Dijital ortamda gerçekleşecek "48. İstanbul Müzik Festivali" 18 Eylül'de başlayacak - Son Dakika

Dijital ortamda gerçekleşecek "48. İstanbul Müzik Festivali" 18 Eylül'de başlayacak

05.08.2020 16:17
Dijital ortamda gerçekleşecek

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "48. İstanbul Müzik Festivali", 18 Eylül'de müzikseverlerle buluşacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "48. İstanbul Müzik Festivali", 18 Eylül'de müzikseverlerle buluşacak.

" Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" teması etrafında şekillenen festival, yeni tip koronavirüs (Kovid 19) tedbirleri nedeniyle bu yıl dijital ortamda gerçekleşecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen festivaldeki konser çekimleri, İstanbul'da Şerefiye Sarnıcı, Tekfur Sarayı, Hıdiv Kasrı, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Harbiye Saint Esprit Katedrali, Surp Hovhan Vosgeperan Ermeni Katolik Kilisesi ve Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda yapılacak. Konserlerin bir bölümü ise Belçika, Almanya, Avusturya ve Hollanda'nın çeşitli şehirlerinde kaydedilecek.

Festival kapsamında 19 Ağustos'ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleşecek izleyicili konserde ise Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) sahne alacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür AŞ desteğiyle gerçekleşecek konsere sınırlı sayıda izleyici alınabilecek.

İstanbul Müzik Festivali, 48. yılında bir ilki gerçekleştirerek "Festival Orkestrası"nı kuracak. Şef Cem Mansur yönetiminde Türkiye'nin yetenekli genç kuşak müzisyenlerinden oluşacak orkestra, ilk konserinde farklı ülkelerden bestecilerin eserlerini içeren bir programı yorumlayacak.

İstanbul Valiliği, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İBB, Beşiktaş Belediyesi ve Kadıköy Belediyesinin de desteklediği festival, Avusturya Kültür Ofisi, BTHVN2020, Beethoven Pastoral Project, Biletix, Boğaziçi Üniversitesi, Borusan Sanat, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Saint Esprit Katedrali, Süreyya Operası, Türkiye Ermeni Katolikleri Patrikliği, Wonderfeel Festivali, Hollanda Başkonsolosluğu ve The Performing Arts Fund NL iş birliğinde gerçekleşecek.

Festivalin açılış konserinde Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası'na keman sanatçısı Emre Engin eşlik edecek.

Festival 5 Ekim'de sona erecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dijital ortamda gerçekleşecek '48. İstanbul Müzik Festivali' 18 Eylül'de başlayacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İncirlik'te görevli uzman çavuş evinde ölü bulundu AK Parti kongresinde yumruklu kavga! Polis ekipleri iki grubu zor ayırdı Berdan Mardini, çocuklarıyla verdiği poza gelen yorumlara kızdı: Bırakın bu yobazlıkları Özge Ulusoy, verdiği pozla Victoria Beckham'a meydan okudu: İşine bak kardeşim Aziz Yıldırım'ın korumasının silahından çıkan kurşunla tersane çalışanı öldü Göztepe, milli takımdan mazeret sunmadan geri dönmeyen Poko'yu takımdan gönderdi Son Dakika! Devlet Bahçeli'den Bülent Arınç'a sert tepki: Bu gafil terör propagandasını alenen yapmıştır Ünlü iş adamı şirketi için kiraladığı villayı soydu! Kapı tokmağını bile götürmüş