Diyarbakır'da BDP'lilerin Kendilerini İhbar Eylemi - Son Dakika

Diyarbakır'da BDP'lilerin Kendilerini İhbar Eylemi

10.01.2012 15:46
Diyarbakır'da BDP'lilerin Kendilerini İhbar Eylemi

Diyarbakır'da Bir Grup BDP'li, Büyükşehir Belediyesi Önünde Toplanarak Cumhuriyet Savcılığı'na Kendini İhbar Etmek İstedi. Polis, Toplu Halde Savcılığa Gitmelerine İzin Vermediği BDP'liler, Postaneye Giderek Savcılığa Gönderdiği Dilekçelerle Kendini İhbar Etti.

Bugün sabah saatlerinde merkez ve ilçelerden gelen yaklaşık 300 BDP'li, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi binası önünde toplandı. KCK davasını protesto amacıyla Cumhuriyet Savcılığı'na verecekleri dilekçelerle kendini ihbar etmek isteyen partililer adına konuşan BDP İl Başkan Yardımcısı Ahmet Gezer, yaptığı kısa konuşmada AK Parti ve Başbakan'ı eleştirdi. Üç yıla yakın süre içerisinde yaklaşık 5 bin seçilmiş parti yöneticilerininin gözaltına alındığını hatırlatan Gezer, Özel yetkili iddia makamlarınca tutuklu partililerimiz ve demokratik insanlarımız için sırf cezalandırılmasına zemin sunmak noktasında KCK iddianemesi ile yargılıyorlar. Hiçbir suçlarının olmadığına inandığımız arkadaşlarımızın yaptıkları tüm çalışmalarda beraber olduk. Onların alınmasından dolayı yarıda kalan çalışmaları bizler de yürütüyoruz. Bu anlamda onlara isnat edilen suçlama niteliğindeki iddiaları bize de yapılmış kabul ediyoruz. Onun için buradayız ve kendimizi ihbar ediyoruz dedi.

Daha sonra toplu olarak savcılığa gitmek isteyen BDP'lilere polis izin vermedi. BDP, polis ve savcılık arasında süren görüşme devam ederken, partililer bir süre bekledikten sonra 500 metre mesafedeki Yenişehir Postanesi'ne yürüyerek, kendilerini ihbar ettikleri dilekçeleri toplu olarak posta yoluyla savcılığa gönderdi.

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Muharrem İnce'yi küplere bindiren AK Parti iddiası! Suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor Muharrem İnce'yi küplere bindiren AK Parti iddiası! Suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Dilmaç'tan 'sosyal medyada algı operasyonu' açıklaması AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Dilmaç'tan 'sosyal medyada algı operasyonu' açıklaması Tarım ve orman alanlarında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda Tarım ve orman alanlarında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda

Son Dakika Güncel Diyarbakır'da BDP'lilerin Kendilerini İhbar Eylemi - Son Dakika


Advertisement