Son Dakika Haberleri: Diyarbakır'da 294 Öğrenci Yemekten Zehirlendi!

Diyarbakır'da 294 Öğrenci Yemekten Zehirlendi!

9 gün önce

Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki Demirli Baran İlk ve Ortaokulunda eğitim gören 294 öğrenci, yedikleri öğle yemeği sonrası zehirlenme belirtileriyle hastaneye kaldırıldı.

Diyarbakır'da 294 Öğrenci Yemekten Zehirlendi!, System.String[]

Diyarbakır  Ergani'de 294 öğrenci, yedikleri öğle yemeği sonrası rahatsızlandı.

KARIN AĞRISI VE MİDE BULANTISI ŞİKAYETİYLE HASTANEYE KALDIRILDILAR

Ergani İlçesi'nde 294 öğrencinin yediği yemekten zehirlenmesiyle ilgili  Diyarbakır Valiliği'nce yapılan yazılı açıklama şöyle:

12/10/2017 tarihinde İlimiz  Ergani İlçesi  Demirli Baran İlk/Ortaokulunda, 294 öğrenciye öğle yemeği olarak dağıtılan kumanyadan yiyen 30 öğrencimizin karın ağrısı ve mide bulantısı şikayeti sonucu şüphe üzerine okul idaresi sağlık kuruluşları ile irtibata geçmiş, ihtiyaten öğrencilerin hastanelere sevki sağlanmıştır.

"ÖĞRENCİLERİN SAĞLIK DURUMU İYİ"

Söz konusu gıdaların numuneleri alınarak, incelenmek üzere  İl Sağlık Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Öğrencilerin sağlık durumu iyi durumdadır. 9 öğrencimiz tedavileri tamamlanarak taburcu edilmiştir. Konu ile ilgi adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.


Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi Düğünde Kız Tarafı Takıları İsteyince İki Taraf Birbirine Girdi: Gelin ve 11 Davetli Yaralandı
Galatasaray-Fenerbahçe Derbisinin İlk 11'leri Belli Oldu