Da Vinci Şifresi Filmi - Son Dakika

Da Vinci Şifresi Filmi

06.07.2011 06:36
Da Vinci Şifresi Filmi, System.String[]

Da Vinci Şifresi filminin oynadığı sinemalar ve seanslar. Filmin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tüm bilgileri

Ünlü simgebilim Profesörü Robert Langdon (Tom Hanks) bir gece, Louvre müzesine çağırılır. Müze müdürü öldürülmüş ve ardından gizemli bir simge dizimi ve ipuçları bırakmıştır. Kendisi de tehlikede olan Langdon, polis kriptoloji uzmanı Sophie Neveu’nün (Audrey Tautou) yardımıyla, Leonardo Da Vinci’nin çalışmalarında bir dizi akıl almaz sırrı çözer. Tüm bu sırlar onları, hayatlarını 2000 yıldır gizli kalan eski bir gizemi korumaya adamış gizli bir topluluğa götürür.

Langdon ve Neveu, Paris, Londra ve İskoçya’daki heyecan verici serüvenleri sırasında, şifreyi kırmak ve insanlığı temelinden sarsacak sırları ortaya çıkarmak için umutsuzca çabalarlar.

Columbia Pictures ve Imagine Entertainment bir Brian Grazer, John Calley yapımı olan “The Da Vinci Code/Da Vinci Şifresi”ni sunar. Başrollerini Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen, Alfred Molina, Jürgen Prochnow, Paul Bettany ve Jean Reno’nun oynadığı filmi Ron Howard yönetti, Dan Brown’ın kitabına dayanarak Akiva Goldsman kaleme aldı. Brian Grazer ve John Calley’nin yapımcılığını, Todd Hallowell ve Dan Brown’ın yönetici yapımcılığını üstlendiği film, görüntü yönetmeninde Salvatore Totino’nun, yapım tasarımında Allan Cameron’ın, kurguda A.C.E.’den Dan Hanley ve Mike Hill’in, kostüm tasarımında Daniel Orlandi’nin, müzikte ise Hans Zimmer’ın imzasını taşıyor. filmin ortak yapımcıları ise Kathleen McGill ve Louisa Velis.

Yönetmen:

Senaryo: Dan Brown, Akiva Goldsman, Ron Howard

Oyuncular: Alfred Molina, Ian McKellen, Ian McKellen, Audrey Tautou, Tom Hanks

Filmin Türü: Drama, Fantastik,

Orijinal Adı: The Da Vince Code

Yapımcı Firma: Columbia Pictures Corporation [us]

Yapım Yılı: 2006

Yapım Ülkesi: ABD

Orijinal Dili: İngilizce/ Fransızca

Filmin Süresi: 149 dk.

Resmi Sitesi: www.davincisifresi-film.com

Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Vizyon Tarihi: 19.05.2006

Da Vinci Şifresi Filmi

Son Dakika Güncel Da Vinci Şifresi Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler