Çin'de Gıda Sektörü Yılın İlk Beş Ayında İstikrarlı Büyüdü - Son Dakika

Çin'de Gıda Sektörü Yılın İlk Beş Ayında İstikrarlı Büyüdü

25.06.2022 15:54
Çin'de Gıda Sektörü Yılın İlk Beş Ayında İstikrarlı Büyüdü

BEİJİNG, 25 Haziran (Xinhua) -- Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı'nın verileri, ülkenin gıda sektörünün yılın ilk beş ayında üretim ve satış açısından istikrarlı bir büyüme kaydettiğini gösterdi.

BEİJİNG, 25 Haziran (Xinhua) -- Çin Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı'nın verileri, ülkenin gıda sektörünün yılın ilk beş ayında üretim ve satış açısından istikrarlı bir büyüme kaydettiğini gösterdi. Bakanlığa göre, katma değerli sanayi üretimi ilk beş ayda geçen yılın aynı dönemine kıyasla tarım ve yan gıda işleme sektöründe yüzde 4,1, gıda imalat sektöründe yüzde 4,3 oranında arttı. Alkol, meşrubat ve rafine çay imalatı sektörünün endüstriyel katma değeri de bir önceki yıla göre yüzde 8,8 oranında yükseldi. Ocak-Mayıs döneminde tahıl, petrol ve gıda perakende satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,5 artarak 593,6 milyar yuana (yaklaşık 88,6 milyar ABD doları) ulaştı. İçeceklerin perakende satışları yüzde 10,4 artarken, tütün ve alkolün perakende satışları yüzde 7,8 oranında yükseldi.

YORUMLAR
500
İsviçreli İşitme Cihazı Sağlayıcısı Sonova, Çinli Hys Ound Grup'u Satın Aldı İsviçreli İşitme Cihazı Sağlayıcısı Sonova, Çinli Hys Ound Grup'u Satın Aldı Çin'in Anhui Eyaletindeki Çay Fuarında Toplam 1,5 Milyar Yuan Tutarında Proje İmzalandı Çin'in Anhui Eyaletindeki Çay Fuarında Toplam 1,5 Milyar Yuan Tutarında Proje İmzalandı Çin'in Kurulu Yenilenebilir Enerji Kapasitesi Temmuz'da Arttı Çin'in Kurulu Yenilenebilir Enerji Kapasitesi Temmuz'da Arttı
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin'de Gıda Sektörü Yılın İlk Beş Ayında İstikrarlı Büyüdü - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement