Son Dakika Haberleri: Çin'de Sarı Nehir Üzerindeki İpte Nefes Kesen Yürüyüş- Sarı Nehir Üzendeki İpte Gözleri Kapalı...

Çin'de Sarı Nehir Üzerindeki İpte Nefes Kesen Yürüyüş- Sarı Nehir Üzendeki İpte Gözleri Kapalı...

3 ay önce

- Çin'de Sarı Nehir üzerindeki ipte nefes kesen yürüyüş Sarı nehir üzendeki ipte gözleri kapalı yürüdüPEKİN - Ünlü ip cambazı ve asistanı Çin'in Ningxia Hui Özerk Bölgesi'ne bağlı Qingtongxia şehrindeki Sarı Hehir üzerine gerilmiş ipte yürüdü.

- Çin'de Sarı Nehir üzerindeki ipte nefes kesen yürüyüş
Sarı nehir üzendeki ipte gözleri kapalı yürüdü

PEKİN - Ünlü ip cambazı ve asistanı Çin'in Ningxia Hui Özerk Bölgesi'ne bağlı Qingtongxia şehrindeki Sarı Hehir üzerine gerilmiş ipte yürüdü.
Çin'in ünlü ip cambazı Adili Wuxor ve asistanı kuzeybatıda yer alan Ningxia Hui Özerk Bölgesi'ne bağlı Qingtongxia şehrinde bulunan Sarı nehir üzerine gerilmiş ipte yürüdü. Adili Wuxor ve asistanı nehrin 120 üzerine gerilen bin 880 metre uzunluğunda ipte herhangi bir koruma olmadan yürüdü. Her bir ip cambazı nehrin iki ucundan yürümeye başladı. İpin ortasında buluşan Wuxor ve asistanı ipin üzerinde tehlikeli hareketlerle nefes kesen bir performans sergiledi.
'İp cambazlarının prensi' olarak bilinen Wuxor, genellikle sergilediği tehlikeli performanslarla biliniyor. Wuxor'un ayrıca Guinness Rekorlar kitabına giren bir çok rekor kaydı var.
Dawaz'da yanlış bir hareket ölümle son bulur. Ünlü ip cambazı uzun yıllardır bu riskle yaşıyor fakat asla gösteri yapmaktan vazgeçmedi.
Çin'in Sincan Özerk Bölgesi'nde geleneksel bir akrobasi türü olan ve Dawaz adı verilen ip üstünde yürüme performansında, akrobatlar ellerinde dengeleme çubuğuyla yürüme, ip üzerinde oturma, yatma ve zıplama gibi hareketleri sergiler. İp üstünde sergilenen hareketler ne kadar zorlu olursa, ip cambazının performansı da o kadar yüksek olur.
Dawaz, 2006 yılında ulusal olmayan kültürel miras niteliğinde ulusal listeye eklendi.Fatih Portakal'dan Kendisine "Edepsiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yanıt Geldi Hadise, Beyazıt Öztürk Fotoğrafıyla Takipçilerinin Kafasını Karıştırdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bu Coğrafyada Kimse Bize Rağmen Oyun Kuramaz