Çocuklara 'Anadolu Masalları' okudular - Son Dakika

Çocuklara 'Anadolu Masalları' okudular

05.05.2020 10:59
Çocuklara 'Anadolu Masalları' okudular, System.String[]

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu'nun binlerce yıllık birikimini, bilgeliğini yansıtan masalların sanatçıların anlatımıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Anadolu Masalları YouTube kanalında ve TRT EBA ekranlarında yer alacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu'nun binlerce yıllık birikimini, bilgeliğini yansıtan masalların sanatçıların anlatımıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Anadolu Masalları YouTube kanalında ve TRT EBA ekranlarında yer alacağını açıkladı. Bakan Ziya Selçuk, proje hakkında şunları söyledi: "Anadolu Masalları projesiyle çocuklarımızın hayal güçlerini ve ruh dünyalarını derinleştirmelerine ve geliştirmelerine destek oluyoruz. Bakanlık olarak çocuklarımızın hem eğitimleri hem de evde nitelikli zaman geçirmeleri için kaliteli içerikler oluşturmaya çalıştığımız bu dönemde sanatçılarımızın ve televizyon ekranlarının deneyimli isimlerinin bu değerli sosyal sorumluluk projesine sundukları katkıyı çok kıymetli buluyoruz."

Çocuklar için evlerinde kamera karşısına geçerek masal anlatacak ünlü isimler arasında Altan Erkekli, Aşkın Nur Yengi, Ayşe Şule Bilgiç, Burak Sergen, Seda Öğretir, Cem Öğretir, Eda Özülkü, Metin Özülkü, Emre Altuğ, Esra Erol, Işın Karaca, Kerem Alışık, Kıraç, Müge Anlı, Nazlı Çelik, Ceyda Düvenci, Tamer Karadağlı, Zahide Yetiş, Zara, Zuhal Topal, Ece Üner, Hülya Koçyiğit, Buket Aydın, Pınar Altuğ, Sertab Erener ve Halit Ergenç var.

Çocuklara 'Anadolu Masalları' okudular

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Çocuklara 'Anadolu Masalları' okudular - Son Dakika Magazin

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Herhangi bir can kaybı yok, operasyon devam ediyor Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım 16 yaşındaki çocuğun yerde bulduğu cisim elinde patladı, parmakları parçalandı Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu