25 milyar liralık vurgunda çarpıcı detay! Evsiz adam bin TL karşılığında kimlik bilgilerini vermiş - Son Dakika

25 milyar liralık vurgunda çarpıcı detay! Evsiz adam bin TL karşılığında kimlik bilgilerini vermiş

03.07.2022 11:50

Ankara merkezli 29 ilde gerçekleştirilen ve evlerden adeta para ve altının fışkırdığı "Demir Yumruk" operasyonunda çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Paravan şirketler üzerinden sahte faturalarla 25 milyar liralık vurgun yapan çetenin sokaklarda yaşayan Mustafa G.'nin üzerinde de şirket kurduğu öğrenildi. Gözaltına alınan evsiz Mustafa G. bin TL karşılığında kimlik bilgilerini tanımadığı kişilere verdiğini ifade etti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 10 aylık teknik ve fiziki takip sonucu demir- çelik sektöründe faaliyet gösteren 3 ayrı suç örgütüne yönelik 'Demir Yumruk' operasyonu düzenledi.

323 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Ankara merkezli 29 ilde, 105 milyar TL'lik sahte faturayla kamuyu 25 milyar zarara uğratan şirketlere yönelik operasyonda, aralarında Erol Eşrefoğlu'nun (Evcil) da bulunduğu 323 şüpheli gözaltına alındı.

25 milyar liralık vurgunda çarpıcı detay! Evsiz adam bin TL karşılığında kimlik bilgilerini vermiş

PARAVAN ŞİRKETLER ÜZERİNDEN HAKSIZ KAZANÇ

Suç örgütlerinin, demir- çelik piyasasını manipüle ederek fiyat istikrarını bozdukları, sektördeki diğer firmaları devre dışı bırakarak tekel olmaya çalıştıkları, sahte fatura düzenleyerek 3'üncü kişiler üzerinden kurdukları paravan şirketler aracılığıyla haksız kazanç sağladıkları belirlendi.

"ÜZERİME ŞİRKET AÇACAKLARINI SÖYLEYEREK BİN LİRA TEKLİF ETTİLER"

Gözaltına alınan şüphelilerden Mustafa G., savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Mustafa G., tanımadığı kişilerle para karşılığı kimlik bilgilerini paylaştığını belirterek, " İzmir'de fuarda gezerken yanıma tanımadığım arkadaşlar geldi. Benim üzerime şirket açacaklarını söyleyerek bin lira para teklif ettiler. Ben de sokaklarda kaldığım için kabul ettim. '2 ay sonra şirket kapanacak' demişlerdi. Ama ben 2 ay sonra bunlara ulaşamadım. Mağdur oldum.

25 milyar liralık vurgunda çarpıcı detay! Evsiz adam bin TL karşılığında kimlik bilgilerini vermiş

"2 SENE SONRA ŞÜPHELİ OLARAK GÖZALTINA ALINDIM"

Ankara'da üzerime şirket açılmış. Ben 2 ay sonra vergi dairesine gittim, vergi dairesinde şirket açıldığını öğrendim. Vergi şifremi değiştirdim. 2 sene sonra şüpheli olarak gözaltına alındım, mağdurum. İfademi verdim, geri gidiyordum. Şirketi kapattırmak için Ankara'ya geldim. Şirketi kapatamadım" dedi.

YORUMLAR (2)
  • Murad Mert: sanki babasının hayrına şirket açacaklarmış gibi o kadar rahat söylüyorki üzerime şirket açacaklar diye 1.000tl teklif ettiler diyor. aklın başına iki ay sonramı geldi bu kadarmı cahilsin. birde diyor mağdurum. sen haketmişsin. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Tahsin Canci: Kesinlikle 1000 TL dir iş güç aramak yerine böle rahat kazanılan paralar cezbediyo degilmi haftalık para veriliyor bu tür şahıslara az çok çevremizdeki insanlardanda duyuyoruz bence Mali şube bu şahsın banka hesapları tediye fişlerini talep etmeli Cevap Yaz 10 8 Yayından Kaldır
500
Fenerbahçe'den İçişleri Bakanlığı'na itibarının iadesi talepli dava Fenerbahçe'den İçişleri Bakanlığı'na itibarının iadesi talepli dava Hakkari'de 'Kadına El Kal-Ka-Maz' projesi erkeklere anlatıldı Hakkari'de 'Kadına El Kal-Ka-Maz' projesi erkeklere anlatıldı Mangal yasağı piknikçileri küstürdü ama yaban hayatı canlandı Mangal yasağı piknikçileri küstürdü ama yaban hayatı canlandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 25 milyar liralık vurgunda çarpıcı detay! Evsiz adam bin TL karşılığında kimlik bilgilerini vermiş - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement