milletvekilleri gündemi değerlendirdi

  CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 • Ulaş Karasu: Uzaya İnsan Göndermekten Bahseden Siyasi İrade, Sivas'ın Yakupoğlan Köyüne Okul Getirmekten Aciz Durumda
  05 Haz Ulaş Karasu: Uzaya İnsan Göndermekten Bahseden Siyasi İrade, Sivas'ın Yakupoğlan Köyüne Okul Getirmekten Aciz Durumda

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas’ın Yakupoğlan köyündeki ilkokulun üç yıl önce depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkıldığını ve köydeki 450 çocuğun okula gitmek için her gün 60 kilometre yol kat ettiğini belirterek, “Uzaya insan göndermekten bahseden siyasi irade, Sivas’ın Yakupoğlan köyüne okul getirmekten aciz durumdadır. Bir an önce yeni okulun ihalesinin yapılıp, okulun yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi gerekiyor. Yakupoğlan’daki çocuklarımızın üç senesi kayboldu. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın eğitimlerini güvence altına almak bizlerin en önemli görevidir” dedi.

 • Sivaslı Terzi: Gelen Ak Partililere Şunu Söylüyorum; Bizi Oy Torbası Sanmayın
  29 Nis Sivaslı Terzi: Gelen Ak Partililere Şunu Söylüyorum; Bizi Oy Torbası Sanmayın

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun Sivas’ın İmranlı ilçesinde ziyaret ettiği bir terzi, “Gelen AK Partililere şunu söylüyorum; bizi oy torbası sanmayın yeter. Biz oy torbası mıyız? Şu oldu, bu oldu; beni ilgilendirmez. Ben, yaşamak zorundayım; A partisi, B partisi anlamam” dedi.

 • Şehrin silüetini bozacak dedi, cami projesini eleştirdi
  06 Nis Şehrin silüetini bozacak dedi, cami projesini eleştirdi

  CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, silüeti bozacak diyerek şehir merkezinde yapılması planlanan cami projesini eleştirdi.

 • Sivas'ta CHP'den Ohal'in Kaldırılması İçin Oturma Eylemi
  16 Nis Sivas'ta CHP'den Ohal'in Kaldırılması İçin Oturma Eylemi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Teşkilatı ve partililer, OHAL'e oturma eylemi yaparak tepki gösterdi.

 • Sivas Her Türk Evladı Gibi Vatani Görevini Tamamladı
  06 Mar Sivas Her Türk Evladı Gibi Vatani Görevini Tamamladı

  Kerem Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanı Ulaş Karasu ve beraberindekiler Nuri Demirağ Havalimanı'na geçti.

 • Kerem Kılıçdaroğlu Birliğine Teslim Oldu
  15 Eyl Kerem Kılıçdaroğlu Birliğine Teslim Oldu

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, vatani görevini yapacağı Sivas'a geldi ve birliğine teslim oldu.

 • Kerem Kılıçdaroğlu Sivas'taki Birliğine Teslim Oldu
  15 Eyl Kerem Kılıçdaroğlu Sivas'taki Birliğine Teslim Oldu

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sivas’ta vatani görevini yapacak olan oğlu Kerem Kılıçdaroğlu kente gelerek birliğine teslim oldu.

 • Sivas Kerem Kılıçdaroğlu, Cuma Günü Birliğine Teslim Olacak
  13 Eyl Sivas Kerem Kılıçdaroğlu, Cuma Günü Birliğine Teslim Olacak

  Kerem Kılıçdaroğlu, Cuma günü birliğine teslim olacakCHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun Sivas'taki birliğine cuma günü teslim olacağını söyledi.

 • Kerem Kılıçdaroğlu Cuma Günü Birliğine Teslim Olacak
  13 Eyl Kerem Kılıçdaroğlu Cuma Günü Birliğine Teslim Olacak

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun cuma günü birliğine teslim olacağını söyledi.

 • Kerem Kılıçdaroğlu, Sivas'taki Birliğine Cuma Günü Teslim Olacak
  13 Eyl Kerem Kılıçdaroğlu, Sivas'taki Birliğine Cuma Günü Teslim Olacak

  CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun Sivas'taki birliğine cuma günü teslim olacağını söyledi.

 • Sivas CHP Sivas Teşkilatı'dan 15 Temmuz Çelengi
  15 Tem Sivas CHP Sivas Teşkilatı'dan 15 Temmuz Çelengi

  CHP Sivas Teşkilatı'dan 15 Temmuz çelengiCUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanlığı 15 Temmuz darbe girişiminin 1'inci yılı anısına Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

 • CHP Sivas Teşkilatı'dan 15 Temmuz Çelengi
  15 Tem CHP Sivas Teşkilatı'dan 15 Temmuz Çelengi

  CHP Sivas İl Başkanlığı 15 Temmuz darbe girişiminin 1'inci yılı anısına Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

 • CHP 15 Temmuz'un Yıl Dönümünde Anıta Çelenk Sundu
  15 Tem CHP 15 Temmuz'un Yıl Dönümünde Anıta Çelenk Sundu

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanlığı 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na 249 şehit anısına çelenk sundu.

 • Şüphe Duyan Aile O Mezarı Açtırdı
  28 May Şüphe Duyan Aile O Mezarı Açtırdı

  4)chp VE AİLE ÜYELERİ TEPKİ GÖSTERDİ CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, 2004 yılında vefat eden babaları Abdurrahman Keleş'i Sivas Belediyesi'nden yer satın alarak defneden, ancak altta PKK mezarlığı bulunduğunu sonradan öğrenen İfran ve Songül Keleş kardeşler ile birlikte parti binasında basın toplantısı düzenledi.

 • Başkan Karasu'dan Sağduyu Çağrısı
  01 Tem Başkan Karasu'dan Sağduyu Çağrısı

  CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, Madımak Olayı'nın 20. yılında sağduyu sahibi vatandaşları, otel önüne davet etti.

 • Büyük Zafer'in 90. Yıl Dönümü
  30 Ağu Büyük Zafer'in 90. Yıl Dönümü

  30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla, CHP'li bir grup, Sivas'ta Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Advertisement