Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Bosna Hersek'in Devlet Günü'nü kutladı - Son Dakika

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Bosna Hersek'in Devlet Günü'nü kutladı

25.11.2020 12:05
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Bosna Hersek'in Devlet Günü'nü kutladı, System.String[]

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bosna Hersek'in Devlet Günü'nü kutladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bosna Hersek'in Devlet Günü'nü kutladı.

Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Dost ve kardeş Bosna Hersek'in Devlet Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Bosna Hersek'in istikrar ve bütünlüğüne güçlü desteğimiz devam edecek." ifadelerini kullandı.

Bosna Hersek'te Devlet Günü, 25 Kasım 1943'te Mrkonjic Grad şehrinde düzenlenen Ulusal Kurtuluş Anti-Faşist Konseyinin (ZAVNOBİH) ilk oturumundan bugüne kutlanıyor.

Oturumda Bosna Hersek'in ulus olma hakkını tekrar kazanması sağlanmış, 1000 yıllık tarihi sınırları korunmuş ve eski Yugoslavya bünyesindeki 6 eşit cumhuriyetten biri olması güvence altına alınmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Bosna Hersek'in Devlet Günü'nü kutladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Hollanda Kralı, 6 kişiyi öldürüp müebbet hapis cezası alan Cevdet Yılmaz'ı affetti ÇAYKUR'dan İstanbul'a özel 'Ayasofya' çayı Joe Biden'ın kabinesinin, Obama kabinesine benzerliği dikkat çekti Olimpiyat Stadı'nda bir gol daha! Beşiktaş Karagümrük karşısında farkı açıyor Son Dakika! Endonezya Talaud Adaları açıklarında 7,1 büyüklüğünde deprem Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor Yunanistan Parlamentosu Üyesi Velopoulos: Tek kurşun dahi atamadan Ege'nin yarısını Türklere kaybedeceğiz