Son Dakika Haberleri: Çizim Bugün" Sergisi Ziyarete Açıldı

Çizim Bugün" Sergisi Ziyarete Açıldı

3 yıl önce

Çağdaş sanatta çizim ve çizime dayalı sanatın önemini yansıtan ve 15 sanatçının farklı disiplinlerdeki çizimlerinin yer aldığı "Çizim Bugün" sergisi açıldı.

Çizim Bugün
Çağdaş sanatta çizim ve çizime dayalı sanatın önemini yansıtan ve 15 sanatçının farklı disiplinlerdeki çizimlerinin yer aldığı "Çizim Bugün" sergisi açıldı.

O'Art'ta açılan sergide, kağıt üzerine kalemle çizmeye dayalı klasik formların yanı sıra medya sanatı, fotoğraf ve heykel örnekleriyle grafik ve çizim benzeri ifade biçimleri gibi diğer teknik ve formatlar yer alıyor.

Serginin küratörlüğünü üstlenen Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Marcus Graf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, serginin Türkiye'de çizimin gelişimine kısa bir bakış niteliği taşıdığını belirterek, "Bu sergiyi Türkiye'de çağdaş sanatla uğraşan sanatçıların yansıması olarak görmek gerekiyor. Onların yaklaşımlarını, çizim stratejilerini, estetik bakış açılarını görüyoruz." dedi.

Sergide, sosyopolitik, siyasi ve toplumsal konularla doğayı ele alan sanatçıların da olduğunu söyleyen Graf, üç boyutlu çizimler, neonlar, video ve performans eserlerin de görülebileceğini belirtti.

Melike Bayık'ın asistanlığında düzenlenen sergide, Ahmet Duru, Ali Elmacı, Arslan Sükan, Candaş Şişman, Cins, Çağrı Saray, Erdal Duman, Erinç Seymen, Fırat Engin, Güneş Terkol, Hacer Kıroğlu, Melike Kılıç, Serkan Yüksel, Yuşa Yalçıntaş, Yunus Emre Erdoğan'ın çizimleri yer alıyor.

"Çizim Bugün" sergisi, 30 Nisan'a kadar görülebilecek.
Haber Yayın Tarihi: 30.03.2017 09:23 Kaynak: AA1 doların sırrı ilk kez Zonguldak'ta çözüldü Güzel oyuncu Kristen Stewart, üstsüz şekilde objektiflere yakalandı 23 Haziran İstanbul seçimi sonrası İmamoğlu ile Erdoğan ilk kez bir arada görüntülendi