DAÜ Mimarlık Fakültesi Mimar Ahmet Vural Behaeddin’i Anıyor - Son Dakika

DAÜ Mimarlık Fakültesi Mimar Ahmet Vural Behaeddin’i Anıyor

14.04.2011 23:21
DAÜ Mimarlık Fakültesi Mimar Ahmet Vural Behaeddin’i Anıyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, İlk Kıbrıslı Türk Mimar Ahmet Vural Behaeddin'i, Ölümünün 20. Yılında Anmak Üzere, Bir Etkinlik Düzenleyecek

Doğu akdeniz üniversitesi (daü) mimarlık fakültesi, ilk kıbrıslı türk mimar ahmet vural behaeddin'i, ölümünün 20. Yılında anmak üzere, "zaman, mekan ve anılarla…: ev hikayeleri- 2" başlıklı bir etkinlik düzenleyecektir. 2009 yılından beri, Mimar Behaeddin'in eserleri üzerinden düzenlenen Ev Hikayeleri Etkinliği'nde bu yıl, Dr. Ali Fikret Evi üzerinde durulup mimarın profesyonel yaşamına ışık tutulacaktır.

Aralarında ev sahipleri Sülün Fikret ve Dr. Ali Niyazi Fikret'in, uzun yıllar mimarın birlikte çalıştığı Hasan Özibrahim ile Salih Kınık'ın ve Mimarlar Odası Başkanı Ekrem Bodamyalızade'nin de bulunacağı söyleşide, Mehmet Aykut İncirli tarafından hazırlanmış olan ve mimarın profesyonel yaşamını yansıtan dökümanter film - Estetize Edilmiş Hayat'ın da DAÜ'de ilk gösterimi gerçekleşecektir.

"Zaman, Mekan ve Anılarla…: Ev Hikayeleri- 2" başlıklı etkinlik, 20 Nisan 2011 Çarşamba günü, saat 14:30'da, DAÜ Mimarlık Fakültesi Fakülte Toplantı Salonu'nda düzenlenecektir.

YORUMLAR
500
Bahçeşehir Üniversitesi Eczacılık Fakültesi açıldı Bahçeşehir Üniversitesi Eczacılık Fakültesi açıldı Son Dakika | Mimar İrem'in ölümüne neden olan sürücüye 25 yıl hapis istemi Son Dakika | Mimar İrem'in ölümüne neden olan sürücüye 25 yıl hapis istemi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel DAÜ Mimarlık Fakültesi Mimar Ahmet Vural Behaeddin’i Anıyor - Son Dakika


Advertisement