Cumhurbaşkanı Gül'den, Başbuğ Değerlendirmesi - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Gül'den, Başbuğ Değerlendirmesi

12.01.2012 14:49
Cumhurbaşkanı Gül'den, Başbuğ Değerlendirmesi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'İnternet Andıcı' davası kapsamında tutuklanan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanıp yargılanmaması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'İnternet Andıcı' davası kapsamında tutuklanan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanıp yargılanmaması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Gül, "Benim şahsi kanaatim anayasadaki özel maddenin daha geçerli olduğu yönünde Yüce Divan olarak. Ama nihayetinde bu, hukuk tekniğiyle ilgili bir konu" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi konuğu olarak Türkiye'de bulunan Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile Çankaya Köşkü'nde ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'İnternet Andıcı' davası kapsamında tutuklanan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanıp yargılanmaması ile ilgili olarak "Hukuk tekniğiyle ilgili bir konu. Dolayısıyla ilgili makamlar karar verecektir. Benim şahsi kanaatim, anayasadaki özel maddenin daha geçerli olduğu yönünde Yüce Divan olarak. Ama nihayetinde bu, hukuk tekniğiyle ilgili bir konu. Dolayısıyla ilgili makamların, ilgili sorumlu kurumların kararına bakmak lazım" dedi.

Cumhurbaşkanının görev süresi ile ilgili Meclis'teki çalışmaların hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Gül, "Bu konu ile ilgili ben söyleyeceklerimi hep söyledim" yanıtını verdi.

DHA(MV/COŞ) - Ankara

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: 'Türkiye, kurulan yeni dünya düzeninde iddia sahibi' MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: 'Türkiye, kurulan yeni dünya düzeninde iddia sahibi' Mustafa Sarıgül: 'Yunanistan'da bir grup Türk düşmanı açıklama yapmamızı engellemek istedi' Mustafa Sarıgül: 'Yunanistan'da bir grup Türk düşmanı açıklama yapmamızı engellemek istedi' Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan ortak ders kitaplarını onayladı Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan ortak ders kitaplarını onayladı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Gül'den, Başbuğ Değerlendirmesi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement