Son Dakika Haberleri: Diyanet Sen'de Uludere Olayları ile İlgili Açıklama Yaptı

Diyanet Sen'de Uludere Olayları ile İlgili Açıklama Yaptı

7 yıl önce İlandır

Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen olayla ilgili olarak Diyanet Sen açıklama yaptı.

Diyanet Sen'de Uludere Olayları ile İlgili Açıklama Yaptı, System.String[]
Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen olayla ilgili olarak Diyanet Sen açıklama yaptı.

Şube Başkanı Abdülhakim Şendül, yaptığı açıklamada, olayda üniversite ve lise derslerinde olması gereken gençlerin hayatlarını hiçe sayarak para kazanmaya mahkum edilmesinin düşündürücü olduğunu, sivilleri hedef haline getiren bu kör şiddetin gerekçesine bakılmaksızın kınanması, toplumun vicdanında mahkum edilmesi gerektiğini savundu.

Silahların susması ve benzer bir vahşetin bir daha yaşanmaması için sivillerin böylesine katledilmesinin sorumlularının ortaya çıkarılmasını istediklerini kaydeden Şendül, şöyle dedi:

"Yüce Allah kardeşliği emrederken, kardeşin kardeşi bu şekilde öldürmesi son derece iç yakıcıdır. Burada yetkililere sesleniyoruz, bölgede görev yapan askeri unsurların köylüleri yanlış yola sevk ettikleri iddiasının doğru olması halinde ciddi bir provokasyonla karşı karşıya olduğumuzun fark edilmesi gerekmektedir. Hükümetten beklenen açıklamanın çok sonradan yapılması ve yapılan açıklamanın da olayı aydınlatmaya ve faillerden hesap sormaya yönelik bir içerik taşımaması utanç vericidir."

- SİİRTAdnan Oktar Örgütüne Kazakistan'dan Her Ay 1 Milyon Dolar Geldiği Ortaya Çıktı Ev Hapsinde Bulunan Rahip Brunson'un Koşu Bandı İsteğine Savcılık Onay Verdi

ABD'yi DTÖ'ye Dava Eden Türkiye İçin Rusya'dan Açıklama Geldi: İşbirliği Gelişebilir