Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi: Bir hataydı - Son Dakika

Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi: Bir hataydı

10.08.2022 10:52
Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi: Bir hataydı

Başbakanlık görevini bırakırken AK Parti kongresinde gerçekleştirdiği veda konuşmasındaki sözleri nedeniyle pişmanlık yaşadığını belirten Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, "Başbakanlıktan ayrılırken ikide bir önümüze gelen o konuşmayı yapmazdım. Yapmakla hata ettiğimi şimdi kabul ediyorum. Çünkü her yerde karşıma çıkarıyorlar, sen öyle dedin böyle dedin diye." dedi.

Karar TV'nin konuğu olan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, başbakanlıktan ayrılırken yaptığı konuşmadan pişman olduğunu dile getirdi.

O konuşmayı yapmakla hata ettiğini söyleyen Davutoğlu, bu durumun her yerde karşısına çıkarıldığını belirtti.

"O KONUŞMAYI YAPMAKLA HATA ETTİM"

Davutoğlu, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Başbakanlıktan ayrılırken ikide bir önümüze gelen o konuşmayı yapmazdım. Yapmakla hata ettiğimi şimdi kabul ediyorum. O gün tek düşüncem vardı aman devlet zarar görmesin, aman AK Parti zarar görmesin. Tek tesellim doğabilecek bir krizin FETÖ'cü veya başka unsurlar tarafından kullanılmasına yol açılabilirdi, onu engellemiş oldum. Ama en azından o dozda bir konuşma yapmazdım. Çünkü her yerde karşıma çıkarıyorlar, sen öyle dedin böyle dedin diye. Peki ben öyle dedim de aklımı ve vicdanımı kenara koydum mu demek bu? Aynı konuşmada o günden sonra konuşacağımı da söylüyorum. O günlerde yine de parti içinde konuşan yegane kişi bendim. Partinin gidişatıyla ilgili sonrasında da, her aşamada çetin mücadeleler verdik. Kol kırılır yen içinde kalır dediğimiz için bu durumlarla karşı karşıya kaldık."

DAVUTOĞLU VEDA KONUŞMASINDA NE DEMİŞTİ?

Davutoğlu'nun AK Parti kongresindeki veda konuşmasında dikkat çeken ifadeler şu şekildeydi:

"Bugün burada gerçekleştirdiğimiz kongrenin de bir vefa kongresi olmasını diliyorum. AK sevdalılar için bu bir veda değil, vefa kongresi olmalıdır. Biz makamlara, mevkilere, koltuklara veda ederiz ama ahdimize, ilkelerimize asla veda etmeyiz, asla dönmeyiz, asla bırakmayız. Biliriz ki bu fani dünyaya veda edeceğiz, geriye milletimize verdiğimiz sözler kalacak. Allah bizleri vefa yolundan ayırmasın.

Rabbim bu harekete, 14 yıl boyunca ülkeme hizmet etmeyi nasip etti. Rabbime şükürler olsun. Allah aziz milletimizi daima payidar eylesin. Sayın Cumhurbaşkanımızdan devraldığım bu onurlu görevi devredeğim. Sayın Binali Yıldırım'ı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bu hareket, bu yol, bu dava milletimizindir. Yegane talebim haklarınızı helal etmenizdir. İstemeden kalbini kırdığım kardeşim varsa haklarını helal etmesini diliyorum. Bizim aramızdaki bağ iki cihan bağıdır. Birbirimizin hukukunu korumak her şeyden daha önemlidir. Bundan sonra içinizde, aranızda hizmet etmeye devam edeceğim.

Şahitliğinizi alarak ayrılmak istiyorum. AK Parti'nin birliğini, beraberliğini, davasını korumak için her şeyi yaptığımıza şahitlik eder misiniz? Gece gündüz çalıştığımıza şahitlik eder misiniz? Türkiye'nin birliğini, beraberliğin, milletimizin huzur ve refahını korumak üzere gece gündüz çalıştığımıza şahitlik eder misiniz? Yönlerini Türkiye dönmüş, ellerini semaya açıp medet bekleyen bütün mazlum milletlerin hukukunu koruduğumuza, gönül coğrafyamızın dertleriyle dertlendiğimize, onlarla gözyaşı döktüğümüze şahitlik eder misiniz? Sizin bu şahitliğini ölene kadar kalbimde taşıyacağım."

YORUMLAR (3)
  • Emekli Tahminci: Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol, demekki oynak olma adam ol sözünün ardinda ol delikanli ol Cevap Yaz 16 4 Yayından Kaldır
  • Resul Bey: O konuşmayı yapman senin ne olduğunu gösterdiği için, ikide bir temcit pilavı gibi iki yüzlülüğünün ortaya konmasının zoruna gitmesindendir. Yoksa o zamanlar güzel konuşmuşsun , olması gerekenleri can hıraş haykırarak insanları etkilemişsin..Ama işte gelinen nokta ne hazin ne trajiktir Ahmetim.. Cevap Yaz 11 5 Yayından Kaldır
  • ömer baba: İsine geldigi gibi dogru hata simdi daha büyük hata chp nin etegine sarilmak ne bu düşmanimin düşmanı benim dostumdur oldu madem dürüstsün birak siyaseti Cevap Yaz 14 7 Yayından Kaldır
500
Bakan Nureddin Nebati'nin konuşmasını eleştiren AK Partili Şamil Tayyar paylaşımı kısa süre sonra sildi Bakan Nureddin Nebati'nin konuşmasını eleştiren AK Partili Şamil Tayyar paylaşımı kısa süre sonra sildi Davutoğlu: Söz Veriyoruz, Türkiye Rahat Nefes Alacak Davutoğlu: Söz Veriyoruz, Türkiye Rahat Nefes Alacak Son dakika gündem: AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SARIEROĞLU'NDAN YARALI POLİSE ZİYARET Son dakika gündem: AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SARIEROĞLU'NDAN YARALI POLİSE ZİYARET

Son Dakika Güncel Davutoğlu, AK Parti kongresindeki veda konuşmasına değindi: Bir hataydı - Son Dakika


Advertisement