Çin'in Politika Bankası Kilit Kırsal Alanlara Milyarlarca Yuan Kredi Verecek - Son Dakika

Çin'in Politika Bankası Kilit Kırsal Alanlara Milyarlarca Yuan Kredi Verecek

26.05.2022 20:45
Çin'in Politika Bankası Kilit Kırsal Alanlara Milyarlarca Yuan Kredi Verecek

BEİJİNG, 26 Mayıs (Xinhua) -- Çin'in kırsal politika bankası olan Çin Tarımsal Kalkınma Bankası, bu yılın ilk dört ayında ülke çapında 160 kırsal ilçeye yaklaşık 20,5 milyar yuan (yaklaşık 3,1 milyar ABD doları) kredi verdi.

BEİJİNG, 26 Mayıs (Xinhua) -- Çin'in kırsal politika bankası olan Çin Tarımsal Kalkınma Bankası, bu yılın ilk dört ayında ülke çapında 160 kırsal ilçeye yaklaşık 20,5 milyar yuan (yaklaşık 3,1 milyar ABD doları) kredi verdi. Politika bankası, kredi ihracının bir önceki yıla göre yaklaşık 4,6 milyar yuan arttığını bildirdi. Banka, ülkenin kilit kırsal bölgelerinin yoksulluğa düşmesini önlemek ve kırsal canlanmayı tüm cephelerde ilerletmek için özel bir proje başlatılacağını kaydetti.

Banka bu doğrultuda, kişiye özel finansal hizmetler sağlayacak, kırsal kesimde yaşayanlara kredi ihracını genişletecek ve kırsal alanlara daha fazla yatırımın yönlendirilmesine yardımcı olacak. Banka ayrıca, ülkenin daha gelişmiş doğu bölgelerinden gelen devlete ait şirketler ve tarımdaki endüstri liderleri için bu alanlarda daha fazla yatırım faaliyetleri düzenleyecek.

YORUMLAR
500
Bae Devlet Başkanı, Üst Düzey Çinli Diplomat ile İkili İlişkiler ve İşbirliğini Görüştü Bae Devlet Başkanı, Üst Düzey Çinli Diplomat ile İkili İlişkiler ve İşbirliğini Görüştü Video: Hong Kong, Anavatana Dönüşünden 25 Yıl Sonra Rekabet Gücünü Koruyor Video: Hong Kong, Anavatana Dönüşünden 25 Yıl Sonra Rekabet Gücünü Koruyor Çin Cumhurbaşkanı Xi: Hong Kong Çok Daha Büyük Başarılara İmza Atacak Çin Cumhurbaşkanı Xi: Hong Kong Çok Daha Büyük Başarılara İmza Atacak
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin'in Politika Bankası Kilit Kırsal Alanlara Milyarlarca Yuan Kredi Verecek - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement