Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron İle Kapsamlı Bir Zirve Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron İle Kapsamlı Bir Zirve Yaptı

2 ay önce

Verdiği bir röportajda "10 günde bir Erdoğan'la görüşmek zorundayım" diyerek dert yanan Macron, ABD'de Erdoğan tarafından kabul edildi. Görüşmede Macron'un hal ve tavırları dikkat çekti.

Birleşmiş Milletler ( BM) 72. Genel Kurulu'na katılmak üzere  ABD'nin  New York kentinde bulunan  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, ikili görüşmelerini sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  BM binasında liderlerin ikili görüşmeleri için ayrılan bölümde, ilk olarak  Fransa  Cumhurbaşkanı  Emmanuel Macron ile bir araya geldi.

40 DAKİKALIK KALABALIK ZİRVE

Yaklaşık 40 dakika süren görüşmede,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Hulusi Akar,  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı  Berat Albayrak da hazır bulundu.

ERDOĞAN'LA GÖRÜŞMEK ZORUNDA OLMAKTAN YAKINMIŞTI

Macron, Le Point dergisine ağustos ayında verdiği röportajda, küresel alanda 'yeni havalı çocuk' olmaya çalışıp çalışmadığı sorusu üzerine "Biliyorsunuz, küresel sahne aslında o kadar da havalı bir yer değil" yanıtı vermiş, bu sözleriyle ne demek istediği sorulan Macron, şu "Her 10 günde bir Erdoğan'la konuşmak zorunda olan benim" demişti.

Daha sonra bu sözlerine açıklık getiren Macron'un Erdoğan karşısındaki tavırları da, aslında öyle demek istemediğini ortaya koydu

Büyük İlgi! Erdoğan, BM Salonuna Girer Girmez Bütün Gözler Ona Döndü


Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi Düğünde Kız Tarafı Takıları İsteyince İki Taraf Birbirine Girdi: Gelin ve 11 Davetli Yaralandı
Galatasaray-Fenerbahçe Derbisinin İlk 11'leri Belli Oldu