Son Dakika Haberleri: Çin'de 130 Milyon Yıllık Dinozor Yumurtası Bulundu

Çin'de 130 Milyon Yıllık Dinozor Yumurtası Bulundu

7 ay önce

Çin'de temeli atılan okul inşaatı sırasında, Jura çağına ait olduğu belirtilen dinozor yumurtaları bulundu.

Çin'in Jiangxi bölgesindeki Ganzhou kentinde bir grup inşaat işçisinin yeni bir okul inşası için temel attıkları sırada karşılaştıkları yumurtaların, Jura dönemi yakınlarına ait 130 milyon yıllık dinozor yumurtaları olduğu ortaya çıktı.

BÖLGE DİNAZORLARIN ESKİ EVİ

Nature.com sitesinde yayınlanan makaleye göre Ganzhu kenti, "oviraptorosaurian'ın (tüylü ve kuş benzeri dinozor) en çok görüldüğü yer" olarak biliniyor. İnşaat işçilerin temel atma sırasında kullandıkları patlayıcıların yumurtalara zarar vermediği söylenirken, işçilerin yumurtaları toplarken iki milimetre kalınlığında siyah bir yumurta kabuğuyla karşılaştığı da belirtildi.

ALAN İNCELEMEYE ALINDI

Yumurtaların bulunmasının ardından işçiler yerel polisle iletişime geçti ve bölgeye giden uzmanlar alanı çevirerek incelemeye başladı. İncelemelerin ardından yumurtaların Jura döneminin hemen sonrasında başlayan Kretase dönemine ait olduğu belirlendi.
YORUMLAR


Mustafa Ceceli ve İntizar'ın Birlikte Şarkı Söyledikleri Görüntü Ortaya Çıktı Oyuncu Serel Yereli, Bu Sefer de Çıplak Fotoğrafını Paylaştı

Leyla'nın Katil Zanlısı Kuzenden Tutuklanma Öncesi Dikkat Çeken Sözler: Katilini Beraber Asalım