Cumhurbaşkanı Gül'den, Başbuğ Değerlendirmesi - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Gül'den, Başbuğ Değerlendirmesi

12.01.2012 14:49
Cumhurbaşkanı Gül'den, Başbuğ Değerlendirmesi, System.String[]

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'İnternet Andıcı' davası kapsamında tutuklanan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanıp yargılanmaması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'İnternet Andıcı' davası kapsamında tutuklanan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanıp yargılanmaması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Gül, "Benim şahsi kanaatim anayasadaki özel maddenin daha geçerli olduğu yönünde Yüce Divan olarak. Ama nihayetinde bu, hukuk tekniğiyle ilgili bir konu" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi konuğu olarak Türkiye'de bulunan Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile Çankaya Köşkü'nde ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'İnternet Andıcı' davası kapsamında tutuklanan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanıp yargılanmaması ile ilgili olarak "Hukuk tekniğiyle ilgili bir konu. Dolayısıyla ilgili makamlar karar verecektir. Benim şahsi kanaatim, anayasadaki özel maddenin daha geçerli olduğu yönünde Yüce Divan olarak. Ama nihayetinde bu, hukuk tekniğiyle ilgili bir konu. Dolayısıyla ilgili makamların, ilgili sorumlu kurumların kararına bakmak lazım" dedi.

Cumhurbaşkanının görev süresi ile ilgili Meclis'teki çalışmaların hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Gül, "Bu konu ile ilgili ben söyleyeceklerimi hep söyledim" yanıtını verdi.

DHA(MV/COŞ) - Ankara

Cumhurbaşkanı Gül'den, Başbuğ Değerlendirmesi
Cumhurbaşkanı Gül'den, Başbuğ Değerlendirmesi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Gül'den, Başbuğ Değerlendirmesi - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüse yakalanan Ronaldo tarzını değiştirdi, uzayan saçlarını kazıdı Son Dakika! Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Rusya'dan ümidi kestim, kendimizi savunacağız Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti Şarkıcı Ebru Polat, evine gelen elektrik ve doğal gaz faturasına veryansın etti Rus medyası Türk SİHA'larını konuşuyor: Rusya SİHA savaşına hazır değil 4 el ateş ettiği ablasını öldürüp soğukkanlılıkla anlattı: Namusumuza leke getirdi Akılalmaz plan! İlişkilerini başkalarına anlatan eski sevgilisini günlük kiralık eve çağırıp öldürmüş Dağlık Karabağ'da 112 ton altını kaptırmak istemeyen Rus şirket bölgeye silah ve asker yığıyor