Diyarbakır'daki Terör Operasyonu - Son Dakika

Diyarbakır'daki Terör Operasyonu

22.02.2017 12:38
Diyarbakır'daki Terör Operasyonu, System.String[]

Diyarbakır'ın Hazro, Dicle ve Silvan kırsalında ortaya çıkarılan 4 sığınakta patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Diyarbakır'ın Hazro, Dicle ve Silvan kırsalında ortaya çıkarılan 4 sığınakta patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Hazro ve Silvan kırsal alanında 21 Şubat 2017'de icra edilen "Şehit Jandarma Üsteğmen Murat Taylan Öncel-14" operasyonunda ortaya çıkarılan bölücü terör örgütü mensuplarına ait 4 sığınakta, 7 mutfak tüpü, sırt çantası, 7 çift ayakkabı, 15 kilogram amonyum nitrat, 140 pil, 2 akü, 5 giysi, 150 metre kablo ile yaklaşık 250 kilogram muhtelif yiyecek ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, sığınakların imha edilerek, kullanılamaz hale getirildiği ifade edildi.

Dicle İlçesi Körmik köyü mevkisinde karayolunun kenarına yerleştirilmiş vaziyette 12 kilogramlık tüp içerisine yaklaşık 50 kilogram amonyum nitrat ve şeker karışımı ile hazırlanmış, elektrikli fünye bağlantısı yapılmış vaziyette el yapımı patlayıcı düzeneği tespit edildiği belirtilen açıklamada, patlayıcının uzman ekip tarafından kontrollü şekilde imha edildiği kaydedildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'daki Terör Operasyonu - Son Dakika


Son Dakika

Bakan Pakdemirli ile enkaz altındaki Buse'nin duygulandıran diyaloğu: Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım Son Dakika: İzmir'e girişler bir sonraki duyuruya kadar kapatıldı Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında Son Dakika: İzmir'in ardından Kuşadası 5.1 ile sallandı İzmir'deki şiddetli depremin ardından enkaz altında kalan bir kişi, mesajla yardım istedi Prof. Dr. Ahmet Ercan: Depremde 35 atom bombası gücünde enerji boşalması yaşandı İzmir'de meydana gelen depremde viyadük yıkıldı Ümit Davala: Eşimin koronavirüs test sonucu pozitif çıktı